Rosewood Mayakoba, Mexiko – Mayská riviéra

Luxusní dovolená na pobřeží mexického Karibiku

Od svého debutu v roce 2008 právem patří Rosewood Mayakoba mezi nejlepší hotelové resorty světa. Mayakoba je mimořádný resort a rezidenční destinace, která se nachází v srdci známé mexické riviéry Maya. Tato soukromá uzavřená luxusní komunita byla navržena tak, aby zachovala a zlepšila původní krajinu a vynaložila velké úsilí na ochranu mangrovů a přírodních stanovišť.

O destinaci

Mexiko je jednou z nejikoničtějších destinací Severní Ameriky. Budete se tu doslova koupat v hromadě přírodního bohatství, obdivovat to kulturní a historické a pochutnávat si na tom gastronomickém. 

Privátní resort Rosewood Mayakoba zasazen na 1600 akrech svěží džungle a klidné laguny, která zasahuje do bílého písku mexického Karibiku, poskytuje luxusní přírodní útočiště. 

1032x554 Rosewood Mayakoba area-mayakoba_WIDE-LARGE-16-9

 

Ubytování

129 apartmánů a vil s otevřeným půdorysem je rozmístěno po celém resortu a každý z nich nabízí vysokou úroveň soukromí a výhled do laguny či na oceán. Všechny mají venkovní prostory, soukromé ponorné bazény a kruhové vnitřní vany. Design interiérů se může pochlubit přírodními materiály, jako je kámen, dřevo a proutí a odstíny, jako je béžová, bílá a krémová, které dodávají vilám čistý, klasický pocit. Moderní nábytek je vyroben na zakázku místními řemeslníky. Prezidentské apartmá ubytuje 8–10 osob. Nejvyšší varianta ubytování, prostorné vily s 2–3 ložnicemi na pláži či usazené v laguně ubytují dokonce 6–12 osob.

1032x554 Rosewood Mayakoba beachfront-presidential-living-room_WIDE-LARGE-16-9

 

Restaurace

Ochutnejte mezinárodní i mexickou regionální kuchyni v 8 restauracích a barech. Užijte si panoramatický výhled na moře z restaurace Punta Bonita, jež zkoumá gastronomické dědictví a kulturu nejrozmanitějších mexických států – Michoacán, Guerrero, Oaxaca a Chiapas a nabízí kontrast skromných a luxusních jídel. Hosté se mohou naučit vařit čerstvé domácí tortilly a každý týden se zde koná vícechodový oběd „Seafood Market“, kde si hosté mohou předem vybrat ze sortimentu úlovků dne. Restaurace Agave Azul, inspirovaná asijskými kulinářskými vlivy nalezenými v celé Baja California, nabízí čínskou a japonskou kuchyni vyzdvihující mořské plody, kreativní interpretace klasických jídel a nabízí speciální koktejly, pivo a vína včetně mexického saké. Navštivte malovaný zmrzlinový vozík, který obklopuje resort a nabízí bezplatné lahůdky.

1032x554 Rosewood Mayakoba Zapote Bar_hummus dish being scooped with pita in orange bowl_WIDE-LARGE-16-9

 

Aktivity

Přejděte přes most a najděte lázně Sense, A Rosewood ukryté v bujném listí na vlastním ostrově v džungli. Toto luxusní léčebné prostředí nabízí 12 terapeutických místností, kompletní hydroterapeutické okruhy, relaxační salonky, soukromý pavilon jógy, plně vybavenou posilovnu a kardio studio, osm wellness apartmánů a senzorickou zahradu Kuxtal – místo hlubokého klidu odrážející mayskou filozofii života. Projeďte se na kole, zaplavte si v nekonečném bazénu u pláže, zahrajte si golf na prvním PGA hřišti v Latinské Americe nebo prozkoumejte druhý největší bariérový útes na světě a křišťálově čisté vody Karibského moře z nového centra potápění a vodních sportů Mayakoba.

1032x554 Rosewood Mayakoba hoyo-18_WIDE-LARGE-16-9

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Do Mexika se můžete vypravit celoročně. Nejlepší doba pro poznání památek a kultury je listopad až duben a pro relax na pláži květen až srpen.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer