Veronika Vaisová

„"Bali, to je dovolená snů. Tropické počasí, krásné pláže i hluboká džungle. Ale také jediné místo pod sluncem, kde můžete meditovat zalití Bloody Mary a bude vám lépe než kdy dřív.“

Veronika Vaisová, travel designer

 

Indonésie je krásná země s bohatou historií, jedinečnou přírodou a tropickým podnebím. Je to také největší ostrovní země na světě a jeden z jejích ostrovů, Bali, je stále populárnější turistickou destinací, s rostoucím počtem luxusních hotelů a resortů. A mezi nimi se najdou takové, které kladou velký důraz na tradiční ozdravné procedury, jež jsou pro Indonésii a právě ostrov Bali typické. Rozhodli jsme se vám doporučit dva, které ční nad ostatními.

Načítám

St. Regis Bali Resort

Prvním z nich je The St. Regis Bali Resort, ležící přímo na pláži, hned vedle Bali National Golf Clubu. Přepychový servis, špičková kuchyně, krásné vily a umístění v seznamu Condé Nast Traveler Gold List 2016 jsou jen jedny z jeho mnoha výhod.

Tentokrát o něm však nepíšeme kvůli možnosti zahrát si golf či se ponořit pod mořskou hladinu, což je zde naprostá samozřejmost. Chceme vyzdvihnout jeho výtečné Remède Spa, které umožňují vrcholný odpočinek a navození naprosté tělesné i duševní pohody.

Utečte od svých starostí a nechte se ukolébat dokonalou péčí školených masérů a masérek, jejichž ruce odplaví z vašeho těla veškeré napětí. Zajděte se protáhnout na jógu, od osobního trenéra si zase nechte poradit, jak zlepšit svou životosprávu, a využijte rovněž služeb místního salónu krásy.

Načítám

Resorty a hotely St. Regis jsou proslulé vysokou kvalitou servisu, málo se však ví, že se tento řetězec zapsal do historie i jinak, a to na poli gastronomie. Byl to totiž barman newyorského hotelu St. Regis Fernand Petiot, který dal světu ikonický koktejl Bloody Mary v jeho současné podobě, tedy se solí, worchesterovou omáčkou a řádně pikantní. 

Pokud se rozhodnete pro St. Regis Bali Resort, určitě byste měli vyzkoušet unikátní a velmi osvěžující masáže. Každou totiž přizpůsobí přímo vám na míru. Ať už vás trápí bolest hlavy, ztuhlá šíje nebo zablokovaná celá záda, v St. Regis vás místní profesionálové postaví na nohy.

Načítám

Mandapa, A Ritz-Carlton Reserve

Druhou a neméně zajímavou možností, kam vyrazit za přepychovou relaxací, je resort Mandapa luxusního řetězce Ritz-Carlton Reserve, v jehož spa oblaží všechny vaše smysly tradičními balijskými procedurami a duši meditací. Resort se nachází ve vnitrozemí, u města Ubud, které je považováno za místní centrum kultury a umění. Ubytovat se zde můžete v prostorných přepychových vilách s bazény, ležících uprostřed tropické přírody.

V Mandapa se opravdu klade velký důraz na duševní i tělesný klid a pohodu. Čeká tu na vás centrum jógy, pestré množství procedur vycházejících z tradiční i alternativní medicíny, včetně reiki či akupunktury. Mezi nimi i několik zcela jedinečných a neopakovatelných zážitků, k jejichž pozitivním dopadům na vaše zdraví budete skeptičtí jen do té doby, než je sami okusíte.

Načítám

Mandapa je místo, kde si můžete v klidu a pokoji utřídit své myšlenky a při jedné z mnoha meditací vedených místními mistry si skutečně uvědomit sebe sama. Rozhodně byste neměli vynechat ani návštěvu slepé léčitelky Ibu Ketut Mursi, která vám díky své intuici a předávání energie dokáže pomoci s nejedním zdravotním problémem.

Zcela jedinečným zážitkem je pak očistný rituál, který probíhá v chrámu Tirta Empui. Během rituálu se obléknete do tradičního svátečního šatu a vstoupíte do svatých vod, proudících chrámovými fontánami, jejichž účelem je očistit vaši duši, tělo i mysl a smýt z vás všechny hříchy. Celý tento rituál je zakončen modlitbou v prostorách chrámu, abyste naplno pocítili sílu tohoto poutního místa.

V případě, že byste se rádi vydali na Bali za očistou těla i ducha, kontaktujte nás, rádi vám zprostředkujeme dopravu až na místo a rezervujeme hotel i ozdravné kůry podle vašich představ. Do Indonésie doporučujeme vydat se od května do září, kdy svítí slunce a neprší. Od října do dubna panuje období mohutných dešťů, které na mnoha místech úplně promění ráz celé země.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat