Dovolená v hotelu může mít mnoho podob. Dá se však jednoduše rozdělit na tři kategorie podle umístění hotelů, neboť jsou hotely ve městech, na pláži a na horách. Do těchto kategorií spadá většina možností ubytování v zahraničí. Pak ale existují výjimky, které zcela boří zavedené představy o luxusním ubytování. Představíme vám několik takových, které naprosto vyčnívají nad ostatními.

Málokde vám nabídnou tak dokonalé spojení s přírodou jako v hotelech Attrap Réves, jejichž jméno lze volně přeložit jako lapač snů. Celkem je jich pět, všechny se nachází uprostřed francouzské přírody a pyšní se zcela jedinečným konceptem.

Nebydlíte totiž v běžných pokojích, nýbrž v ekologicky zcela odbouratelných bublinách, ležících přímo v lese. Jsou průhledné, prostorné a nabízí vám tak jedinečnou možnost trávit noci pod hvězdnou oblohou, avšak v pohodlí velké postele, v teple a bez toho, že byste se museli stříkat repelentem.

Načítám

Dalším kandidátem na jedinečný zážitek je Giraffe Manor v keňském Nairobi. Ten spravuje společnost The Safari Collection, a jak název napovídá, celý projekt je tak trochu o žirafách. Zároveň však svým návštěvníkům poskytuje luxus elegantního evropského sídla. 

Giraffe Manor totiž stojí na kraji lesního útočiště, v němž žijí žirafy Rothschildovy, které se volně potulují přímo před hotelem a během snídaně či večeře rády nakouknou skrze prostorná hotelová okna na váš stůl, aby zjistily, co dobrého máte k jídlu. Nejen vašim dětem budou zářit oči nadšením, když se nad nimi budou sklánět tato majestátní zvířata.

Načítám

Pokud však dáváte přednost soukromí, a tím myslíme skutečně bez jakýchkoliv vzruchů široko daleko, doporučujeme The Grand Canyon Caverns a jejich Cavern Motel Room. Jde o zcela jedinečný, největší a zároveň nejstarší suite na zemi. Tedy spíše pod ní.

Cavern Motel Room totiž leží zhruba 60 m pod zemským povrchem, v největší suché jeskyni v USA. Není v ní žádné přírodní světlo, nežijí v ní žádní živočichové a v naprostém tichu uslyšíte jen vlastní dech. Stropy jsou tu vysoké přes 20 m. Tento zážitek není pro každého, ale rozhodně na něj nikdy nezapomenete.

Načítám

Dalším unikátním hotelem, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost, je švédský Treehotel. Podobně jako v případě Attrap Réves, i tady budete zcela obklopeni lesem.

Treehotel nabízí sedm jedinečných a designově velmi rozmanitých suitů. Liší se hlavně svou velikostí, avšak jedno mají společné. Všechny jsou totiž zasazeny v korunách stromů a poskytují tak svým návštěvníkům jedinečný výhled.

Načítám

Pátým vybraným hotelem je na první pohled vlastně celkem obyčejný pětihvězdičkový hotel, který leží na kraji největší solné pláně světa – Salar de Uyuni v Bolívii. Avšak jak název Palacio de Sal napovídá, celý hotel, tedy pokoje, nábytek, stěny, stropy, zkrátka vše, co vás napadne, je kompletně vytvořeno ze soli.

Z hotelu máte možnost následně podnikat expedice do srdce Salar de Uyuni, unikátní solné pláně, která dosahuje rozlohy úctyhodných 12 tisíc kilometrů. Hotelový personál vás velmi rád touto planinou provede a povypráví vám nejednu legendu o jejím vzniku.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský