Zažijte tradiční Japonsko na vlastní kůži

Zážitky Poznávání jiných kultur

Do boje! Porazíte zápasníka sumo?

 

1450x674 Japonsko cover shutterstock_299019110

 

Po zápase v ringu vás krásná gejša seznámí s tajemstvím orientální kultury

Troufáte si vyzvat na souboj stopadesátikilového zápasníka v sumo? Výzva, kterou před vás staví luxusní Japonsko s Exclusive Tours, se nedá odmítnout. Vezmeme vás přímo do ringu, kde vám zápasníci dají nahlédnout za oponu národního sportu s tisíciletou tradicí a poměří s vámi síly. Po tvrdém tréninku vás přivítá gejša a zasvětí vás do dalších tradic země vycházejícího slunce. Japonsko je výjimečnou zemí, kde se tradice střetává s nejmodernějšími výstřelky dnešního světa. Odevzdejte se i vy jejímu kouzlu a staňte se opravdovými gurmány Japonska.

Bojovníci sumo

Jsou horliví, nadšení, disciplinovaní, obdivovaní a jedním ze symbolů japonské kultury: bojovníci sumo. Buď můžete být svědky populárních turnajů, nebo se podívat, jak tito obří zápasníci trénují. V ringu vám představí orientální sport, jeho symboly, tradice a přísná pravidla. A vezmou vás ještě dál za uzavřené dveře svých stájí, kde tráví všechen čas své kariéry a zároveň vychovávají nastupující generaci.

Zapojíte se do tréninku a vyzkoušíte si, jestli se svou silou a mrštností můžete měřit s nejlepšími zápasníky. Společně zasednete k misce tradičního jídla čankonabe, vysoce kalorické směsi z mořských chaluh, kuřecího, vepřového a rybího masa, tofu, zeleniny a rýže, kterou zapijete japonským pivem. Během jídla si vyslechnete příběhy bojovníků, kteří jsou v Asii stejně populární jako rockové hvězdy.

1032x554 Japonsko 1 titulka-37

 

 

Zážitek z ringu

V sezóně turnajů vás zkušený bojovník vezme na profesionální zápas, abyste poznali adrenalin a námahu, kterou pravidelně zažívají ti nejlepší. Váš průvodce vám vysvětlí symboliku kruhového ringu, ze kterého se soupeři vytlačují, popíše vám každý pohyb těžkých borců a zažijete vzrušení, které se strhne po vítězném zápase. Takové je Japonsko na vlastní kůži, při kterém pochopíte mentalitu a originalitu zdejších lidí.

Po zážitku z ringu plného skvěle trénovaných hrdinů poznáte naprosto odlišné, ale stále autentické Japonsko. Vaším večerním průvodcem se stane gejša. I když se mnoho knih a filmů pokusilo zachytit její podstatu, jen díky osobnímu kontaktu pochopíte, proč je gejša vzývaná jako ideální žena.

1032x554 Japonsko 2 foto2_39

 

Gejša, ideální žena

Je krásná, svůdná, tajemná, vzdělaná, vtipná, obětavá a hned plní mužova přání. V průběhu kulinářského večera v luxusní restauraci vám gejša pomůže odstranit komunikační a kulturní bariéry, zatančí, zahraje na loutnu, předvede umění čajového obřadu a odhalí vám svůj osobní příběh.

Dozvíte se, jaký je každodenní život gejši, která spí na dřevěném špalíčku, aby si neponičila účes, pravidelně trénuje etiketu, tanec i umění svádění. Ke své dokonalosti je gejša připravovaná už od tří let a tří dnů. Ve 14 letech se z mladé dívky stává učednice pod dohledem zkušenější gejši, kterou doprovází na společenské události. Pravou gejšou se stává jako osmnáctiletá, ale zdokonaluje se celý život.

Společnost gejši si v současném Japonsku mohou dovolit jen ti nejvlivnější a nejbohatší. I vy máte díky Exclusive Tours možnost zažít večer po boku dokonalé ženy, která se postará o nezapomenutelný večer.

1032x554 Japonsko 3 foto3_37

 

 

Seznámení s tradicí a kulturou země vycházejícího slunce

Pravou tvář země vycházejícího slunce ale můžete poznat nejen po boku mistrů sumo anebo gejši. Díky našim zkušenostem a asijským partnerům vám předložíme další nabídku na originální seznámení s tradicí a kulturou země vycházejícího slunce.

Zenový učitel vás provede čajovým obřadem, v chrámu si zahrajete na tradiční japonské nástroje, místní umělci vám pomohou proniknout do tajů umění japonského písma a odhalí význam a filozofii, která se skrývá za každým tahem jejich štětce. Díky tomu pochopíte japonský smysl pro detail a krásu.

1032x554 Japonsko 4 foto4_33

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Tipy na další zážitky

Toulky exotickou Asií

Toulky exotickou Asií

Největší kontinent světa, ve kterém najdete jedny z nejstarších národů naší civilizace, je lákadlem pro všechny cestovatele toužící po něčem neobvyklém.

Objevte více
Podmanivé kultury aneb velkolepá cesta soukromým letadlem z Říma do Rádžasthánu

Podmanivé kultury aneb velkolepá cesta soukromým letadlem z Říma do Rádžasthánu

Připojte se k tomuto jedinečnému zážitku ve světě luxusního cestování a poznávejte jiné kultury. Startujeme 4. září 2024 na letišti London Stansted!

Objevte více
Objevte Krétu

Objevte Krétu

Vydejte se do hotelu Elounda Gulf Villas a poznejte opravdovou Krétu. Máme pro vás tipy na 3 aktivity, během kterých se ponoříte do tajů a krás ostrova.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„V každém koutu Japonska na vás čeká nějaké to překvapení. Ale abyste se při svých cestách po této krásné zemi mohli ještě lépe sžít s jejími zvyklostmi a kulturou, měli byste vyzkoušet i její tradiční styl ubytování v takzvaných ryokanech. Naleznete je prakticky po celé zemi a nejčastěji jsou umístěny v blízkosti horkých pramenů. Jedná se o ubytování ve vyloženě rodinném prostředí s tradiční japonskou kuchyní, a někde se dokonce spí ještě na futonech, na podložkách tatami. Odpočinek po náročném dnu v privátní lázni napájené přímo z horkého pramenu určitě oceníte.“

Matěj Polák

Travel Designér