Polární zážitek na celý život

Zážitky Dobrodružství

Společnost Quark Expeditions a její experti využívají své znalosti, zkušenosti a komfort vlastní flotily, aby lidem ukazovali ledové světy extrémní krásy, Arktidu a Antarktidu.

Špicberky  1450x674 shutterstock_1373429177 2

 

Quark Expeditions – král polárních expedic

Lars Wikander a Mike McDowell, dobrodruzi a zakladatelé Quark Expeditions, učinili v roce 1991 něco dosud nevídaného. Spolu s klienty podnikli vůbec první komerční cestu na severní pól. Tato expedice, jež přepsala dějiny turismu, kdy první cestovatelé na palubě sovětského jaderného ledoborce propluli Severovýchodní mořskou cestou, postavila Quark Expeditions do pozice průkopníka v oblasti polárních expedic. Od té doby uběhlo 30 let, technologie změnily svět a otevřely nové možnosti poznávání. Co se však nezměnilo, je stále stejná chuť objevovat, a společnost Quark Expeditions se mezitím stala z průkopníka leaderem.

Expedice
Spitsbergen Highlights

K nejpopulárnějším výpravám Quark Expeditions patří Spitsbergen Highlights. Ačkoliv je ostrov hornatý a pokrytý ledovci, jeho ekosystém je velmi bohatý. Na 7denní cestě zemí ledu po západním pobřeží Špicberk si navzdory komfortu budete připadat jako objevitelé před stovkami let. Cestou vás budou pozorovat zvídavé oči arktických ptáků, mrožů a pokud budete mít štěstí, uvidíte také největší šelmu světa, polárního medvěda.

Špicberky shutterstock_549350035

 

Špicberky z luxusního polárního plavidla

Výjimečné dobrodružství si během výpravy můžete dopřát jako pasažér nejluxusnějšího polárního plavidla Ultramarine, které posouvá možnosti neobyčejných zážitků do jiných dimenzí. Zcela nový stroj vás dostane na místa, kam jiná loď nemůže a tato exkluzivita s sebou samozřejmě přináší jedinečné zážitky, kdy poznáte Špicberky jinak. Majestátní krásu okolní přírody můžete pozorovat skrz prostorná panoramatická okna anebo lze být přírodě ještě blíž, k dispozici je totiž také dvacet rychlých nafukovacích člunů Zodiac. Loď Ultramarine je rolls-roycem na poli expedičních plavidel, kromě prostorných luxusních kajut a pozorovacích plošin tady představují další cestu k vychutnání kouzla severu i 2 helikoptéry. Ekologicky šetrná loď přeměňující odpad v energii myslí i na wellness požitky, na palubě je sauna, spa a nechybí ani fitness. Díky všudypřítomným velkorysým oknům nebudete ani při využívání tohoto zázemí ochuzeni o magii venkovního světa.

Ultramarine 06-Ultramarine_9B6A2856_michellesole.jpg

 

Expedice
Essential Patagonia

Během expedice Essential Patagonia se dostanete nejjižněji, jak je to jen na zeměkouli možné. V městečku Ushuaia, nejjižnějším městě světa, se nalodíte a kolem Hornova mysu doplujete na jedno z nejizolovanějších míst planety, Ohňovou zemi. Jméno jí dal v roce 1520 portugalský mořeplavec Fernão de Magalhães podle ohňů, které na ostrově viděl. Dál už je jen Drakeův průliv spojující Atlantský a Tichý oceán, místo, které námořníkům neodpouští chyby.

Ushuaia shutterstock_309576917

 

Úchvatný konec světa

Na palubě Ultramarine se můžete vydat i na epickou cestu po stopách Charlese Darwina a doplout až na konec světa. Stejně jako Charles Darwin, jenž v těchto místech sbíral podklady pro svou převratnou teorii, proplujete Beaglovým kanálem. Krajina, kterou slavný britský přírodovědec poprvé spatřil v roce 1833, je stále stejně krásná a drsná zároveň. Během této nezapomenutelné expedice prozkoumáte chilské fjordy a národní park Torres del Paine, který je biosférickou rezervací UNESCO. Jednu z nejfotogeničtějších částí planety budete mít možnost pozorovat z helikoptéry nebo při plavbě na člunu podél dech beroucího pobřeží. Cestou vás budou provázet kolonie tučňáků, tuleňů a další zástupci zdejší pestré fauny.

Ultramarine 08-Quark-Expeditions_Ultramarine_Penthouse-Suite_Cabin-702_-(7).jpg 2

 

shutterstock_596494937

 

Expedice
Solar Eclipse 2021

Pozorovat úplné zatmění Slunce nad Antarktidou je vzácný jev. V roce 2005 byli klienti Quark Expeditions prvními lidmi, kteří tento úkaz na sedmém kontinentu pozorovali. V roce 2021 se otevřela unikátní možnost prožít to samé. Během expedice Solar Eclipse 2021 jste mohli být pohlceni posvátnou rozlehlostí Antarktidy, s jejími obřími ledovci a horami sevřenými ledem, vyrazit si na túru, odpočívat během jízdy v člunech a zažívat zábavná setkání s tučňáky.

tuřňáci antarktida shutterstock_1416843179

 

Zatmění na Antarktidě z World Explorer

Během plavby na komfortní lodi World Explorer, která je součástí flotily Quark Expeditions od roku 2019 a kde žádná z kajut není ochuzena o vlastní balkon, je radost pozorovat tento zatím neporušený kus planety. Od průvodců Expedice Solar Eclipse 2021 jste se mohli dovědět mnoho zajímavostí o polární krajině a jejích obyvatelích. Součástí této expedice byl také Babak Tafreshi, fotograf oceněný National Geographic, expert na noční fotografii. Plavby se zúčastnil i David Baron, autor světoznámé knihy American Eclipse. Z ledové Antarktidy se výprava vydala dále k severu, kde 4. prosince 2021 proběh zázrak – Slunce ztmavlo –, který jste mohli sledovat se speciálními brýlemi na očích brýle a přípitkem. Expedice byla zakončena poznáváním Jižní Georgie, známé jako „Galapágy Jižního moře“.

Antarktida World Explorer wex-v1-sam-crimmin-9192.jpg

 

Tipy na další zážitky

To nejlepší z Patagonie

To nejlepší z Patagonie

Vydejte se do jednoho z unikátních míst na Zemi, nejjižnějšího cípu amerického kontinentu. Patagonie je jedna z nejkrásnějších oblastí Argentiny a Chile.

Objevte více
Ománská expedice pro dobrodruhy

Ománská expedice pro dobrodruhy

Připravte se na cestu plnou objevů, dobrodružství a luxusu. Přečtěte si, jak tato ománská expedice probíhá den po dni a na co všechno se můžete těšit.

Objevte více
Expedice za polární kruh

Expedice za polární kruh

Antarktida patří mezi opravdové výzvy, ne každý si ale na ni troufne. Můžeme vám každopádně zaručit, že pokud se odhodláte, zážitek to bude neopakovatelný.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Cestujte do polárních oblastí s expedicemi Quark. My vám zařídíme vše potřebné, abyste si svoji cestu mohli jenom užívat.“