Proč se tam vydat?

Jihovýchodní kout USA vás okouzlí svou atmosférou, subtropickým podnebím, živou historií i jižanskou pohostinností. Až se budete procházet v uličkách Charlestonu nebo na plantážích, kde kdysi pracovali otroci, budete si připadat jako v historickém filmu. Na milovníky golfu čeká řada golfových hřišť, které lemují pláže s bílým pískem. Opravdovou perlou jsou ostrůvky kousek od Charlestonu, které se díky luxusním resortům, krásné přírodě a dokonalému soukromí staly oblíbenou destinací světoznámých celebrit.

Hlavní trumfy

  • Dokonalé podmínky pro golf
  • Luxusní resorty na ostrovech Kiawah a Hilton Head
  • Živá historie Charlestonu
  • Plantáže a pevnosti z občanské války
  • Speciality z ryb a mořských plodů

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/Oh6JQVI_UnI

Kiawah Island

Pokud hledáte skutečně luxusní místo, kde si můžete odpočinout, načerpat síly, získat inspiraci, potěšit se s rodinou nebo se zcela oddat golfu, pak vsaďte na Kiawah. Téměř celý ostrov lemuje krásná pláž s hrubším bílým pískem, na kterém se dá parádně projíždět na kole. Vnitrozemí můžete prozkoumat na kajaku, paddle boardu nebo na kole, na pobřeží si zarybařit či se prohánět s větrem o závod na vlnách s windsurfem. Ubytovat se můžete v luxusním hotelu The Sanctuary (ideální pro rodiny), anebo si pronajmout bungalov na kuřích nohách. A pokud milujete green, tak tu najdete jedno z nejkrásnějších hřišť světa. Kiawah je díky své kráse, službám a soukromí oblíbenou destinací VIP osob, celebrit i amerických prezidentů.

Cestování v čase

Jižní Karolína v sobě nese významnou etapu americké historie. Právě v Charlestonu totiž propukla válka Jihu proti Severu. V pevnostech Fort Sumter nebo Fort Pulaski jsou dodnes vidět zdi provrtané skrz naskrz děly, a kromě historek z občanské války se můžete kochat také dobovými uniformami. Samotné město je živoucím muzeem a při procházce se nejednou ocitnete zpět v koloniálních časech. Za návštěvu rozhodně stojí také rozlehlé plantáže, kde otroci dovlečení z Afriky zpracovávali bavlnu a pekanové ořechy.

Jižanská gastronomie

Kromě pro Ameriku typických burgerů se můžete těšit na delikatesy pocházející z Atlantiku, které jsou pro stát Palmetto (jak se Jižní Karolíně podle specifických palem přezdívá) typické. Snad na každém rohu se prodávají krevety nebo burské oříšky vařené v soli. Mezi místní speciality patří grits připravený z kukuřice s různými druhy ryb, mořských plodů či masa. Pochutnat si můžete na čerstvých krabech anebo ústřicích, které nejlépe vyniknou s Dirty Martini. A rozhodně si nenechte ujít místní sýr s jamajským pepřem! Říká se, že pověstné americké barbecue se zrodilo právě v Jižní Karolíně a jižanská hořčičná omáčka jistě potěší i ty nejvybranější jazýčky.

Charleston

Kdysi to bylo jedno z nejdůležitějších center dění v USA, dnes je Charleston příjemným výletem do dob dávno minulých. Přístavní město je pověstné nočním životem, hudbou, skvělými restauracemi, pestrobarevnou architekturou, koloniálními domy se sloupovitými terasami a sídlí tu také základna amerického letectva a námořnictva, kde kotví historická letadlová loď USS Yorktown. Obyvatelé Charlestonu jsou usměvaví a vstřícní, všude se tu setkáte s pověstnou jižanskou pohostinností. A jídlo je skutečně skvělé! 

Plantáže

Rozsáhlé farmy z doby před občanskou válkou, na nichž dřely generace afrických otroků jsou zajímavým oknem do historie, ale i příjemnou procházkou. Nejpůsobivější a jedna z nejstarších plantáží se nazývá Boone Hall a je díky dlouhé příjezdové cestě lemované virginskými duby oblíbenou lokací filmařů (točil se zde například snímek Notebook nebo seriál Sever proti Jihu). Většina plantáží dnes slouží jako muzeum a z polí jsou překrásné zahrady plné romantických stromů a pestrobarevných květin. Zajímavou zastávkou po cestě je pět set let starý dub Angel Oak tree.

Praktické info

Návštěvu Jižní Karolíny můžete spojit například s cestou do New Yorku a užít si tak příjemný kontrast ruchu velkoměsta s vysokými mrakodrapy a subtropickým jižanským státem se širokými ulicemi a modrým nebem nad hlavou. Letadlem jste v Charlestonu za dvě hodiny. Ideálním obdobím pro cestu na jihovýchod USA je v jarním čase (konec dubna a květen), případně na podzim (přelom září a října). V létě cestu nedoporučujeme kvůli častým bouřím, které se čas od času promění v hurikán. Téměř všude se můžete setkat s místními divokými obyvateli – aligátory. Nemusíte se obávat, líně se povalují a jsou zcela neškodní (na rozdíl od krokodýlů). Stačí je nekrmit.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com
Hana Rieplová

Hana Rieplová

travel consultant

+420 777 928 840 rieplova@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.