Ománská expedice pro dobrodruhy

Zážitky Dobrodružství

Připravte se na cestu plnou objevů, dobrodružství a luxusu.
Přečtěte si níže, jak expedice probíhá den po dni.

1450x674 Omanska expedice pro dobrodruhy-1

 

“There are plenty of tracks for the beginners and of course enough adventure for the levels above. The tracks can be properly used as escapes when the group need to exit the Rub al Khali desert.” (Roderick)

Cesta plná objevů, dobrodružství a luxusu

Zažijte nezapomenutelnou expedici bez mobilního dosahu, daleko od civilizace. Vaše dobrodružství začíná v Maskatu a vede do úchvatného hotelu Alila Jabal Akhdar v pohoří Ománu, kde vás čekají dva dny adrenalinového dobrodružství. Objevte exkluzivní tábor Canvas Club v poušti Sharqiya, překročte písečné duny Rub al Khali a cestu zakončete v zátoce Alila Hinu Bay, ukrytém ráji na odlehlých plážích Salalahu.

1. den: Vítejte v Sultanátu

Po příletu do Maskatu vás přivítá legendární hotel The Chedi Muscat s arabským šarmem a rozsáhlou zahradou s dechberoucím výhledem na moře. Je to dokonalé místo na to se naladit na vzrušující nadcházející dny. Odpoledne se setkáte se zbytkem týmu v Chedi Club Lounge a plynule se pak přesunete ke společné večeři v restauraci The Beach.

 
1032x554 The Chedi Muscat CMU-Dining-The-Beach-Restaurant

 

2.–3. den: Pohoří Jabal Akhdar

Cesta začne výjezdem do pohoří Jabal Akhdar, jehož vrcholy dosahují výšky až 3000 metrů. Jako základna zde bude sloužit hotel Alila Jabal Akhdar, který se velkolepě tyčí ve výšce 2000 metrů nad horským kaňonem. Podíváte se na úchvatnou vysokohorskou horolezeckou trasu Via Ferrata, prozkoumáte horskou oblast, bahenní vesnice, dozvíte se, co vás čeká v poušti a o noční obloze a arabské mytologii.

1032x554 Omanska expedice pro dobrodruhy 5

 

4. den: Wadi Hawer, severní tábor Canvas Club

Z hor se vydáte směrem k poušti Sharqiyah, "mladší sestry" Rub al Khali, největší písečné poušti, kterou budete procházet od čtvrtého dne. Ještě předtím si však uděláte zajížďku do oázy Wadi Hawer. Velkolepý trek přes několik přírodních vodních jezírek, vodopádů a hlubokých kaňonů vám umožní Wadi pořádně prozkoumat. Poté přejedete přes duny pouště Sharqiyah do exkluzivního privátního tábora Canvas Club. Naučíte se jezdit po písku a projíždět dunami.

1032x554 Omanska expedice pro dobrodruhy 2

 

5.–8. den: Přejedete poušť Rub al Khali

Po snídani se vydáte na delší cestu do Fahudu, kde doplníte palivo a začnete čtyřdenní přejezd přes pouštní dunovou krajinu severní a jižní části "Empty Quarter" ("prázdné čtvrti"), Rub al Khali, největší písečnou poušť na Zemi.

Mírné oblouky a ostré hřebeny dun jsou tvarovány větrem do surrealistické a zdánlivě nekonečné kulisy a vy tak odhalíte různé odstíny písečných dun od zlatavé záře při východu a západu slunce až po hlubší, načervenalý odstín v odpoledních hodinách.

Tábor pak rozbijete na nejkrásnějším místě, daleko od civilizace a světelného znečištění.

1032x554 Omanska expedice pro dobrodruhy 4

 

8. den: Jižní tábor Canvas Club

Poslední noc a tedy závěr svého dobrodružství strávíte stejně, jako tu první, a to v pohodlných stanech u jedné z nejvyšších dun v celé oblasti, v jižním táboře Canvas Club.

1032x554 Omanska expedice pro dobrodruhy 3

 

9.–11. den: Krásný jih Ománu

Odpoledním cílem výpravy je jih Salalahu. Hotel Alila Hinu Bay, který se nachází na azurově modrém pobřeží jihozápadního Ománu, slouží jako klidné útočiště, kde si vychutnáte nedotčenou soukromou pláž a vodní svět s aktivitami, jako je pozorování velryb a delfínů nebo potápění. Necháte v sobě doznít dojmy z uplynulého týdne a můžete se vydat na cestu domů.

1032x554 Omanska expedice pro dobrodruhy 1

 

Tipy na další zážitky

To nejlepší z Patagonie

To nejlepší z Patagonie

Vydejte se do jednoho z unikátních míst na Zemi, nejjižnějšího cípu amerického kontinentu. Patagonie je jedna z nejkrásnějších oblastí Argentiny a Chile.

Objevte více
Polární zážitek na celý život

Polární zážitek na celý život

Společnost Quark Expeditions a její experti využívají své znalosti, zkušenosti a komfort vlastní flotily, aby lidem ukazovali ledové světy extrémní krásy, Arktidu a Antarktidu.

Objevte více
Cesta kolem světa s Four Seasons

Cesta kolem světa s Four Seasons

S námi ji díky luxusním private jetům stihnete i za kratší dobu než Phileas Fogg. Například soukromé letadlo Four Seasons vás dopraví do více než 9 destinací za pouhé tři týdny.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Tereza Musilová

Private Travel Designer