Vzhůru za dobrodružstvím do Mexika

Zážitky Dobrodružná cesta

Země výtečné kuchyně, cenotů a mayských památek

 

1450x674 Vzhůru za dobrodružstvím do Mexika shutterstock_287273861 2

 

Ráj na Zemi zvaný Mexiko

Mexiko je rozhodně ráj na Zemi. Lidé se z něj vracejí s úsměvem na tváři a nezapomenutelnými dojmy. Vyzkoušejte, jaké je plavat se žraloky obrovskými. Staňte se jedním z mála lidí na světě, kteří prozkoumali tamní krasové jeskyně. Vyjděte na vrchol mayské pyramidy a užijte si krásný západ slunce. Zažijete spoustu výjimečných okamžiků i plno dobrodružství.

Návrat do minulosti za mayskými památkami

V Mexiku je hned několik věcí, které musíte zaručeně vidět. Jednou z nich je Chichén Itzá na poloostrově Yucatán, což je zřícenina mayského města a jeden ze sedmi divů světa. Součástí je i slavná pyramida boha slunce a nebes Kukulkána. Na vrchol vede z každé strany 91 schodů a je odtud krásný výhled po okolí. Po stěnách pyramidy jsou rozmístěné sochy hadů, které při západu slunce vytváří dojem, jako by se plazily k jejímu vrcholku.

Do Chichén Itzá se jednoduše dostanete z letiště v Cancúnu. Půjčte si auto nebo využijte služby soukromého šoféra a mějte tak veškeré pohodlí. Po návštěvě této světoznámé památky navštivte luxusní resort Casa Azul, jehož historie sahá až do 19. století.

1032x554 Vzhůru za dobrodružstvím do Mexika obr-2-kopie

 

 

Pláž s nefritově zelenou vodou

Další den si prohlédněte historické město Mérida s úzkými uličkami, rozlehlými náměstími a nejlepšími muzei v okolí. V centru najdete rušné trhy a téměř každý večer se tu koná nějaká kulturní akce. Z Méridy vyrazte na pobřeží do Tulumu, kde si odpočinete a rychle naberete energii. Je to nejúchvatnější pláž v Mexiku s nefritově zelenou vodou, bílým pískem, zářivým sluncem a výhledem na mayské zříceniny.

Pláže jsou téměř prázdné, takže si užijete soukromí, a jakmile si nasadíte potápěčské brýle, budete mít jedinečnou příležitost zaplavat si s majestátními a mírumilovnými žraloky obrovskými. V průzračné vodě mezi rozmanitými korálovými útesy to pro vás bude nezapomenutelný zážitek.

1032x554 Vzhůru za dobrodružstvím do Mexika obr-3-kopie

 

Zatopené krasové jeskyně cenoty

Cenoty jsou jedním z největších pokladů Yucatánského poloostrova. Vznikly už před miliony let ústupem oceánu a snížením hladiny podzemní slané vody. Díky vydatným dešťům se z nich však staly přírodní studny. Dříve se používaly i k rituálním a náboženským obřadům.

Zatopených jeskyň jsou tu tisíce, ale ne všechny přístupné. Některé jsou určeny hlavně profesionálním potápěčům, jiné jsou zase otevřené pro veřejnost a slouží jako koupaliště. Ty nejkrásnější najdete kousek od Tulumu. Nejznámější cenote je ovšem Ik Kil – do 60metrové hlubiny se tu můžete vrhnout ze skokanského můstku.

Ničeho se však nebojte, pod vodou jsou natažená lana, abyste se neztratili. Určitě si povšimněte teplotních rozdílů v proudech vody a také ostrého kontrastu mezi sladkou a slanou vodou, které se nikdy nesmísí.

1032x554 Vzhůru za dobrodružstvím do Mexika obr-4_2

 

Nechte se unášet podzemní řekou

Vydejte se k přírodní rezervaci Rio Secreto, kde naleznete nejdelší podzemní řeku na světě. Nechte se unášet průzračnou vodou a objevte tisíce úchvatných stalaktitů a stalagmitů. Pohled na bohatou krápníkovou výzdobu vám zaručeně vezme dech. V ústí Rio Secreto leží největší přírodní akvárium na světě. Je tak rozsáhlé, že kromě zákoutí cenote zasahuje i do mořských zátok a lagun. Najdete tu spoustu barevných korálových ryb, mangrovů a neobvyklých zkamenělých útvarů.

Jen co by kamenem dohodil, na slavné Playa del Carmen, najdete luxusní resort Rosewood Mayakoba, kde se pohodlně ubytujete. Z jedné strany je komplex obklopen smaragdovou džunglí, pláží s bílým pískem zase z druhé. Zaplavejte si v bazénu, zacvičte si v moderním fitness centru a večer si zpříjemněte ve spa. Nechte se hýčkat profesionálními maséry a zrelaxujte své tělo ve vířivce nebo sauně.

1032x554 Rosewood Mayakoba area-mayakoba_WIDE-LARGE-16-9

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Tipy na další zážitky

Přespání v dubajské poušti

Přespání v dubajské poušti

Pobyt v poušti může být ještě exkluzivnější, a to díky ubytování v resortech, jejichž zázemí a kuchyně jsou srovnatelné s luxusními hotely v centru Dubaje.

Objevte více
To nejlepší z Patagonie

To nejlepší z Patagonie

Vydejte se do jednoho z unikátních míst na Zemi, nejjižnějšího cípu amerického kontinentu. Patagonie je jedna z nejkrásnějších oblastí Argentiny a Chile.

Objevte více
Z Nairobi za zvířaty, pod Mount Kenya a zpět

Z Nairobi za zvířaty, pod Mount Kenya a zpět

Keňa nabízí autentickou kulturu, surovou Afriku a především neustále usměvavé a pohostinné obyvatelstvo. Travel designéři vypráví o této zemi i o safari.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši dovolenou snů naplánujeme do nejmenších detailů a zařídíme vše pro bezstarostnou cestu.“

Kateřina Ulmanová

Ticketing Manager & Travel Designér