Matěj Polák

„V mnoha filmech se kromě lidských a zvířecích hrdinů vyskytují také další, neméně důležité atributy, které dodávají filmu nebo určité jeho pasáži potřebnou atmosféru. Často je stěžejním faktorem úspěchu či neúspěchu natáčeného snímku správný výběr lokace.“

Matěj Polák, travel designer

 

Obvyklým místem natáčení přitom bývají hotely. Páry z romantických komedií v nich tráví své líbánky nebo dovolené, právníci a businessmani tam zase přespávají po dlouhých služebních cestách. Hotely mohou sloužit rovněž jako místo činu v kriminálce nebo jako hororové prostředí.

Pro ukázkové příklady ani není nutné cestovat za hranice České republiky. V karlovarském Grandhotelu Pupp se například odehrával děj americké romantické komedie Poslední prázdniny (2006) s Queen Latifah a Gérardem Depardieu v hlavních rolích. Edit Piaf ve zdejším sále zpívá v prvních minutách stejnojmenného biografického filmu z roku 2007 a Grandhotel Pupp se objevuje také v několika záběrech bondovky Casino Royale (2006).

Proč tedy nespojit ubytování během Vaší dovolené s příjemným zážitkem a vzpomínkou na oblíbený film? Nabízíme pár tipů na ty nejznámější filmové hotely.

New York, Hotel Plaza – Sám doma 2 – Ztracen v New Yorku (1992)

Kdo by neznal malého Kevina v podání Macaulaye Culkina v legendární vánoční komediální sérii Sám doma. Ve druhém díle se Kevin opět, jak je jeho zvykem, ztratí. Tentokrát na letišti, když omylem místo do Miami odletí do New Yorku. Jakmile zjistí, že u sebe má všechny otcovy peníze, nenapadne ho nic jiného, než se ubytovat v luxusním hotelu v blízkosti Central Parku a náležitě si užít vánoční svátky.

Ubytujte se právě v Hotelu Plaza – více než sto let starém ikonickém hotelu na rohu Páté avenue a vyzkoušejte například, zda poslíčci doopravdy přijímají místo spropitného větrové bonbony (jak to praktikoval Kevin) nebo si přes pokojovou službu objednejte stejné dobroty jako on. Na výběr budete mít z velkého počtu pokojů a suit – nejen v duchu moderní architektury a s výzdobou z 24karátového zlata, ale třeba i s historickými interiéry.

Načítám

Beverly Hills, Beverly Wilshire Hotel – Pretty Woman (1990)

Nemusíte hned šplhat po požárním schodišti s kyticí červených růží, jak to na konci tohoto filmu učinil Richard Gere, ale proč si nepřipomenout kultovní romantickou komedii, zacílenou především na dámskou část publika, právě ubytováním v některém z 395 pokojů Beverly Wilshire Hotelu a hýčkat svou drahou polovičku tak, jako se Richard Gere postaral o svou Julii Roberts.

Hotel se nachází v těsné blízkosti slavné Rodeo Drive – ulice plné drahých aut, luxusních restaurací, krásně upravených parků a obchodů s těmi nejdražšími a nejluxusnějšími světovými značkami.

Načítám

Tokio, Park Hyatt Tokyo – Ztraceno v překladu (2003)

Příběh posmutnělé romantické komedie, v níž se Bob Harris (Bill Murray) setkává s mladou absolventkou filozofie Charlottou (Scarlett Johanson), se odehrává právě v tomto luxusním tokijském hotelu, který okupuje 14 nejvyšších pater budovy Shinjuku Park Tower a nabízí nádherné výhledy na Tokio, region Kanto a horu Fuji.

Načítám

Las Vegas, Bellagio – Pařba ve Vegas (2009), Dannyho parťáci (2001)

Tento světově proslulý luxusní hotel situovaný na lasvegaském Stripu je díky více než 3000 pokojů považován za jeden z největších hotelů na planetě. Již z dálky Vás zaujme jezero o ploše 3,2 hektary, které hotel odděluje od Stripu a na kterém je možné v pravidelných intervalech sledovat ikonické fontány Bellagio – stovky vodních proudů, které jsou vystřelovány k nebi za doprovodu hudby. Bellagio navíc hostí světovou pokerovou sérii World Poker Tour a disponuje i speciálním pokerovým prostorem Bobby’s room, v němž se odehrávají privátní souboje o nemalé částky a který si oblíbily takové pokerové hvězdy, jako jsou například Doyle Brunson nebo Daniel Negreanu.

Už jen to by jistě hotelu v samém srdci města hazardu zajistilo věhlas. Avšak nezapomeňte také, že díky své prestiži se Bellagio stalo ústřední lokací několika filmových blockbusterů. Za zmínku rozhodně stojí například první díl úspěšné komediální trilogie The Hangover (Pařba ve Vegas), v němž si trojice hlavních protagonistů pro svou nezapomenutelnou rozlučkovou párty, která se nečekaně zvrtne, vybere právě tento lasvegaský hotel. Bellagio si „zahrálo“ také v krimikomedii Dannyho parťáci, v níž se Danny Ocean (George Clooney) ihned po propuštění z věznice rozhodne vyloupit tento gigant mezi pokerovými hotely.

Ať už tedy jste příznivci pokeru, luxusu, některého z uvedených filmových trháků nebo jen plánujete cestu do Las Vegas, ubytování v Bellagiu je pro Vás jasnou volbou.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.