Za velrybami do Mexika

Dobrodružná cesta

Každý rok se mnoho druhů kytovců vydává ze severní polokoule do teplejších vod, aby tam zplodili svá mláďata. Slavný oceánograf Jacques Cousteau dokonce označil vody Kalifornského zálivu za světové akvárium.

Za velrybami do Mexika

 

Zažijte jejich cestu do Kalifornského zálivu

Velryby začínají svou dlouhou cestu Pacifikem z Aljašky až do Kalifornského zálivu již v prosinci, na začátku roku tak máte ideální příležitost spatřit na jednom místě několik druhů těchto mořských savců. Celé období trvá od začátku ledna až do dubna.

Nezapomenutelný okamžik

Nejpopulárnějším místem pro pozorování velryb je v Mexiku jižní cíp Kalifornského poloostrova, kde se nachází města La Paz a Cabo San Lucas. Tato oblast je specifická tím, že zde můžete vidět až 5 druhů kytovců, a to klidně během jednoho dne. Vydejte se na širé moře a zažijte nezapomenutelný okamžik tichého úžasu, když se před vámi z hladin moře vynoří obrovský plejtvákovec.

Za velrybami do Mexika shutterstock_189742073

 

Za velrybami se zkušeným kapitánem

Ve chvíli, kdy budete na místě, si místní biodiverzitu budete určitě chtít užít co nejvíc. Za velrybami můžete vyrazit buď loděmi pro deset a více osob, nebo na soukromém člunu se sonarem. Pokud využijete druhé možnosti, budete se moci vydat na celodenní či půldenní výlet a sami si určit program. Zkušený kapitán zná chování velryb a dokáže se do jejich blízkosti dostat tak, abyste si je se svými blízkými užili naplno. A pokud budete mít štěstí, uvidíte třeba také kolonii lachtanů kalifornských.

Za velrybami do Mexika shutterstock_47184745

 

Svět plný motýlů

Toto však nejsou jediné aktivity, které se v Mexiku během naší zimy nabízejí. Návštěva národních parků slibuje pestrobarevný svět plný motýlů, zejména unikátních monarchů stěhovavých. Jedno z nejznámějších míst, kde tento druh můžete vidět, je Monarch Butterfly Biosphere Reserve. Zatímco běžný motýlí život trvá zhruba 24 dní, monarcha žije až sedm měsíců. Každým rokem se miliony těchto oranžových motýlů vydávají na dlouhou cestu ze Severní Ameriky do středního Mexika, kde pak motýli přečkají zimu.

Za velrybami do Mexika shutterstock_110070908

 

Podobné zážitky

Nejlepší lodge tanzanských safari

Nejlepší lodge tanzanských safari

Ke skvělým zážitkům ze safari patří i adekvátní ubytování. Tamní lodge jsme proto pro vás navštívili, a díky tomu vám nyní můžeme doporučit ty nejlepší z nich.

Objevte více
Polární zážitek na celý život

Polární zážitek na celý život

Společnost Quark Expeditions a její experti využívají své znalosti, zkušenosti a komfort vlastní flotily, aby lidem ukazovali ledové světy extrémní krásy, Arktidu a Antarktidu.

Objevte více
Za dobrodružstvím na daleký sever

Za dobrodružstvím na daleký sever

Laponsko nabízí krásnou přírodu. Během zimy se zde cítíte jako v pohádce, kdy je okolo vás vše zcela bílé. Ale i v létě si tu užijete, především nádhernou přírodu a nefalšovanou divočinu.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Pro dovolenou zaměřenou spíše na relaxaci pro vás najdeme některý z resortů na známé Riviera Maya, která se nachází na opačném konci země.“

Alena Durnová

Client Services Director