Jaké jsou Seychely?

Překrásné pláže, průzračné tyrkysové vody a desítky malých ostrůvků z nichž každý je něčím jedinečný. Na Seychelách je zkrátka neustále co objevovat, ať už se jedná o krásy přírody na souši či pod mořskou hladinou. Nechte vaše starosti doma a jednoduše se kochejte. Skutečně je čím.

Hlavní trumfy Seychel

  • Čisté moře s vynikající viditelností pod vodou
  • Členité pláže s dostatkem soukromí pro odpočinek
  • Vynikající lokality pro potápění kolem korálových útesů
  • Turistické trasy do vnitrozemí s krásnými výhledy
  • Chutná kuchyně spojující vlivy z celého světa

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/HdibaJMnuVs

Jeden den na Seychelách

Až vás ráno hotelovým oknem probudí sluníčko, pořádně se posilněte snídaní a vyrazte na jednu z mnoha krásných pláží. Nezapomeňte si hlavně vzít věci na šnorchlování. Nebo si můžete půjčit vybavení na windsurfing, kitesurfing, či třeba vodní lyže. Po dopoledni stráveném na sluncem vyhřáté pláži si nechte na grilu připravit čerstvě ulovenou rybu a poobědvejte ve stínu palem. Poté vyrazte na příjemnou procházku přírodou, kterou můžete zakončit v hotelové restauraci. Povečeříte plody moře a pomalu začnete vymýšlet, co vám přinese nový den.

Pro děti

Seychely jsou velmi pestrou destinací, která dokáže hravě zabavit i vaše ratolesti. Valná většina místních hotelů má velmi dobré zázemí pro děti a dětské kluby oplývající bohatým programem. Zatímco vy budete relaxovat v hotelovém spa, vaše děti se budou učit vařit, řídit plachetnici, potápět se i jinak objevovat krásy a taje místní fauny a flóry, vše pod vedením školených profesionálů.

Pro milovníky sportu a aktivit

Střediska vodních sportů jsou dobře vybavena a nabídnou vám surfování, jízdu na skútrech, člunech, vodních lyžích, plachtění na padácích nebo různé adrenalinové radovánky. Široké možnosti, od půjčoven vybavení a výcvikových středisek až po úžasné podmořské terény, čekají na nadšence do šnorchlování a potápění. Několik metrů od břehu bují bohatý život, ukrývající v korálech stovky druhů ryb, mušlí a jiných potvůrek. Seychely jsou však i rájem golfistů.

Pro milovníky přírody

Na Seychelách sice nepotkáte velké živočichy, přesto je ve zdejším tropickém deštném pralese pořádně živo. Starají se o to desítky druhů savců a ptáků, četní plazi a obojživelníci i spousta hmyzu, často skutečně exotického. Není náhodou, že takřka polovina území je tu pečlivě chráněna státem. A co teprve pod vodou – v Indickém oceánu tady žije nepočítaně druhů ryb, paryb včetně žraloků obrovských, želv, krabů, mlžů a sasanek.

Praktické informace o Seychelách

Seychelskou republiku tvoří desítky malých ostrůvků. Nejbližší pevninou je ostrov Madagaskar a africké pobřeží Keni, Somálska a Tanzanie. Víza pro běžnou dovolenou nejsou třeba, postačí vám platný cestovní doklad a vyplnění vstupní karty po příletu. Dorozumění s domorodci je snadné, neboť vedle kreolštiny zvané seselwa ovládají také angličtinu či francouzštinu. Tropické rovníkové podnebí se tu projevuje průměrnými teplotami blížícími se k 30 stupňům a jenom občasnými srážkami, hlavně na jaře.

Gastronomie

Z místních lahůdek si objednejte korýšovou nebo želví polévku s chlebovníkovými plackami, dušené kalony, divokého krocana či žabí stehýnka. Mimořádnou specialitou je želví maso podávané v želvím krunýři a „milionářský“ salát z mladých palmových výhonků. Sladkou tečkou na závěr je moučník z karamelizovaných banánů, kokosu a vanilky. Žízeň nejlépe zaženete světlým pivem, místním čajem či ovocným džusem (např. z banánu). Nechybí palmová vína a ananasové likéry.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Zuzana Pozlovská

Zuzana Pozlovská

chief travel designer

+420 777 533 675 pozlovska@exclusivetours.com
Martin Adam

Martin Adam

travel consultant

+420 777 928 840 adam@exclusivetours.com
Michaela Pipek

Michaela Pipek

travel consultant

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište