Zažijte tradiční Japonsko na vlastní kůži

Zážitky Dobrodružství

Do boje! Porazíte zápasníka sumo?

 

1450x674 Japonsko cover shutterstock_299019110

 

Po zápase v ringu vás krásná gejša seznámí s tajemstvím orientální kultury

Troufáte si vyzvat na souboj stopadesátikilového zápasníka v sumo? Výzva, kterou před vás staví luxusní Japonsko s Exclusive Tours, se nedá odmítnout. Vezmeme vás přímo do ringu, kde vám zápasníci dají nahlédnout za oponu národního sportu s tisíciletou tradicí a poměří s vámi síly. Po tvrdém tréninku vás přivítá gejša a zasvětí vás do dalších tradic země vycházejícího slunce. Japonsko je výjimečnou zemí, kde se tradice střetává s nejmodernějšími výstřelky dnešního světa. Odevzdejte se i vy jejímu kouzlu a staňte se opravdovými gurmány Japonska.

Bojovníci sumo

Jsou horliví, nadšení, disciplinovaní, obdivovaní a jedním ze symbolů japonské kultury: bojovníci sumo. Buď můžete být svědky populárních turnajů, nebo se podívat, jak tito obří zápasníci trénují. V ringu vám představí orientální sport, jeho symboly, tradice a přísná pravidla. A vezmou vás ještě dál za uzavřené dveře svých stájí, kde tráví všechen čas své kariéry a zároveň vychovávají nastupující generaci.

Zapojíte se do tréninku a vyzkoušíte si, jestli se svou silou a mrštností můžete měřit s nejlepšími zápasníky. Společně zasednete k misce tradičního jídla čankonabe, vysoce kalorické směsi z mořských chaluh, kuřecího, vepřového a rybího masa, tofu, zeleniny a rýže, kterou zapijete japonským pivem. Během jídla si vyslechnete příběhy bojovníků, kteří jsou v Asii stejně populární jako rockové hvězdy.

1032x554 Japonsko 1 titulka-37

 

 

Zážitek z ringu

V sezóně turnajů vás zkušený bojovník vezme na profesionální zápas, abyste poznali adrenalin a námahu, kterou pravidelně zažívají ti nejlepší. Váš průvodce vám vysvětlí symboliku kruhového ringu, ze kterého se soupeři vytlačují, popíše vám každý pohyb těžkých borců a zažijete vzrušení, které se strhne po vítězném zápase. Takové je Japonsko na vlastní kůži, při kterém pochopíte mentalitu a originalitu zdejších lidí.

Po zážitku z ringu plného skvěle trénovaných hrdinů poznáte naprosto odlišné, ale stále autentické Japonsko. Vaším večerním průvodcem se stane gejša. I když se mnoho knih a filmů pokusilo zachytit její podstatu, jen díky osobnímu kontaktu pochopíte, proč je gejša vzývaná jako ideální žena.

1032x554 Japonsko 2 foto2_39

 

Gejša, ideální žena

Je krásná, svůdná, tajemná, vzdělaná, vtipná, obětavá a hned plní mužova přání. V průběhu kulinářského večera v luxusní restauraci vám gejša pomůže odstranit komunikační a kulturní bariéry, zatančí, zahraje na loutnu, předvede umění čajového obřadu a odhalí vám svůj osobní příběh.

Dozvíte se, jaký je každodenní život gejši, která spí na dřevěném špalíčku, aby si neponičila účes, pravidelně trénuje etiketu, tanec i umění svádění. Ke své dokonalosti je gejša připravovaná už od tří let a tří dnů. Ve 14 letech se z mladé dívky stává učednice pod dohledem zkušenější gejši, kterou doprovází na společenské události. Pravou gejšou se stává jako osmnáctiletá, ale zdokonaluje se celý život.

Společnost gejši si v současném Japonsku mohou dovolit jen ti nejvlivnější a nejbohatší. I vy máte díky Exclusive Tours možnost zažít večer po boku dokonalé ženy, která se postará o nezapomenutelný večer.

1032x554 Japonsko 3 foto3_37

 

 

Seznámení s tradicí a kulturou země vycházejícího slunce

Pravou tvář země vycházejícího slunce ale můžete poznat nejen po boku mistrů sumo anebo gejši. Díky našim zkušenostem a asijským partnerům vám předložíme další nabídku na originální seznámení s tradicí a kulturou země vycházejícího slunce.

Zenový učitel vás provede čajovým obřadem, v chrámu si zahrajete na tradiční japonské nástroje, místní umělci vám pomohou proniknout do tajů umění japonského písma a odhalí význam a filozofii, která se skrývá za každým tahem jejich štětce. Díky tomu pochopíte japonský smysl pro detail a krásu.

1032x554 Japonsko 4 foto4_33

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Tipy na další zážitky

Expedice za polární kruh

Expedice za polární kruh

Antarktida patří mezi opravdové výzvy, ne každý si ale na ni troufne. Můžeme vám každopádně zaručit, že pokud se odhodláte, zážitek to bude neopakovatelný.

Objevte více
Maritime Alps Tour 2024

Maritime Alps Tour 2024

Nejlepší supersportovní auta poslední generace na věhlasných scénických silnicích Přímořských Alp a francouzské Riviéry a plavba v luxusním člunu.

Objevte více
Vzhůru za dobrodružstvím do Mexika

Vzhůru za dobrodružstvím do Mexika

Mexiko je ráj na Zemi. Lidé se z něj vracejí s úsměvem na tváři a nezapomenutelnými dojmy. Zažijete tu spoustu výjimečných okamžiků i plno dobrodružství.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„V každém koutu Japonska na vás čeká nějaké to překvapení. Ale abyste se při svých cestách po této krásné zemi mohli ještě lépe sžít s jejími zvyklostmi a kulturou, měli byste vyzkoušet i její tradiční styl ubytování v takzvaných ryokanech. Naleznete je prakticky po celé zemi a nejčastěji jsou umístěny v blízkosti horkých pramenů. Jedná se o ubytování ve vyloženě rodinném prostředí s tradiční japonskou kuchyní, a někde se dokonce spí ještě na futonech, na podložkách tatami. Odpočinek po náročném dnu v privátní lázni napájené přímo z horkého pramenu určitě oceníte.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer