Jitka Kolmanová

"Bali, to je dovolená snů. Tropické počasí, krásné pláže i hluboká džungle. Ale také jediné místo pod sluncem, kde můžete meditovat zalití Bloody Mary a bude vám lépe než kdy dřív."

Jitka Kolmanová, travel designer

 

Indonésie je krásná země s bohatou historií, jedinečnou přírodou a tropickým podnebím. Je to také největší ostrovní země na světě a jeden z jejích ostrovů, Bali, je stále populárnější turistickou destinací, s rostoucím počtem luxusních hotelů a resortů. A mezi nimi se najdou takové, které kladou velký důraz na tradiční ozdravné procedury, jež jsou pro Indonésii a právě ostrov Bali typické. Rozhodli jsme se vám doporučit dva, které ční nad ostatními.

Načítám

St. Regis Bali Resort

Prvním z nich je The St. Regis Bali Resort, ležící přímo na pláži, hned vedle Bali National Golf Clubu. Přepychový servis, špičková kuchyně, krásné vily a umístění v seznamu Condé Nast Traveler Gold List 2016 jsou jen jedny z jeho mnoha výhod.

Tentokrát o něm však nepíšeme kvůli možnosti zahrát si golf či se ponořit pod mořskou hladinu, což je zde naprostá samozřejmost. Chceme vyzdvihnout jeho výtečné Remède Spa, které umožňují vrcholný odpočinek a navození naprosté tělesné i duševní pohody.

Utečte od svých starostí a nechte se ukolébat dokonalou péčí školených masérů a masérek, jejichž ruce odplaví z vašeho těla veškeré napětí. Zajděte se protáhnout na jógu, od osobního trenéra si zase nechte poradit, jak zlepšit svou životosprávu, a využijte rovněž služeb místního salónu krásy.

Načítám

Resorty a hotely St. Regis jsou proslulé vysokou kvalitou servisu, málo se však ví, že se tento řetězec zapsal do historie i jinak, a to na poli gastronomie. Byl to totiž barman newyorského hotelu St. Regis Fernand Petiot, který dal světu ikonický koktejl Bloody Mary v jeho současné podobě, tedy se solí, worchesterovou omáčkou a řádně pikantní. 

Pokud se rozhodnete pro St. Regis Bali Resort, určitě byste měli vyzkoušet unikátní a velmi osvěžující masáže. Každou totiž přizpůsobí přímo vám na míru. Ať už vás trápí bolest hlavy, ztuhlá šíje nebo zablokovaná celá záda, v St. Regis vás místní profesionálové postaví na nohy.

Načítám

Mandapa, A Ritz-Carlton Reserve

Druhou a neméně zajímavou možností, kam vyrazit za přepychovou relaxací, je resort Mandapa luxusního řetězce Ritz-Carlton Reserve, v jehož spa oblaží všechny vaše smysly tradičními balijskými procedurami a duši meditací. Resort se nachází ve vnitrozemí, u města Ubud, které je považováno za místní centrum kultury a umění. Ubytovat se zde můžete v prostorných přepychových vilách s bazény, ležících uprostřed tropické přírody.

V Mandapa se opravdu klade velký důraz na duševní i tělesný klid a pohodu. Čeká tu na vás centrum jógy, pestré množství procedur vycházejících z tradiční i alternativní medicíny, včetně reiki či akupunktury. Mezi nimi i několik zcela jedinečných a neopakovatelných zážitků, k jejichž pozitivním dopadům na vaše zdraví budete skeptičtí jen do té doby, než je sami okusíte.

Načítám

Mandapa je místo, kde si můžete v klidu a pokoji utřídit své myšlenky a při jedné z mnoha meditací vedených místními mistry si skutečně uvědomit sebe sama. Rozhodně byste neměli vynechat ani návštěvu slepé léčitelky Ibu Ketut Mursi, která vám díky své intuici a předávání energie dokáže pomoci s nejedním zdravotním problémem.

Zcela jedinečným zážitkem je pak očistný rituál, který probíhá v chrámu Tirta Empui. Během rituálu se obléknete do tradičního svátečního šatu a vstoupíte do svatých vod, proudících chrámovými fontánami, jejichž účelem je očistit vaši duši, tělo i mysl a smýt z vás všechny hříchy. Celý tento rituál je zakončen modlitbou v prostorách chrámu, abyste naplno pocítili sílu tohoto poutního místa.

V případě, že byste se rádi vydali na Bali za očistou těla i ducha, kontaktujte nás, rádi vám zprostředkujeme dopravu až na místo a rezervujeme hotel i ozdravné kůry podle vašich představ. Do Indonésie doporučujeme vydat se od května do září, kdy svítí slunce a neprší. Od října do dubna panuje období mohutných dešťů, které na mnoha místech úplně promění ráz celé země.

Načítám

Michaela Pipek, travel consultant

Michaela Pipek

travel consultant

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat