Michaela Pipek

„Zajděte si na kávu do La Patisserie v hotelu Rixos Premium Belek. Nachází se v jednom z křídel hotelu. Prostředí je upraveno ve stylu francouzské ulice. Na strop se tu promítají různá počasí od slunečného nebe po červánky. Kolem stolů prochází houslista a vzduchem se line vůně kávy a čerstvých croissantů. Snadno tu zapomenete, že se vlastně nacházíte v Turecku.“

Michaela Pipek, chief travel designer

„Pětihvězdičkové resorty v Beleku nabízejí dětem aquaparky, dospělým golfová hřiště a všem pobyt All Inclusive,“ říká Michaela.

Turecká letoviska mají proti evropským destinacím velkou výhodu – i na nejluxusnějších místech je v nabídce stravování formou All Inclusive. Nemusíte si dělat starosti, kam zajít přes oběd a co si dáte k večeři. „To ocení hlavně rodiny s dětmi, které tak mohou celý den využívat pestrou nabídku aktivit v resortech,“ říká travel designer Michaela.

Přímou linkou do Antalye 

Filozofií tureckých resortů je nabídnout program pro celou rodinu a aktivity, ze kterých je radost vybírat. „Součástí hotelů jsou aquaparky, velké dětské kluby, kina s večerním programem. A také golfová hřiště pro začínající i pokročilé hráče,“ říká Michaela po návratu z Turecka.

„Z pražského letiště jste v Antalyi přímou linkou už za tři hodiny a do Beleku k luxusním resortům je to autem už jen 40 minut pohodové jízdy,“ dodává.

Michaela ze své návštěvy přivezla tři tipy na nezapomenutelnou rodinnou dovolenou. Vydejte se i vy na zaslouženou relaxaci do Turecka na pobřeží Středozemního moře.

Načítám

Regnum Carya Golf & Spa Resort 

„Hotel byl otevřen loni v dubnu a na Turecké riviéře patří nejen k nejnovějším, ale také nejluxusnějším,“ vzpomíná Michaela. Stojí přímo na golfovém hřišti Carya, jehož design se podobá klasickým kontinentálním golfovým klubům. Při hře, kterou zpestřují úžasné výhledy ve stínu eukalyptů a borovic, se tak budete cítit jako na svém oblíbeném hřišti jinde v Evropě. Navíc si můžete zahrát i v noci za umělého osvětlení.

„Ale není to jen golf, čím je resort Regnum zajímavý,“ dodává Michaela. „Hotel má velkoryse řešené pokoje s terasou, ze kterých je úžasný výhled na moře.“ Pláž s bílým pískem je vzdálená pouhé tři minuty chůze, i tak se ale ke svému lehátku můžete nechat dopravit vozítkem.

„Děti ale možná budou chtít zůstat v areálu Regnum Carya,“ usmívá se Michaela. „Mají v něm k dispozici velký aquapark, hřiště s pirátskou tématikou i Chelsea Soccer School, ve které malé fotbalisty učí angličtí trenéři.“

Načítám

Rixos Premium Belek 

„Tento hotel je pro děti jako stvořený,“ říká Michaela, „kids club je totiž na zahradě i přímo na pláži, dospělí tak mohou relaxovat a děti si hrát.“ A místa mají opravdu hodně, pláž je dlouhá celý kilometr. Rixos je rodinným a zároveň velmi živým místem – denní animační programy doplňují večerní představení s koncerty nebo vystoupení DJs.

Co z Rixosu dělá opravdu výjimečné místo, je aquapark, jeden z největších v Evropě. Jeho specialitou je vodní fontána, která vás na gumovém kruhu vytlačí do výšky 13 metrů, a pak nechá spadnout zpátky do bazénů. Dalším lákadlem je delfinárium, ve kterém našly nový domov i velryby a mrož. „Pravidelně se zde konají show, můžete si s delfíny také zaplavat a zažít něco jedinečného,“ dodává.

Načítám

Maxx Royal Belek Golf Resort 

„Maxx Royal představuje spojení luxusního golfového hotelu s bohatým dětským programem,“ doporučuje Michaela. Resort byl otevřen v roce 2011 a pyšní se programem Maxx All Inclusive, v rámci něhož splývá snídaně s obědem i všemi snacky. Ideální dovolená pro ty, kteří chtějí své tělo hýčkat i zevnitř.

Kdo chce tělo protáhnout na čerstvém vzduchu, užije si 18jamkové golfové hřiště. Jeho tvůrcem je legendární hráč Colin Montgomerie, který po sérii triumfů na European Tour vstoupil do World Golf Hall of Fame. Hřiště na pobřeží je dnes dějištěm prestižních turnajů s účastí elity. Můžete se přitom ubytovat přímo u něj ve velkorysých vilách, prostorné suity a pokoje jsou pak součástí rozsáhlého hotelového komplexu.

„Děti mohou trávit čas nejen v kids clubech se zajímavým programem, ale mohou si užít i zábavu ve vodním parku, kde sedm klasických bazénů doplňují skluzavky nebo bazén s vlnobitím,“ dodává Michaela. „A opravdu mě zaujal také DinoLand.“ V tomto ojedinělém hotelovém parku se ti nejmenší zábavnou formou seznámí se životem pravěkých ještěrů, někteří z nich jim navíc přeletí nad hlavou.

„Turecko je zemí, kde se zabaví každý. Ať už hledá odpočinek, nebo sportovní aktivity,“ uzavírá travel designer Michaela. A dodává: „Hlavně rodiny s dětmi se sem budou chtít vracet.“

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat