Soneva Fushi, Maledivy – Baa Atoll

Dovolená bez bot

Hotel Soneva Fushi bývá označován za jeden z nejlepších „eco friendly“ resortů vůbec a je také začleněn v biosférické rezervaci UNESCO. Ke každé vile pak budete mít k dispozici osobního komorníka. Resort rád používá označení „Robinson Crusoe experience“ a i komorník se zde jmenuje Mr. / Mrs. Friday, tedy Pátek ze slavného románu. Po příjezdu odložíte nejen starosti všedního dne, ale také své boty, protože resort je ve stylu barefoot, tedy „bez bot“.

O destinaci

Maledivy, to je spousta malých atolů nabízejících skvělé zázemí k nerušenému odpočinku, kde je každý pánem svého času. Nezáleží na tom, zda se po probuzení rozhodnete strávit den na vlastní pláži, pod hladinou oceánu mezi hejny ryb, nebo v pohodlí své vily.

Soneva Fushi se nachází na ostrově Kunfunadhoo v Baa Atou, přibližně 30 min. letu hydroplánem z Male.

1032x554 Soneva Fushi 32489_Soneva-Fushi-Aerial-Images

 

Ubytování

V hotelu je k dispozici pouze 64 vil, které jsou umístěné tak, abyste mohli vždy pozorovat buď východ nebo západ slunce. Vily umístěné na východ jsou doporučovány zejména pro milovníky podmořského života a šnorchlování, protože jsou tu celkem 3 místa, odkud se dá vyrazit za šnorchlováním přímo z pláže. Naopak vily situované směrem na západ slunce nabízejí více soukromí a nerušený výhled na širé moře. Některé z vil a residencí mají také vlastní tobogán, po kterém sjedete přímo do svého bazénu (u plážových vilek) nebo přímo do moře (vilky nad vodou).

1032x554 Soneva Fushi 10446_SFR_Villas_Villa-One-1600x900

 

Restaurace

V restauraci Out Of Blue si pochutnáte zejména na asijské kuchyni, ale najdete tu také BBQ a pizzerii, místnost plnou čokolády a zmrzliny nebo další plnou jen vybraných sýrů. Můžete si tu ale pochutnat na vynikajícím sushi nebo teppanyaki připravované přímo před vašima očima (exkluzivně pro maximum 10 osob). Milovníci čerstvých těstovin si určitě přijdou na své v Pasta Counter. Soneva Fushi si pravidelně zve významné michelinské kuchaře, kteří zde na omezenou dobu působí a připravují své nejlepší pokrmy. 

1032x554 Soneva Fushi 34603_Soneva-Fushi-Fresh-in-the-Garden-featuring-Manu-Buffara-Melon_-pinhole-and-buttermilk-1200x1200

 

Aktivity

Kromě šnorchlování a potápění hotel nabízí též například místní venkovní letní kino Cinema Paradiso a observatoř, ze které si budete moci prohlédnout krásnou noční oblohu a hvězdy. Nechybí zde ani Soneva Soul Spa plné zajímavých a netradičních procedur. Soneva Fushi má také vlastní výrobnu skla, kam se můžete přijít podívat a popřípadě si něco vyrobit. Pro ty, co dlouho na pláži či u bazénu nevydrží, si hotel připravil spoustu aktivit od vodních sportů po různé plavby i rybolov. Nudit se zde nebudou ani vaše děti, pro které je připraven bohatý program v dětském klubu. Svou část zde mají také teenageři. Každého z nich určitě potěší celá místnost plná zmrzliny a čokolády nebo třeba jízda na zipline. 

1032x554 Soneva Fushi 1801_Soneva-Fushi-Watersports-1600x900

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Dovolenou na Maledivách vám připravíme na míru. Neváhejte nás kontaktovat.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist