Jitka Kolmanová

„Se Silversea vás vždy čeká spousta skvělých zážitků nejen na palubě, ale i mimo ni. Pokud se s Muse vydáte až do chilského města Valparaiso, měli byste vyrazit na ochutnávku vín do nedalekého údolí Casablanca, které je vyhlášené produkcí vín Sauvignon Blanc či Chardonnay. Oproti tomu v Buenos Aires si můžete zkusit připravit některé lahůdky tradiční argentinské kuchyně nebo se zajít podívat na tanečníky pohybující se v rytmu smyslného tanga.“

Jitka Kolmanová, travel designer

 

Nejnovější přírůstek ve flotile společnosti Silversea Cruises s příznačným přívlastkem Muse je výkladní skříní toho nejlepšího, co současná luxusní výletní plavba nabízí. Naloďte se a objevujte krásy pobřeží amerického kontinentu – od slunné Floridy až po tajemnou Ohňovou zemi.

Muse je dílem italské loděnice Fincantieri, která má na svědomí kupříkladu i jiné legendární zaocenské lodě – Queen Elizabeth a Queen Victoria. Na moře byla Muse spuštěna letos na jaře a okamžitě se stala vlajkovou lodí Silversea Cruises. Délka přes 213 m je sice ohromující, přesto však nejsou rozměry tím hlavním důvodem, proč se čerstvý přírůstek ve smečce přepychových plavidel Silversea stal ihned jejím vůdcem.

Načítám

To, co dělá Muse skutečným klenotem, je luxus a jedinečné prostorové řešení lodi. Zdobí ji nejen nádherné kajuty, restaurace a různé prostory k odpočinku, ale také uvolněná a intimní atmosféra, kterou většinou naleznete na mnohem menších plavidlech.

Silver Muse nabízí pasažérům osm pater plných příležitostí ke klidnému odpočinku i k aktivnímu způsobu trávení času. Umělecky laděná kavárna, kasino, koncertní sál, knihovna nebo tělocvična, to je jen zlomek toho, co na vás na palubě čeká. A samozřejmě nesmíme zapomenout na to nejdůležitější – nádherné suity, které jsou k dispozici v celkem devíti variantách.

Ubytování

Silver Muse ve svých útrobách skrývá skvostně řešené kajuty, které spojuje jedinečný design a atmosféra vytvořená uměleckými múzami. Vista Suite nabízí 31 m² plných luxusu pro ty méně náročné z náročných, Panorama Suite navíc nabízí velkolepý výhled skrze panoramatické okno. Osobní majordomus, který bude připraven plnit vaše přání 24 hodin denně, je pak naprostou samozřejmostí.

Načítám

Speciální kategorii představují tři typy Veranda Suitů, které se, jak již název napovídá, pyšní přítomností venkovních verand o výměře 6 m². Classic Veranda Suite skýtá 36 m² vnitřního prostoru, stejně jako Superior Veranda Suite, který je však situován ve vyšších patrech lodi, a nabízí tak ještě krásnější výhled na volné moře či pobřeží. Deluxe Veranda Suite je pak umístěn doslova v nejatraktivnější části horní paluby a nabízí pasažérům velmi příhodné útočiště.

Kajuty Silver Suite pak představují přechod k velkolepější podobě ubytování na lodi – 73 m² či 104 m² v dvoupokojové variantě, v obou případech s rozlehlou terasou a oddělenou jídelnou. Royal Suite se svými 105 m², popřípadě 142 m², nabízí ještě více prostoru a možnost s sebou přibrat další dva cestovatele.

Grand Suite, jenž rozlohou může přesahovat 180 m², má ve svém repertoáru vůbec největší terasy a skutečně vybraný design, který uspokojí potřeby těch nejnáročnějších. A pokud ani to není dost, pak je tu Owner’s Suite, umístěný na samém vrcholku Silver Muse. Kromě bezchybného výhledu ze dvou verand nabízí ten nejvyšší stupeň luxusu a služeb – zde se každý bude cítit jako skutečný majitel tohoto plovoucího kolosu.

Načítám

Jídlo a volný čas

Na rozdíl od mnoha jiných výletních lodí, Silver Muse nedisponuje jednou hlavní jídelnou, nýbrž celkem 8 špičkovými restauracemi, které uspokojí chuťové pohárky každého nadšeného gurmána. Dejte si třeba vyhlášenou pizzu ve Spaccanapoli, japonské jídlo v restauraci Kaiseki nebo zkuste degustační menu v La Dame by Relais & Châteaux, kde budete mít možnost ochutnat ta nejlepší vína na světě.

Panorama Lounge je přes den populárním cílem odpočinku, večer se však promění v pulzující místo plné hudby a skvělých koktejlů. Chcete-li naplno vychutnat uměleckého ducha lodi, zkuste posedět v Arts Café, kde se u kávy můžete pokochat sbírkou děl renomovaných umělců z celého světa. A pokud jste milovník knih, nesmíte vynechat Tor’s Observation Library, kde se můžete ponořit do svého oblíbeného literárního díla při výhledu na nekonečnou hladinu širého oceánu. Venetian Lounge pak návštěvníkům nabídne divadlo a živou hudbu. A co tak zkusit své štěstí ve zdejším kasinu či si dát doutník s vynikající whisky v Connoisseur’s Corner?

Načítám

Trávit čas jen konzumací umění a vybraných lahůdek pochopitelně nelze. Na palubě naleznete venkovní bazén s lehátky a vířivkami a fitness centrum, kde si můžete dát pod taktovkou špičkových trenérů trochu do těla. V lázeňské části se pak alespoň nechte hýčkat odborníky v péči o tělo.

Zní to krásně, že? Nenechte si ujít příležitost a buďte mezi prvními, kteří okusí atmosféru tohoto plovoucího paláce. Stačí kontaktovat vašeho travel konzultanta Petra Udavského na telefonním čísle 777 533 603.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský