CIRQA – Relais & Châteaux, Peru – Arequip

Odvěké pouto s kostelem San Agustin

CIRQA se nachází v historickém centru Arequipy a sdílí odvěké pouto s kostelem San Agustin. Stejně jako tradiční církevní parador, kde mniši přijímali pocestné s jedinečnou obsluhou a vydatnou kuchyní, i CIRQA se nechala vroucně inspirovat bezmeznou pohostinností a církevní historií, které Arequipu dodnes do hloubky definují.

CIRQA je místem odpočinku a vynikající kuchyně, které ctí tento původní koncept. Hotel CIRQA, navržený stejným tvůrčím týmem, který stojí za vznikem hotelů Titilaka, Hotel B a Atemporal, je rozšířením proslulého hotelu Titilaka Lodge se stejnou úrovní služeb a vybavení.

O destinaci

Arequipa, druhé největší město Peru, leží v nadmořské výšce 2335 m a je bezpečně obklopena třemi zasněženými sopkami. Tento koloniální klenot, který se nachází v srdci jižního okruhu Peru, se může pochlubit nádhernou architekturou a celoročně skvělým klimatem. CIRQA se nachází jen jeden blok od hlavního náměstí města. Pozoruhodný historický komplex tvořila část kostela San Agustin a leží v pěší vzdálenosti od mnoha architektonických skvostů Arequipy.

1 Hotel Cirqa

 

Ubytování

Parador má 11 pokojů soustředěných kolem hlavní terasy a nádvoří. Každý pokoj v Paradoru je nadčasovou poctou starobylým klášterním komnatám a má své vlastní jedinečné prvky. Každý má vlastní designové úpravy a na míru vyrobený nábytek. V pokojích najdete například volně stojící vanu, složitě malovaný či kazetový strop, ale třeba také zámecký lustr nebo obrovské dřevěné okenice.

2 Hotel Cirqa

 

Restaurace

Arequipská gastronomie je proslulá rozmanitým využitím místních surovin a rozmanitými chutěmi a kořením. Stejně tak kuchyně CIRQA je inspirována chutí arequipenských venkovských picanterií a podmaňuje si podstatu regionu a jeho klasických pokrmů. Sezónní menu CIRQA, jehož kurátorkou je Maria Fé García, se zaměřuje na jednoduchost a věrnost místnímu terroir.

Nový střešní zážitek hotelu Parador, El Techo de CIRQA, byl inspirován starými picanteriemi. Její zvláštní design připomíná strukturu prvních arequipenských zastávek, kde se scházeli cestovatelé z celého okolí, aby se napili a pojedli tradiční jídlo, než pokračovali do svých cílů. V neformální atmosféře restaurace El Techo de CIRQA se nabízí nádherný výhled na arequipské sopky a okolní čtvrti – skvělé místo pro posezení při západu slunce.

3 Hotel Cirqa

 

Aktivity

CIRQA, obklopený uměním, historií a architekturou, nabízí širokou škálu krátkých, půldenních nebo celodenních výletů v Arequipě a okolí a soukromé transfery z Arequipy do kaňonu Colca a k jezeru Titicaca.

Dobrodružné údolí Chilina nabízí vše, co můžete potřebovat k objevování přírody a okolí Arequipy. Vydejte se do kaňonu Colca a spatřete nádherné kondory vznášející se v termálních větrech. Nebo prozkoumejte vysokohorské pláně a národní rezervace Salinas a Aguada Blanca a - pokud budete mít štěstí - spatříte po cestě vikuně, guanako a plameňáky.

4 Hotel Cirqa

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader