Proč se tam vydat?

Skvělá káva, krásné pláže a přátelští lidé. Úžasné široká nabídka aktivit, obrovská biodiverzita a výborné podmínky pro pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Zpívající ptáci, tropický déšť padající na terasu lodge, šum dvou oceánu omývajících pobřeží. To je Kostarika. Země, kde se každý den žije naplno.

 

Hlavní trumfy

  • Rozmanitá fauna a flora
  • Skvělé podmínky pro pozorování zvířat
  • Široká nabídka aktivit ve vodě i na souši
  • Rafting, surfing, treking, jóga
  • Přátelská atmosféra a osobní přístup místních

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/En1lq8eBztk

Jeden den

Ráno si sedněte na terasu svého lodge, zaposlouchejte se do zvuků probouzející se přírody, a pomalu si vychutnávejte šálek čerstvé kostarické kávy. Potom se vydejte na procházku a ponořte se do světa džungle. Na každém kroku se zde něco hýbe, lítá, plazí nebo houpe na větvi. Projděte se v korunách stromů, kde budete mít nezapomenutelný výhled. Po obědě si dopřejte trochu dobrodružství a vyražte na raft. Po večeři pak už jen vstřebávejte celodenní zážitky na terase lodge pod nebem plným hvězd.

 

Pro děti 

Kostarika patří mezi nejstabilnější země Střední a Jižní Ameriky. Mimo bezpečné cestování nabízí i řadu aktivit vhodných pro děti, což z ní dělá skvělou destinaci pro rodinnou dovolenou i s těmi nejmenšími. Vaše ratolesti si zaručeně užijí zdejší rozmanitou přírodu a nejvíce je nadchne, na kolik volně žijících krásných zvířat narazíte během dne. Velmi oblíbené jsou také procházky a zipline vysoko v korunách stromů, někdy i 60 metrů nad zemí. A pokud byste si chtěli dopřát společný relax, můžete se vydat na jednu ze zdejších příjemných pláží. 

Pro milovníky přírody 

Obdivovatelé přírodních krás se budou v Kostarice cítit jako v ráji. Zhruba čtvrtinu území tvoří národní parky a jiná chráněná uzemí. Příroda je zde opravdovým unikátem, jelikož Kostarika si dává velmi záležet na udržitelnosti a ekologickém způsobu života. Vy se tak můžete těšit na úžasné tropické lesy s rozmanitou faunou i florou. Skvělé pozorování přírody zažijete na poloostrově Osa, který patří k regionům s největší biodiverzitou na světě. Při procházce džunglí můžete potkat opice, lenochody, papoušky nebo dokonce pumy. Dalším skvělým místem, které byste si neměli nechat ujít, je poloostrov Papagayo. Dokonalou harmonii s okolní přírodou zde zažijete v luxusních ekologických resortech.

Aktivní dovolená 

Pokud toužíte po pořádné dávce adrenalinu, Kostarika je tou správnou volbou. Jednou z dobrodružných aktivit, pro kterou je tato středoamerická země proslavená, je rafting. Najdete zde poklidné trasy vhodné i pro rodiny s dětmi, ale taky skoro nesjízdné řeky, na kterých si pořádně „máknete.“ Pokud vás lákají spíše vlny oceánu než řeky, můžete zde vyzkoušet také surfing. Skvělé podmínky najdete hlavně na pobřeží s Pacifikem. Pro ty, kteří by raději zůstali na suchu, je zde široká nabídka výletů a treků. V poslední době jsou také čím dál populárnější jógové pobyty ve speciálně zaměřených resortech. Dobrodruhy určitě zaujme národní park v okolí Arenal, nejaktivnější kostarické sopky. Ať už se vydáte na výlet nebo se naložíte do termálních pramenů, můžete se kochat výhledem na jednu z nejsymetričtějších sopek světa. 

Gastronomie 

Místní kuchyně je jedním velkým mixem. Najdete zde pokrmy, které si připravovali původní obyvatele celé Ameriky, ale také vliv španělské a africké kuchyně. Klasickou specialitou jsou pro Střední Ameriku typické plněné kukuřičné listeny neboli tamale. Náplň může být z masa, zeleniny, sýrů či dokonce z ovoce. 

Praktické informace

Díky své blízkosti k rovníků má Kostarika po celý rok tropické klima, ale teploty se výrazně liší podle nadmořské výšky, ve které se nacházíte. Může se vám tak stát, že na pláži se budete opalovat v příjemných 27 stupních a na horách budete trekovat v 15. Ideální období pro návštěvu je mezi prosincem a dubnem, kdy prší nejméně. Nemusíte se ale bát návštěvy v období dešťů, většinou totiž prší jen pár hodin po obědě. Pokud pojedete do Kostariky na méně než 90 dnů, nepotřebujete víza, ale pro vstup do země musíte splňovat určitě podmínky. Váš cestovní pas musí být platný ještě šest měsíců po datu opuštění země a musíte doložit jak dostatečné finanční prostředky, tak doklad o způsobu vycestování. Nepotřebujete žádné speciální očkování. Jedinou výjimkou je přicestování ze zemí, kde se vyskytuje žlutá zimnice. Pak je očkování proti této nemoci povinné. 

 

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.