Monasterio, A Belmond Hotel, Peru – Cusco

Bohatý design a duchovní energie

Panuje zde pocit klidu a pohody, zatímco procházíte pozlacenými chodbami hotelu s historickými uměleckými díly, znějí zde tiché tóny dechových nástrojů. Na hlavním nádvoří se můžete shromáždit u 300 let starého andského cedru a sledovat, jak tkalci v tradičních krojích zručně pracují prsty nad barevnou přízí. Zatímco si k vám cestu razí šálek posilujícího čaje Coca nebo punčového Pisco sour, můžete konverzovat se svými spolucestujícími. Hotel Monasterio s úchvatnou barokní architekturou, jedinečnou peruánskou kuchyní a ceněnou polohou se stane vaší základnou v Cuscu.

Stěny zdobí bohaté olejomalby – v hotelu se nachází jedna z nejlepších sbírek koloniálního náboženského umění z 18. století v Cuscu. Prohlídky uměleckých děl vedené odborníky umožňují nahlédnout do jejich historie. Mezi další poklady patří pozlacená kaple ze 16. století.

O destinaci

Hotel se nachází jen pár kroků od rušného centrálního náměstí v Cuscu a sídlí ve zrekonstruovaném klášteře ze 16. století postaveném na základech inckého paláce. Zvenčí bíle omítnuté kamenné zdi jen málo naznačují, jak nádherné interiéry se uvnitř nacházejí. Při vstupu objevíte půvabné oblouky, dlážděné cesty a klášterní nádvoří s voňavými květinovými záhony, fontánou a 300 let starým cedrem.

Monasterio, A Belmond Hotel, Cusco se nachází v centru města Cusco, pouhé 2 bloky od centrálního náměstí v Cuscu, kde se je katedrála a nejdůležitější muzea. Od letiště je vzdálen pouhých 15 min. jízdy. Cusco, plné historické architektury a překypující duchem, je jedním z nejlepších míst v Peru, které stojí za to navštívit.

1 Monasterio, A Belmond Hotel, Peru – Cusco

 

Ubytování

Při pohledu z okna hotelu Monasterio, A Belmond Hotel v Cuscu může srdce stoupat stejně vysoko jako andské hory. Vzrušující výhledy spolu s autentickým ponořením do peruánské kultury činí zdejší pobyt skutečně povznášejícím.

Monasterio má záviděníhodnou polohu vedle rušného centrálního náměstí a jeho historické kořeny sahají až k bývalému klášteru. Zároveň se může pochlubit jedním z nejvybranějších a nejunikátnějších ubytování v Cuscu. Po celodenním objevování města se můžete schoulit pod ručně tkanou alpakovou přikrývkou a snít o dobrodružstvích, která vás ještě čekají.

Celkem zde najdete 122 pokojů a apartmánů.

2 Monasterio, A Belmond Hotel, Peru – Cusco

 

Restaurace

V atmosférických křížových chodbách s výhledem na nádvoří se podávají andské pochoutky a hosté si mohou vychutnat živou operu při honosných hostinách při svíčkách. Lobby bar nabízí lákavou atmosféru pro relaxační drink. V lahůdkářství na místě si můžete před výletem pochutnat na řemeslných dobrotách.

Restaurace Illariy se nachází v křížové chodbě s výhledem na listnaté nádvoří a nabízí krásné prostředí pro vytříbený kulinářský zážitek. Vychutnejte si lahodné snídaně nebo lehké obědy se středomořskou atmosférou, od křehkého peruánského hovězího masa po pikantní citronové koláče. Pokud to počasí dovolí, můžete stolovat pod teplou modrou oblohou na nádvoří pod širým nebem.

3 Monasterio, A Belmond Hotel, Peru – Cusco

 

Aktivity

V hotelu se můžete věnovat různým aktivitám, jako je tanec salsy, kurzy vaření a ochutnávky pisca. Na prahu hotelu na vás čeká rušný život: trhy, galerie a moderní kavárny se mísí s fenomenálními inckými ruinami.

Vraťte se do minulosti prostřednictvím rozsáhlé hotelové sbírky umění. Připojte se k odbornému průvodci a nechte se oslnit úchvatnými ukázkami malířství Cusco School ze 17. století. Každé umělecké dílo má jedinečný vztah k Monasteriu.

4 Monasterio, A Belmond Hotel, Peru – Cusco

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer