Markéta Udavská

„Osobně jsme navštívili hotel skupiny Relais & Chateaux - Bülow Palais a vyzkoušeli jeho pohostinnost. Můžeme vřele doporučit jejich služby i michelinskou restauraci Caroussel, kde šéfkuchař Benjamin tvoří kreativní a chutná jídla, která jsou servírována na míšeňském porcelánu.“

Markéta Udavská, managing director

 

Vypravte se do saského Polabí, užijte si víkendový výlet těsně za hranicemi naší vlasti. Oblast je proslulá svou hezkou krajinou v okolí Labe a láká k návštěvě i během zimních měsíců, zejména na vánoční trhy Dresdner Striezelmarkt, které se zde konají od roku 1434. Mimo těch drážďanských můžete navštívit i jiná místa s kouzelnou vánoční atmosférou. Větší trhy jsou také v nedaleké Míšni, městě, které se proslavilo svým porcelánem.

Načítám

Pro návštěvu Drážďan bohatě postačí víkend. Doporučujeme sem vyrazit na operu a prohlídku historických památek. Drážďany byly sice během 2. světové války téměř srovnány se zemí, ale i tak zde naleznete několik krásných budov. Patrně nejznámější je Zwinger, královský palác vybudovaný v roce 1710. Můžeme Vám zde zajistit privátní prohlídku, abyste se vyhnuli čekání a davům turistů. Určitě nesmíte minout malebné náměstí Altmarkt, kde se konají zmiňované vánoční trhy.

Dalším historickým lákadlem, které můžete navštívit privátně, je Grünes Gewölbe, neboli Zelená klenba, historická muzejní sbírka klenotů, která se nachází v Rezidenčním zámku stojícím v srdci drážďanského Starého města. Pokud jste zvídaví, zavítejte do hodinářství A. Lange & Söhne, kde můžeme vážným zájemcům o koupi připravit exkluzivní pohled do zákulisí, kde si budete moci prohlédnout i proces sestavování hodinek. Dokonce si zde můžete vyzkoušet i samotnou výrobu těchto světově známých kousků. Pokud jste fanoušky opery, určitě si přijdete na své v Semperoper, kde se konají operní představení každý den. Pro skvělý zážitek z opery pro vás rádi zajistíme ta nejlepší místa. Drážďany mohou být dobrou alternativou k populární Vídni.

Načítám

Pro víkendový pobyt v Drážďanech doporučujeme luxusní hotel Bülow Palais. Hotel leží na druhém břehu řeky, v klidné čtvrti, ale přesto blízko rušnějšímu centru. Stačí přejít most a jste u Zwingeru. Samotný hotel není velký a nabídne celkem 58 pokojů a suit. Spadá do skupiny Relais & Chateaux a může se pochlubit michelinskou restaurací Caroussel s výtečnou kuchyní. Mladý šéfkuchař Benjamin Biedlingmaier si vysloužil řadu ocenění a díky němu je tato restaurace považována za jednu z nejlepších v celém Sasku. Hotel má mimo to i další restauraci, která se zaměřuje na tradiční německou kuchyni. Během svého pobytu můžete relaxovat v hotelových lázních. Pro své hosty má Bülow Palais během silvestrovské noci speciální zážitek. Díky exkluzivnímu přístupu do nedalekého kostela mohou hosté sledovat ohňostroj a panorama Drážďan z jeho věže.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský