Six Senses Zil Pasyon, Seychely – Félicité Island

Jediný resort na soukromém ostrově Felicite

Six Senses Zil Pasyon je velmi malý resort, který nabízí pouze 32 vil a residencí různých kategorií. Vilky resortu jsou decentně vsazeny do tropické vegetace a nabízí dostatek soukromí i krásné výhledy na oceán. V resortu je celkem 6 restaurací a barů, největší jeho chloubou je ale určitě Chef’s Kichten, kde vám talentovaní kuchaři vykouzlí skvělé pokrmy přesně dle vašich přání. Felicite je soukromý ostrov, který se nachází 55 km severovýchodně od Mahé a je obklopen dalšími vnitřními ostrovy jako například Praslin nebo La Dique.

O destinaci

Seychely jsou bezesporu královnou krásy Indického oceánu. Všechny ostrovy jsou ideální volbou pro relaxaci, vodní sporty i poznávání podmořského světa, svatební cestu a romantickou i rodinnou dovolenou. Ale i tady je každý z ostrovů něčím jedinečný.

Z Mahé se sem dostanete během 20min. letu privátní helikoptérou. Felicite nabízí dramatickou přírodu s dokonalými plážemi a masivními žulovými balvany, které jsou pro Seychely typické. Druhou polovinu ostrova tvoří jen chráněný přírodní park. Na Felicite je jen jediný resort, a to právě Six Senses Zil Pasyon.

1032x554 Six Senses Zil Pasyon felicite-seychelles-felicite-aerial-view2

 

Ubytování

Vilky resortu jsou decentně vsazeny do tropické vegetace a nabízí dostatek soukromí i krásné výhledy na oceán. Mají 1 až 2 ložnice a k dispozici butlera po celý den. Pokud vás bude cestovat více, určitě vyzkoušejte jednu z residencí, ve které jsou 3 až 4 ložnice. V té největší, pojmenované Ocean Sounds, budete mít pro sebe 1416 m², privátní sbírku umění a vinný sklípek.

1032x554 Six Senses Zil Pasyon felicite-seychelles-four-bedroom_residence_master_bedroom

 

Restaurace

V resortu je celkem 6 restaurací a barů. Mezinárodní chutě nabízí restaurace Island Cafe, čerstvé ryby a mořské plody přímo z grilu zase restaurace Ocean Kitchen. Během přípravy pokrmů používají kuchaři pouze ryby z udržitelného rybaření, čerstvé ovoce, zeleninu a bylinky z vlastní organické zahrady a od místních farmářů. Samozřejmostí je také bar u bazénu a zajímavým zážitkem bude určitě ochutnávka rumů v baru Lakanbiz. Největší chloubou resortu je ale určitě Chef’s Kichten, kde vám talentovaní kuchaři vykouzlí skvělé pokrmy přesně dle vašich přání nebo si zde můžete vyzkoušet lekci vaření.

1032x554 Six Senses Zil Pasyon felicite-seychelles-ocean-kitchen-3

 

Aktivity

Přestože je resort malý, nabízí dost možností aktivit i pro ty, kteří nechtějí celé dny trávit na pláži. Mezi oblíbené výlety patří panoramatický let helikoptérou, který vám umožní poznat Seychely i z jiného úhlu pohledu. Značka Six Senses je vyhlášena pro svou trvalou udržitelnost a skvělé spa, které nechybí ani zde. Užijte si masáž v páru za šumění blízkého moře nebo se zapojte třeba do detoxikačního programu. Milovníky jógy nadchne místní meditační a yoga pavilion. Během pobytu se můžete také zkusit naučit mluvit kreolsky, vydat se na túru po ostrově nebo na výlet na některý z ostrovů v okolí, užívat si vodní sporty, podívat se na oblíbený film v letním kině pod hvězdami, nebo se dozvědět něco nového o místních želvách. 

1032x554 Six Senses Zil Pasyon felicite-seychelles-kayaking-to-koko-island

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„S výběrem ubytování vám moc rádi pomůžeme. Neváhejte nás kontaktovat.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader