Za velrybami do Mexika

Zážitky Dobrodružství

Každý rok se mnoho druhů kytovců vydává ze severní polokoule do teplejších vod, aby tam zplodili svá mláďata. Slavný oceánograf Jacques Cousteau dokonce označil vody Kalifornského zálivu za světové akvárium.

Za velrybami do Mexika

 

Zažijte jejich cestu do Kalifornského zálivu

Velryby začínají svou dlouhou cestu Pacifikem z Aljašky až do Kalifornského zálivu již v prosinci, na začátku roku tak máte ideální příležitost spatřit na jednom místě několik druhů těchto mořských savců. Celé období trvá od začátku ledna až do dubna.

Nezapomenutelný okamžik

Nejpopulárnějším místem pro pozorování velryb je v Mexiku jižní cíp Kalifornského poloostrova, kde se nachází města La Paz a Cabo San Lucas. Tato oblast je specifická tím, že zde můžete vidět až 5 druhů kytovců, a to klidně během jednoho dne. Vydejte se na širé moře a zažijte nezapomenutelný okamžik tichého úžasu, když se před vámi z hladin moře vynoří obrovský plejtvákovec.

Za velrybami do Mexika shutterstock_189742073

 

Za velrybami se zkušeným kapitánem

Ve chvíli, kdy budete na místě, si místní biodiverzitu budete určitě chtít užít co nejvíc. Za velrybami můžete vyrazit buď loděmi pro deset a více osob, nebo na soukromém člunu se sonarem. Pokud využijete druhé možnosti, budete se moci vydat na celodenní či půldenní výlet a sami si určit program. Zkušený kapitán zná chování velryb a dokáže se do jejich blízkosti dostat tak, abyste si je se svými blízkými užili naplno. A pokud budete mít štěstí, uvidíte třeba také kolonii lachtanů kalifornských.

Za velrybami do Mexika shutterstock_47184745

 

Svět plný motýlů

Toto však nejsou jediné aktivity, které se v Mexiku během naší zimy nabízejí. Návštěva národních parků slibuje pestrobarevný svět plný motýlů, zejména unikátních monarchů stěhovavých. Jedno z nejznámějších míst, kde tento druh můžete vidět, je Monarch Butterfly Biosphere Reserve. Zatímco běžný motýlí život trvá zhruba 24 dní, monarcha žije až sedm měsíců. Každým rokem se miliony těchto oranžových motýlů vydávají na dlouhou cestu ze Severní Ameriky do středního Mexika, kde pak motýli přečkají zimu.

Za velrybami do Mexika shutterstock_110070908

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Ultimátní zážitky jednou za život

Ultimátní zážitky jednou za život

Prožijte něco, o čem se většině populace naší planety jen zdá! Lidé jsou v dnešní době už velmi zcestovalí, ale kdo může říct, že byl ve stratosféře?

Objevte více
5 nocí v na palubě Simplon-Orient-Expressu

5 nocí v na palubě Simplon-Orient-Expressu

Vydejte se na původní trasu Orient Expressu, který vyjíždí jen jednou ročně. Čeká vás 5denní cesta luxusním vlakem na palubě Simplon-Orient-Expressu.

Objevte více
Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Z výšky Burj Al Arab na hrb velblouda

Vydejte se také na okraj Dubaje do kempu uprostřed pouště, kde kromě tradiční arabské kávy, kterou dostanete na uvítanou, můžete ochutnat i velbloudí maso.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Pro dovolenou zaměřenou spíše na relaxaci pro vás najdeme některý z resortů na známé Riviera Maya, která se nachází na opačném konci země.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer