Jaké je Thajsko?

Divoká a nespoutaná exotika. Nekonečné bílé pláže na jedné straně, životem kypící džungle na té druhé. Můžete se vydat na průzkum dob minulých, zažívat epické plážové bakchanálie, nebo třeba obojí najednou. A to jídlo! Taková variace chutí, až se vám protočí panenky. Lahoda. A zároveň to nejlepší místo na blízká setkání se slony.

Hlavní trumfy

  • Všude jsou sloni
  • Divoký Bangkok
  • Plážové Phuket a Ko Samui
  • Tisíce let historie
  • Hluboké džungle

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/bXMEAsBDlBg

Sloni, kam až oko dohlédne

Slon je národním zvířetem Thajska. Narazíte na ně takřka ve všech koutech země a na první setkání jen tak nezapomenete. Stejně jako oni. Navzdory populárnímu přesvědčení tito něžní obři však nemají moc rádi, když jim sedíte na zádech, a proto doporučujeme návštěvu jednoho z mnohých přírodních útulků. Ty si totiž dávají záležet na tom, aby každý majestátní postrach banánů měl dostatek prostoru a zábavy. Šťastný slon totiž štěstí sám rozdává.

Bangkok

Hned při prvním nádechu se vám po těle rozleje těžko uchopitelná směsice vůní velkoměsta. Zvuky klaksonů a trhů, na kterých pořídíte levné oblečení, pražené kobylky i živé hady tu vyplňují každý volný prostor. Všude světla a život. A mezi nimi se skrývá i jiný Bangkok. Místo meditace, prastarých chrámů a jedněch z nejlepších restaurací na světě. Jaký navštívíte, je na vás. Ochutnat byste měli oba.

Phuket

Tohle je prostě ráj. Hlavně když je u nás zima. Dlouhé bílé pláže, luxusní hotely, tajemné chrámy, bujná džungle. Phuket je naprostým ztělesněním dovolené. Užijete si tu nejednu plážovou párty, ponoříte se do hlubin Andamanského moře, necháte se rozmazlovat roztodivnými procedurami ve zdejších hotelech. Phuket je pojem, který se těžko vysvětluje. Musíte ho zkusit na vlastní kůži. A dát nám za pravdu.

Koh Samui

Když přečkáte zimu na Phuketu, nejlepší co můžete udělat je přeletět na Koh Samui a pořádně si odpočinout na slunných plážích. Prostě tu jen zaboříte nohy do písku a budete si dál užívat pohody. Pláží je tu požehnaně, po celém obvodu ostrova. A k tomu na každém rohu narazíte na dobrého k jídlu. Roztáhněte houpací síť, popadněte hůlky a vydejte se vstříc odpočinku. Koh Samui je totiž skutečným pohlazením po duši i chuťových buňkách.

Do hlubin džungle

Jestli Thajsko oplývá něčím víc než historickými památkami, je to příroda. Bezpočet národních parků, kterými se prohánějí sloni a létají kaloni. V Ao Phang Nga najdete charakteristické z moře trčící skály a ostrov Jamese Bonda. V Khao Som Roi Yot zase v jeskyni ukrytý buddhistický chrám. Ale hlavně neposkvrněnou přírodu, která se vám navždy vryje do paměti.

Na výpravy minulostí

První známky civilizace v Thajsku pocházejí již z dob 2000 let před naším letopočtem. A podle toho to také vypadá. Bohatá archeologická naleziště, rozsáhlé buddhistické chrámy či pozůstatky majestátního thajského království jsou jen jedny z mnoha připomínek dob dávno minulých. Vězte, že ze stěn každého takového místa na vás budou promlouvat stovky příběhů, ať navštívíte opulentní zlatý Velký palác v Bangkoku, či zříceniny města Sukhotai.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.