Napříč jedinečnými hotely světa

Zážitky Dobrodružná cesta

Výběr ubytování bereme jako nutnou součást dovolené. Většinou se taky nejedná o důvod, proč do naší vybrané destinace míříme. Existují ale výjimky. Hotely, jež svou jedinečností boří hranice obyčejných luxusních resortů.

 
Napříč jedinečnými hotely světa, Bolívie, Salar de Tunupa

 

Nevšední hotelové dobrodružství

Vybrali jsme pro vás hotely, které posunují ubytování na úroveň skutečně exkluzivního zážitku. Nechte se inspirovat a vyrazte do některého z nich.

Argos in Cappadocia, Turecko

Cappadocia v Turecku, to jsou horkovzdušné balóny, přírodní vulkanické komíny a města vytesaná do skal. Ubytujte se v jednom z nejlepších tamních hotelů, Argos in Cappadocia, který se nachází v místech starobylého kláštera, a zažijte, jak se cítili mniši, kteří v minulosti denně procházeli tamními spletitými jeskyněmi a uličkami. Pro opravdové odvážlivce je přichystaná prohlídka více než 5 km dlouhého podzemního tunelu, který propojuje několik místních sídel. Dnes v něm můžete mimo jiné najít vinné sklepy, ve kterých se skladují výborná vína.

Argos in Cappadocia_tiraz-main-1

 

Treehotel, Švédsko

Dalším unikátním hotelem, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost, je švédský Treehotel. Podobně jako v případě Attrap Réves i tady budete zcela obklopeni lesem.

Treehotel nabízí 7 jedinečných a designově velmi rozmanitých suitů. Liší se hlavně svou velikostí, avšak jedno mají společné. Všechny jsou totiž zasazeny v korunách stromů, a poskytují tak svým návštěvníkům jedinečný výhled.

__Treehotel_IMG_2194_liten 2

 

Lac Salin SPA & Mountain Resort, Itálie

Kdo se jako dítě alespoň jednou nepokusil, s většími i menšími úspěchy, postavit iglú? V italských Alpách, konkrétně v Livignu, to dotáhli k dokonalosti a nestaví ze sněhu iglú, ale rovnou celý horský chalet. Je určený pro hosty hotelu Lac Salin SPA & Mountain Resort, kteří v něm mohou strávit noc. Večer začíná aperitivem a romantickou večeří v Tea Da Cip e Ciop a následně výborným bylinným čajem, po kterém se v přizpůsobených spacích pytlech necháte ukolébat k ničím nerušenému spánku. Ráno vás pak probudí vůně čerstvé kávy a vidina relaxace v Mandira SPA. Nenechte se odradit nízkými teplotami a užijte si nezapomenutelnou noc v ledovém království sněhového chaletu.

Lac Salin SPA & Mountain Resort_csm__1500_c37b0f1131

 

Vybrané hotely


Tipy na další zážitky

Nejlepší lodge tanzanských safari

Nejlepší lodge tanzanských safari

Ke skvělým zážitkům ze safari patří i adekvátní ubytování. Tamní lodge jsme proto pro vás navštívili, a díky tomu vám nyní můžeme doporučit ty nejlepší z nich.

Objevte více
Za velrybami do Mexika

Za velrybami do Mexika

Velryby začínají svou dlouhou cestu Pacifikem z Aljašky až do Kalifornského zálivu již v prosinci, na začátku roku tak máte ideální příležitost spatřit na jednom místě několik druhů těchto mořských savců.

Objevte více
Dobrodružství v srdci pouště Gobi

Dobrodružství v srdci pouště Gobi

Jediné, co skutečně potřebujete, je trochu odvahy vydat se do neznáma, pohodlnou a pevnou obuv a dostatek kvalitního oblečení.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„O zajímavých a jedinečných ubytovacích možnostech ve světě máme přehled a rádi vám je představíme.“

Kateřina Ulmanová

Ticketing Manager & Travel Designér