Titilaka – Relais & Châteaux, Peru – Titicaca

Unikát na břehu posvátného jezera Titicaca

Jen málo míst, která jsou turisticky vyhledávaná, si dokáže uchovat svou neposkvrněnou autenticitu a upřímně cestovatelům předat ojedinělou atmosféru utkanou z odkazů a tradic. Jedním takovým je solitérní hotel Titilaka. Stojí na poloostrově vnořeném do posvátného jezera Titicaca.

O destinaci

Hotel Titilaka leží na soukromém poloostrově, odtrženém od turistického ruchu, prostoupeném klidem, tajemnou samotou a peruánskými tradicemi. Poloostrov, na kterém leží hotel, umocňuje emoce vznikající v přítomnosti Titicacy. Každé ráno vás přivítají zlatavé odlesky východu slunce a naopak večer vás prostoupí ohnivé západy slunce. Oheň, živel, který naši předci uctívali mnohem zásadněji než my, dokáže na břehu Titicacy obejmout tělo mnohem procítěněji a duši naplnit zvláštní esencí minulosti. Hladina jezera každou noc zdvojnásobí počet silně zářících hvězd včetně výrazné Mléčné dráhy, kterou Inkové považovali za zrcadlo jejich posvátné řeky Urubamby. Okolní náhorní plošina Altiplano vytváří specifickou až surrealistickou přírodní kulisu, kterou si navždy zamilujete. To všechno můžete prožít nejen přes den, ale také přes noc.

1 Titilaka

 

Ubytování

V hotelu Titilaka si můžete vybrat z 18 pokojů s výjimečným výhledem na jezero a na 2 soukromé pláže. Každý pokoj vás díky obrovskému prosklenému oknu propojí s jezerem víc, než byste si dokázali představit. Možná jen budete hodiny sedět a vnímat lehce se kolíbající až meditativní vodní hladinu. Na každém pokoji najdete také lokální textilní výrobky a čerstvé květiny.

2 Titilaka

 

Restaurace

Blahem vás obejme i hotelová gastronomie. Je to právě nadpozemská krása jezera, která šéfkuchařku Marii Fé Garcíu inspiruje k jejím harmonickým pokrmům. Ty obsahují řadu andských a peruánských ingrediencí, které ve své jemnosti a křehkosti nemusí příliš usilovat o pozornost vašich chutí. Po dlouhém experimentování s tím, jak ingredience reagují na nadmořskou výšku, Maria Fé sestavila obdivuhodné menu, které nadchne i ty nejnáročnější fajnšmekry.

3 Titilaka

 

Aktivity

Nabídka služby hotelu Titilaka Fully Inclusive zahrnuje veškerá jídla a více než tucet bezplatných, velmi flexibilních tras pod vedením dvojjazyčných místních odborných průvodců. Díky jedinečným zážitkům tu mají hosté příležitost seznámit se s osobitou přírodou, historií a kulturou tohoto regionu.

1032x554 Hotel Titilaka

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Veronika Robin

Product Manager & Private Travel Designer