Dovolená s itinerářem v Brazílii

Zážitky Dobrodružství

Inspirujte se tímto itinerářem a vydejte se s námi na svou vlastní cestu snů, kterou připravíme přímo vám na míru. 

1450x674 cover Dovolená s itinerářem v Brazílii

 

19 dní v Brazílii s 5denní plavbou privátní lodí

Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu do Brazílie. Čeká vás úchvatné dobrodružství spolu s 5denní plavbou privátní lodí po řekách Rio Cuieiras a Rio Negro a na jezeře Acajatuba, kde si i zaplavete s růžovými delfíny. Připravte se na rybaření v brazilských vodách, pozorování jaguárů na březích řeky Piquiri a nezapomenutelné setkání s vynikajícím průvodcem Martínem Lópezem, který je jedním z předních světových průvodců v Iguassu.

1. den: přílet do Manaus (Brazílie)

Po příletu na letiště na vás bude čekat privátní transfer do hotelu Amazon Ecopark Jungle Lodge. Tento eko-lodge se nachází na ideálním místě v privilegované rezervaci v amazonském deštném pralese, pouhých 50 min. jízdy autem a lodí od letiště Manaus. Nabízí přírodní bazény, soukromou pláž a několik stezek v džungli. Všechny balíčky zahrnují ubytování, kompletní transfer tam i zpět, veškerou stravu (plná penze) a výlety, které mohou být tvořeny ekologickými túrami v pralese, návštěvou místních vesnic, rybařením, prohlídkou pralesa a nočními výlety za pozorováním divoké zvěře. Hosté Amazon Ecopark jsou ubytováni v bungalovech, které jsou vybaveny pohodlným rustikálním nábytkem. Všechny apartmány se mohou pochlubit balkonem, klimatizací, koupelnou a okny opatřenými bezpečnostní sítí.

1 Amazon Ecopark Jungle Lodge ba1d7d3d41a149b59ac67ec68a5143cf

 

2. den: odpočinek a aktivity v Amazon Ecopark Jungle Lodge

Dnes vás čekají aktivity poskytované lodgem. V dopoledních i odpoledních hodinách se můžete věnovat trekkingu v rámci okolní přírody, pozorovat opice, rybařit, případně se ve večerních hodinách projet v kanoi a užívat si zvuky okolní přírody. Aktivity, které lodge nabízí, jsou již zahrnuty v ceně, stejně jako snídaně, obědy a večeře.

2 Amazon Ecopark Jungle Lodge 017ce6d78ce34a4291dc201d6baab8f9

 

3. den: privátní plavba

Dnes pro vás bude zajištěn transfer k privátní lodi, kde se servíruje oběd, během kterého poplujete k Encontro das Águas – soutoku řek Amazonky a Negro v Amazonské nížině. Navštívíte také January Lake a plovoucí domy, největší lekníny světa – Viktorie královské, které mají listy o průměru až 3 metry. Čeká vás i krátký trek a rybaření, které bude zaměřeno především na Arapaimy velké. Během pozdního odpoledne poplujete k Ponte Rio Negro a Ponta Negra Beach, kde vás čeká večeře. V rámci plavby je po celou dobu zahrnuta snídaně, oběd i večeře.

1032x554 Dovolená s itinerářem v Brazílii

 

4. den: privátní plavba po řece Cuieiras

Po snídani se vydáte rybařit na řeku Cuieiras a můžete také navštívit místní vesnice. Po obědě na pobřeží můžete relaxovat nebo se věnovat vodním sportům (paddle board, kayak). Odpoledne vás čeká túra po džungli a podél řeky Cuieiras a večeřet budete na palubě své lodi.

1032x554 Dovolená s itinerářem v Brazílii (itinerář)

 

5. den: privátní plavba po jezeře Acajatuba

Během snídaně poplujete směr Acajatuba Lake, kde na vás čeká plavání s růžovými delfíny. Poobědváte na palubě své lodi a odpoledne se můžete těšit na rybaření zaměřené na piraně. I večeře bude pro vás zajištěná na palubě vaší lodi.

1032x554 Dovolená s itinerářem v Brazílii (itinerář)-1

 

6. den: privátní plavba k vesnici Paricatuba

Během snídaně poplujete směr vesnice Paricatuba, kde vás čeká procházka. Oběd pro vás bude připraven na palubě vaší lodi a odpoledne si užijete říční pláž a vodní sporty dle vlastních preferencí. Navečer vás okouzlí pozorování západu slunce a relaxování a večeře na palubě.

1032x554 Dovolená s itinerářem v Brazílii (itinerář)-2

 

7. den: rybaření

Dnes budete téměř celý den rybařit. Navečer si můžete znovu užít nádherný západ slunce a relaxování na lodi. Večeřet budete opět na palubě lodi na řece Negro, a to nedaleko města Manaus.

1032x554 Dovolená s itinerářem v Brazílii (itinerář)-3

 

8. den: přelet do Cuiabá

Po posledním dopoledni stráveném na vaší lodi vás čeká transfer na letiště v Manaus, ze kterého přeletíte do dalšího brazilského města, do Cuiabá.

V Cuiabá přespíte jednu noc v hotelu Deville Prime. Hotel Deville Prime Cuiabá nabízí moderní ubytování s venkovním bazénem. V prostorné restauraci Ventanas si hosté mohou pochutnat na pokrmech brazilské a mezinárodní kuchyně. V lobby baru je denně připraven minibufet. Hotel najdete v centru města Cuiabá, 1,5 km od parku Mãe Bonifácia a 10 km od letiště.

1032x554 Dovolená s itinerářem v Brazílii (itinerář) Recepção-e-Lobby-(2)-d359e14b-1920w

 

9. den: flotel Jaguar Suites

Po snídani v v hotelu Deville Prime je pro vás zajištěn transfer pro váš privátní přelet do Porto Jofre. Z Porto Jofre pojedete lodí zhruba 16 km proti proudu do flotelu Jaguar Suites. Ubytování zde zahrnuje snídaně, obědy a večeře.

Flotel je ukotven na místě, ze kterého se vyjíždí na výlety pozorování jaguárů. Jaguáry je možné spatřit i přímo z flotelu, když se prochází na obou březích 100 metrů široké řeky Piquiri při jejich každodenním lovu kajmanů a kapybar.

1032x554 Dovolená s itinerářem v Brazílii (itinerář) 5.-Jaguar-Suites-Room

 

10. den: rybaření a pozorování jaguárů

Po snídani máte v programu rybaření s asistencí a odpoledne se můžete těšit na 4hodinovou plavbu za pozorováním jaguárů.

1032x554 Dovolená s itinerářem v Brazílii (itinerář)

 

11.–12. den: pozorování jaguárů

Každý den jsou ve vašem programu dvě 4hodinové plavby a pozorování jaguárů.

 
1032x554 Dovolená s itinerářem v Brazílii (itinerář) 2

 

13. den: cesta do SouthWild Pantanal Lodge

Po snídani ve flotel Jaguar Suites se vydáte lodí na cestu po proudu do Porto Jofre, odkud ještě pojedete autem cca 3 hod. do SouthWild Pantanal Lodge.

Následují odpolední aktivity v SouthWild Pantanal Lodge. Aktivity jsou organizovány podle aktuálního počasí, logistiky a vašich zájmů. V ceně je zahrnut jeden trek lesem a jeden výlet lodí, autem nebo na koni denně. Samozřejmostí je i večerní pozorování ocelotů. Ubytování zde zahrnuje snídaně, obědy i večeře.

SouthWild Pantanal Lodge 66

 

14. den: rybaření a aktivity v SouthWild Pantanal Lodge

Během dopoledne je zajištěno rybaření, v odpoledních hodinách se můžete věnovat některé z nabízených aktivit, v závislosti na počasí.
  •  
SouthWild Pantanal Lodge 10

 

15. den: odlet do Iguassu

Po brzké snídani je zajištěn transfer pro váš let z Cuiabá do Iguassu. Cesta do Cuiabá trvá zhruba 3 hod. V Iguassu se ubytujete v hotelu Hotel das Cataratas, A Belmond Hotel.

5hvězdičkový Hotel das Cataratas, A Belmond Hotel leží zhruba 1 hod. jízdy automobilem od letiště Iguassu. Těšit se zde můžete na výhled na velkolepé vodopády Iguassu na území stejnojmenného národního parku, tenisový kurt a bazén, u kterého si můžete dát osvěžující koktejl. Pokoje v Hotel das Cataratas, A Belmond Hotel jsou zařízené v tradičním portugalském stylu s teplými přírodními tóny. U některých pokojů je také balkon a posezení. Restaurace Ipe Grill poskytuje výhled na bazén, restaurace Itaipu má výhled na vodopády a v obou se podává výběr mezinárodní i místní kuchyně. Ve večerních hodinách si můžete zajít na představení s živou hudbou, která se pořádají v baru v přízemí.

1 Hotel das Cataratas, A Belmond Hotel

 

16. den: Iguassu Falls

Dnes ráno se v hotelu setkáte s vynikajícím průvodcem Martínem Lópezem, který je jedním z předních světových průvodců v Iguassu. Martín vás vezme na komentovanou procházku po brazilské straně těchto světoznámých vodopádů, které se v roce 1984 staly součástí Světového dědictví UNESCO.

V pozdních dopoledních hodinách je volitelnou doplňkovou aktivitou panoramatický, 12minutový let vrtulníkem nad vodopády. Po prohlídce vás čeká oběd v místní restauraci. Po obědě přejezd na argentinskou stranu stejnojmenné řeky Iguassu, zastávka u unikátní, oku lahodící soukromé zahrady kolibříků, která se nachází na malém, květinami zaplněném dvorku ve městě Puerto Iguazú.

4 Hotel das Cataratas, A Belmond Hotel

 

17. den: Iguassu Falls

Dnes ráno se opět setkáte se svým průvodcem Martínem, abyste si prohlédli argentinskou stranu vodopádů. Oběd si v vychutnáte v restauraci Fortín, která se nachází uvnitř národního parku. Po dopolední pěší prohlídce a obědě máte zbytek dne volno a můžete si užít třeba fakultativní výlet tryskovým člunem k základně vodopádů.
1032x554 Hotel das Cataratas, A Belmond Hotel cat-lei-activity-macuco-safari01

 

18. den: odlet domů

Dnes odlétáte zpět domů. Z Hotel das Cataratas, A Belmond Hotel pro vás bude zajištěn transfer na letiště.

Šťastnou cestu!

1032x554 Hotel das Cataratas, A Belmond Hotel cat-lei-activity-iguassu-falls03

 

Tipy na další zážitky

Dobrodružství v srdci pouště Gobi

Dobrodružství v srdci pouště Gobi

Jediné, co skutečně potřebujete, je trochu odvahy vydat se do neznáma, pohodlnou a pevnou obuv a dostatek kvalitního oblečení.

Objevte více
Za dobrodružstvím na daleký sever

Za dobrodružstvím na daleký sever

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu.

Objevte více
REPORTÁŽ: Indie očima cestovatelky

REPORTÁŽ: Indie očima cestovatelky

V Indii jsem strávila 10 nezapomenutelných dní, každý z nich naprosto výjimečný. Vybrat ty nejlepší zážitky je proto přímo nadlidským úkolem.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Adéla Skřivánková

Private Travel Consultant