Filip Pačes

„Když jsem byl malý, vždy jsem přemýšlel nad tím, kým se chci nejraději stát v dospělosti. Možností bylo dost, ale vždy jsem skončil u čtyř základních. Kosmonaut, pirát, popelář nebo kovboj. Kosmonauta jsem již prošvihl a piráta a popeláře jsem si celkem nedávno rozmyslel. Ale stát se alespoň na týden kovbojem a k tomu v naprostém přepychu, to se mi líbí. A vy do toho můžete jít se mnou.“

Filip Pačes, travel designer

 

Jedním takovým místem, kde z vás za okamžik udělají drsného kovboje, ale přitom se nebudete muset účastnit žádného nebezpečného duelu před hostincem v pravé poledne, je The Ranch at Rock Creek v americké Montaně. Z tohoto luxusního ranče se totiž vždy vrátíte ve zdraví a perfektně odpočatí. Avšak zastřílet si tu určitě můžete a zdaleka nejen to.

Načítám

The Ranch at Rock Creek leží v Gold Country, což je jedno z nejmalebnějších montanských údolí a ranč se nachází na původní usedlosti z 19. století. Je členem National Geographic Unique Lodges of the World a také jediným rančem, který je uveden v cestovním průvodci Five-Star magazínu Forbes. Zároveň je členem asociace Relais & Chateaux, takže pokud se rozhodnete na ranč zavítat, čeká vás skutečně kvalitní, jedinečný a autentický zážitek.

Při plné obsazenosti zvládne ranč pohodlně ubytovat a zařídit program pro celkem 125 hostů v několika rozličných kategoriích ubytování, od luxusních suitů až po prostorné pětiložnicové roubené chaty či zrestaurovanou historickou, avšak přepychově vybavenou stodolu. K tomu připočtěte All Inclusive program v tradičním, bohatém americkém stylu a spousty zábavy, která je dostupná jak na samotném ranči, tak v okolní pohádkově krásné přírodě, po níž vás provedou profesionální průvodci.

Načítám

Mokasíny, laso, rodeo!

A co vlastně můžete na ranči zažít? Na výběr je toho opravdu mnoho. Můžete podniknout výpravy do neposkvrněné přírody. Můžete si vyzkoušet, jak místní v dobách dávno minulých zkoušeli zbohatnout, když v dolech kutali safíry, můžete však také podniknout jednu z mnoha exkurzí helikoptérou, nebo vyrazit na lyže, jelikož Montana kromě krásných údolí nabízí svým návštěvníkům i lyžařské středisko vzdálené jen 35 minut od ranče. Helikoptérou pak ještě méně.

Nebo se můžete věnovat zábavě jako vystřižené z westernu, natáhnout si mokasíny, párkrát roztočit laso nad hlavou a podívat se na opravdové rodeo, kdy se zkušení a protřelí kovbojové pokouší zkrotit divoké a vzpouzející se hřebce. Mezi další možnosti patří muškaření v místních divokých potocích, v nichž narazíte na pestrou paletu pstruhů a dalších říčních ryb, a také spousta sezónních aktivit. Například rybaření v ledu, jízda na koněm tažených saních či výlety na běžkách v zimě, nebo naopak nedaleké golfové hřiště, sjíždění divoké vody na kajacích a říční safari v létě.

Načítám

Jedním ze zlatých hřebů ranče je kromě jeho stájí i místní Rod & Gun Club, kde si můžete půjčit ze širokého výběru střelných zbraní a vyrazit pod odborným vedením na střelnici. Střílet můžete z pestré škály brokovnic. Vyzkoušíte si střelbu z malorážky, sestřelíte pár hliněných holubů, zkusíte si kolty, které znáte z filmů Clinta Eastwooda a Sergia Leoneho a nakonec do ruky dostanete i ikonické opakovací pušky, v čele se slavnou winchestrovkou. Na chuť si však přijdou i vyznavači modernějšího střeleckého vybavení.

A aby toho nebylo málo, zatímco vy budete zkoušet svoje schopnosti přežití v divočině, o vaše děti se postarají v místním Little Grizzly Clubu, kde je naučí, jak správně rybařit, ukáží jim krásy americké přírody a zabaví je tak na dlouhé hodiny. A vy si pak po dlouhém a perném dni tvrdé dřiny můžete odpočinout v místním spa, kde o vás budou pečovat ruce zkušených masérů a masérek.

Jakub Huja, travel consultant

Jakub Huja

travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Jakub Huja