Argos in Cappadocia, Turecko – Kappadokie

Hotel s vesnicí uvnitř

Argos in Cappadocia je jedním z nejoriginálnějších transformačních projektů v Kappadokii, jehož příběh začal v roce 1996. Touha odhalit, zachovat, propagovat a obdivovat krásy Kapadocie změnila myšlenku postavit soukromý dům na hotel. Pod dohledem odborných architektů, historiků a rady pro ochranu kulturního a přírodního dědictví byly hotelové pokoje, z nichž se každý stavěl několik let a postupně se včleňoval do plochy 13 500 m², inspirovány tímto místem ve všech svých aspektech, od struktury až po výzdobu. Hotel poskytuje exkluzivní pobyt s jedinečnou hodnotou, která nabízí od unikátních pokojů přes okouzlující historii, prvotřídní personál a služby až po neotřelé kulinářské zážitky, od neobyčejné výzdoby až po netradiční architekturu.

O destinaci

Nádherné pláže, luxusní resorty i bohatá historie. Jedinečná poloha činí z Turecka křižovatku, do které se zapsaly evropské, africké i asijské vlivy. Západ se tu potkává s východem, minulost prolíná přítomností. Což se projevilo nejen rozmanitou architekturou Istanbulu, ale hlavně na místní lahodné kuchyni.

Jedinečná krajina vytvořená sopečným tufem a po tisíce let jemně tvarovaná větrem, sněhem a deštěm... Domovina Chetitů, po staletí největší klášterní osada světa, rodná země hroznů a vína, kolébka křesťanství, srdce Seldžuků, oáza anatolské stepi nebo "země krásných koní", jak ji nazývali Peršané, to je Kappadokie. Cappadocia, to jsou horkovzdušné balóny, přírodní vulkanické komíny a města vytesaná do skal. V místech starobylého kláštera se spletitými jeskyněmi a uličkami se nachází jeden z nejlepších tamních hotelů Argos in Cappadocia.

1032x554 Argos in Cappadocia Outside View of Argos in Cappadocia

 

Ubytování

Argos v Kappadokii je "hotel jemných detailů". Od stolu po koberec, od audio systémů po seznamy skladeb, od mýdla po deštníky, každý detail v pokojích byl poskládán, jak by řekli hosté, „důmyslně“. Pokoje byly postaveny z místních kamenů a dřeva a jsou zařízeny kombinací tradičních tureckých ručních řemesel s moderním nábytkem.

V nabídce ubytování jsou jak standardní pokoje, tak i pokoje Deluxe a Apartmá, ale i Apartmá Tıraz s vířivkou a Splendid Suites, nádherné apartmány s bazény. V těchto apartmánech zdobených kamennými oblouky, které svou jeskynní atmosférou propojují historii a současnost, najdete také obývací pokoje, kde můžete relaxovat a kde si venkovní krásy Kappadokie můžete vychutnat také v soukromé zahradě nebo na soukromé terase svého apartmá.

1032x554 Argos in Cappadocia Splendid Suites (2)

 

Restaurace

Možnosti stravování jsou tu nekonečné. 2 restaurace Argos in Cappadocia – Nahita a Seki – nabízí kromě jiného pokrmy z přírodně pěstované zeleniny a ovoce sklizeného na terasách na svých svazích. Vinný sklípek s kapacitou 70 000 lahví pečlivě vybraných z Kappadokie i celého světa je postavený v jednom z nejstarších klášterů na světě. Salonek nabízí možnost odpočinku při pohledu na horu Erciyes a bar zase širší výběr nápojů než téměř jakékoli jiné místo v Kappadokii. Nabídka pokojové služby, kde je vše, co byste očekávali od luxusního hotelu, je k dispozici na zavolání.

1032x554 Argos in Cappadocia Wine Cellar

 

Aktivity

Můžete se pohodlně usadit a kochat se nádherným výhledem na Kappadokii, která v každém ročním období získává jiný ráz, nebo si ji užít kompletně při různých aktivitách. Zde je "jen několik" zážitků, které vám můžeme doporučit: prohlídka podzemních měst, která byla kdysi domovem anatolských civilizací, prohlídka pohádkových komínů, procházky údolím, let horkovzdušným balónem při východu slunce, prohlídka vinic, pozorování ptáků nebo fotografické výlety, provozování alternativních sportů a návštěva koncertů na nečekaných místech, jóga, masáže, grilování pod širým nebem a mnoho dalšího.

V Argos in Cappadocia se můžete ubytovat i se svým čtyřnohým kamarádem.

1032x554 Argos in Cappadocia Hot Air Balloon Ride

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Tento hotel a jeho jedinečná geografie nabízejí nepřeberné množství alternativ a rozmanitý výběr zážitků. Naplánujte si svoji nezapomenutelnou dovolenou již nyní.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist