Sol y Luna – Relais & Châteaux, Peru – Sacred Valley

Jedinečný hotel mezi Cusco a Machu Picchu

Jedinečný rodinný 4* hotel Relais & Châteaux v peruánském Svatém údolí (uprostřed cesty mezi městem Cusco a Machu Picchu) byl založen za účelem podpory školy pro místní děti. Hotel nabízí trvale udržitelný zážitek kombinující luxusní ubytování s wellness, gastronomií a výlety.

O destinaci

Nezaměnitelnými symboly Peru jsou Machu Picchu a pestrobarevné tkaniny. Tato země jihoamerického kontinentu ale nabízí mnohem víc. Kulturní zážitky, rozmanitou krajinu a přívětivé obyvatelstvo. Peruánci jsou chudí lidé, ale bohatí svým příběhem a prostředím, ve kterém žijí. 

Posvátné údolí Inků, obklopené majestátními Andami, je rozlehlá zvlněná krajina se svěžími agrárními terasami, předkolumbovskými ruinami a španělskými koloniálními kostely. Sol y Luna – Relais & Châteaux se nachází 60 km od letiště Cuzco, přibližně 1,5 hod. jízdy autem.

1 Sol Y Luna | Exclusive Tours

 

Ubytování

43 „casitas“ (domů) se nachází v rozlehlých zahradách plných květin a zpívajících ptáků. Hotel Sol y Luna byl vyzdoben peruánskými umělci - jemným, ručně vyráběným místním nábytkem, vynikajícím ložním prádlem ze 100% bavlny s vysokou hustotou, místními gobelíny a krásnými freskami od uznávaného peruánského umělce Federica Bauera. Všechny pokoje jsou orientovány na pohoří And, kde podle Inků sídlili jejich bohové.

2 Sol Y Luna | Exclusive Tours

 

Restaurace

V areálu jsou 2 restaurace, z nichž jedna se nachází na ranči Wayra, kde žije 25 peruánských koní paso (denně se zde během oběda konají ukázky).

Kulinářský tým se vzdělával u Pedra Miguela Schiaffina, jednoho z předních inovátorů současné peruánské kuchyně, a vychází z bohatých tradic andské kuchyně, které v sobě spojují bohatou úrodu starých inckých agrárních technik. V hotelu se rozhodli, že nebudou mít vlastní hotelové zahrady a pole, ale vyškolí místní zemědělce. Zatím mají 4, aby pěstovali quinou, brambory, bylinky, koření a další produkty. Tím se rozšiřuje působení na komunitu Sol y Luna a zároveň zajišťují výjimečné, čerstvé a přírodní suroviny v každém jídle.

3 Sol Y Luna | Exclusive Tours

 

Aktivity

Dny v Posvátném údolí jsou jako stvořené pro dobrodružství a můžete je strávit poznáváním kultovního inckého místa Machu Picchu, trekingem, jízdou na čtyřkolkách, jízdou na koni, návštěvou místních trhů... a odpočinkem v hotelovém areálu a lázních.

Úchvatná krajina a příznivé klima přiměly Inky, aby se usadili v Posvátném údolí, které považovali za zrcadlo Mléčné dráhy. Zveme vás, abyste se proletěli s větrem, projeli se na kole po andských terasách, projeli se na kajaku pod zasněženými vrcholky a vydali se na trek po starobylých horských stezkách Inků. Objevujte odlehlé vesnice, koloniální kostely a tajemné památky na koni nebo na čtyřkolce. Posvátné údolí, které je domovem andské civilizace již více než 500 let, je také skutečnou pokladnicí historických památek včetně Machu Picchu.

4 Sol Y Luna | Exclusive Tours

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Veronika Robin

Product Manager