Sumaq Machu Picchu Hotel, Peru – Machu Picchu

Na úpatí historické svatyně Machu Picchu

Hotel Sumaq Machu Picchu, který časopisy Condé Nast Traveler a Travel + Leisure označily za jeden z nejlepších hotelů v Jižní Americe, se nachází na úpatí historické svatyně Machu Picchu nedaleko krásné řeky Vilcanota a nabízí působivý výhled na hory a krajinu. Hotel Sumaq Machu Picchu, který se vyznačuje moderním andským stylem inspirovaným starobylými peruánskými kulturami, nabízí individuální luxusní služby, inovativní peruánskou kuchyni a relaxační lázně, které nabízejí starobylé incké procedury pro tělo i mysl. Kulturní zážitky, které zdůrazňují mystické spojení s místními tradicemi, zahrnují autentický andský svatební obřad a poznávání Machu Picchu se šamanem.

O destinaci

Hotel Sumaq Machu Picchu se nachází podél řeky Urubamba v peruánském městě Aguas Calientes, které je vstupní branou do Machu Picchu. Na Machu Picchu se hosté dostanou ze 25 min. jízdy autobusem nebo za 90 min. pěšky. Kromě toho se hotel nachází 10 min. chůze od vlakového nádraží Machu Picchu a 3 hod. jízdy vlakem od mezinárodního letiště Alejandra Velasca Asteteho v Cuscu.

Město Aguas Calientes s více než 3 tisíci obyvateli nabízí turistům, kteří se chtějí ubytovat nebo se projít, celou řadu zajímavých možností. Ve městě můžete navštívit trh řemeslných výrobků poblíž vlakového nádraží, městskou kapli, malou silnici s místními podniky vedoucí k termálním pramenům a můžete se také podívat na řeku Vilcanota, která městečko obklopuje. Postupem času přijalo Aguas Calientes název Machu Picchu Pueblo (město Machu Picchu) a stalo se povinnou zastávkou pro ty, kteří se chtějí vydat do svatyně.

1 Sumaq Machu Picchu Hotel, Peru – Machu Picchu | Exclusive Tours

 

Ubytování

Luxusní hotel Sumaq Machu Picchu nabízí 62 nádherně zařízených pokojů a apartmá, včetně 1 císařského apartmá, 2 juniorských apartmá a 59 standardních pokojů. Stylové, prostorné a sofistikované pokoje jsou luxusním soukromým útočištěm, kde cestovatelé začínají a končí každý den v naprostém pohodlí.

Z panoramatických oken apartmá Imperial Suite je výhled na hory Machu Picchu a řeku Vilcanota. Stejně nádherný výhled si můžete vychutnat, když si dopřáváte luxusní koupel ve vířivce. V tomto prostorném apartmá na vás čeká ten nejklidnější spánek s mimořádně pohodlnou postelí velikosti king, přikrývkami z husího peří a výběrem dokonalého hypoalergenního polštáře.

2 Sumaq Machu Picchu Hotel, Peru – Machu Picchu | Exclusive Tours

 

Restaurace

Peruánské kulinářské umění je odborníky na jídlo všeobecně uznáváno jako jedna z nejzajímavějších a nejvybranějších kuchyní na světě. Kuchyně v hotelu Sumaq Machu Picchu, kde najdete restauraci Qunuq a kavárnu Suquy Café & Bar, čerpá z těchto vlivů a následně vylepšuje tradiční peruánskou kuchyni. Přebírá andské kořeny, „kulinářský odkaz Inků“ od místních komunit, a spojuje je se současnými kulinářskými technikami v autentické menu s nezapomenutelným stylem.

3 Sumaq Machu Picchu Hotel, Peru – Machu Picchu | Exclusive Tours

 

Aktivity

Součástí je řada speciálních zážitků, mezi nimiž nechybí kulinářská ukázka a pro děti minikurzy vaření a andské pohádky.

Nechybí samozřejmě ani Mystická prohlídka Machu Picchu. V doprovodu šamana se vydáte na cestu, během níž objevíte magické spojení s Matkou Zemí a posvátnými chrámy citadely.

V hotelu jsou hrdí na to, že jsou příjemným hotel pro rodiny s dětmi na Machu Picchu a mají co nabídnout hostům všech věkových kategorií. Zážitky Sumaq Kids Experiences přinášejí svět kouzel pro nejmenší! V hotelu Sumaq Machu Picchu zažijí děti úžasné dobrodružství. Všechny děti v hotelu mají k dispozici uvítací nápoj, dětskou snídani a dětské menu Sumaq. Mezi další nabídky patří kurzy mini kuchařů a čas na andské pohádky.

4 Sumaq Machu Picchu Hotel, Peru – Machu Picchu | Exclusive Tours

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist