Kura Boutique Hotel, Kostarika – Uvita

Nejkouzelnější a nejromantičtější resort v Kostarice

Dnes je butikový resort Kura ceněn jako perfektní ukázka současného designu, jenž se mísí s ultimátním a udržitelným luxusem. Tento adults only resort zahrnuje 8 suit, které jsou dokonalým zázemím pro páry hledající ty nejlepší věci v životě. Stvrdil to i magazín Forbes, jenž označil Kuru za nejkouzelnější a nejromantičtější resort v Kostarice.

O destinaci

Kostarika patří mezi nejstabilnější země Střední a Jižní Ameriky. Mimo bezpečné cestování nabízí i řadu aktivit vhodných pro děti, což z ní dělá skvělou destinaci pro rodinnou dovolenou i s těmi nejmenšími.

Kura je mistrovské dílo luxusu, stylu a udržitelnosti v tropickém minimalistickém designu určené pouze pro dospělé. Tento butikový hotel v Kostarice se může pochlubit úžasnou polohou nad korunami stromů deštného pralesa Uvita, odkud se z odlehlého horského hřebene naskýtá výhled na národní park Ballena Marina. Letiště v San Jose je od hotelu vzdáleno zhruba 4 hod. jízdy.

1032x554 KURA - HIGHLIGHTS (72)-8

 

Ubytování

Všech 8 luxusních apartmánů v hotelu Kura je exkluzivních a soukromých. Pouze pro dospělé. Mají 180° výhled přes deštný prales na oceán. Vybrat si můžete ze 3 kategorií, z toho nejprostornější je Master Suite s obytným prostorem o rozloze 140 m². Apartmá Master Suites se nacházejí vysoko na vrcholu hory, daleko od ostatních, a mohou se pochlubit maximálním prostorem, ponornými bazény a nejpůsobivějším výhledem na oceán.

1032x554 KURA - INFINITY SUITES (72)-6

 

Restaurace

Pro restauraci Kura je zajištění životního prostředí a spokojenosti komunity klíčem k udržitelnému pohostinství, které se řídí konceptem "lokální". Výhradně kostaričtí zaměstnanci hotelu mají možnost profesního růstu a přístup k podnikové zdravotní péči, zatímco potraviny, zásoby v minibaru, lázeňské a koupelnové produkty pocházejí z blízkého okolí. Hotel rozšiřuje svou působnost na komunitu, pořádá ve městě a ve školách semináře o tom, jak udržovat místní ekosystémy zdravé, a také spolupracuje s neziskovou organizací na podpoře školy ve městě Uvita, kde příspěvky hostů jdou na infrastrukturu a učební pomůcky.

1032x554 KURA - AMENITIES (72)-2

 

Aktivity

Kura je hrdým členem Cayuga Collection of Sustainable Luxury Hotels & Lodges, oceňované skupiny, která je známá špičkovými postupy šetrnými k životnímu prostředí a ekologickými technologiemi.

Hosté mohou absolvovat prohlídku resortu, která jim otevře oči, a seznámit se s jeho ekologickým provozem, projekty na podporu komunity a ochranou přírody v praxi. Kura používá v celém areálu rychle rostoucí teakové dřevo, vodu v bazénu bez chlóru, plně biologicky rozložitelné čisticí prostředky, striktně žádné plasty (k dispozici jsou opakovaně použitelné lahve!) a vodu ohřívanou solárními panely. Odpadní voda se čistí přímo na místě a slouží k zavlažování zahrady, navíc je na místě ekologický skleník a japonský kompostovací systém Takakura, který poskytuje organické bylinky a zeleninu pro restauraci.

1032x554 KURA - AMENITIES (72)-6

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Naplánujte s námi svoji vysněnou dovolenou a my pro vás připravíme chvilky, na které budete rádi vzpomínat.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer