Na hory helikoptérou

Zážitky Dovolená na horách

Budete cestovat v klidu a bez zbytečného čekání a odbavování. Můžete odletět doslova z vlastní zahrady a čeká vás jedinečný zážitek. Chcete se vrtulníkem také dostat na kopec a užít si jízdu ve volném terénu? Zařídíme vám oboje.

1450x674_Na hory helikoptérou_shutterstock_230075656

 

Vyzkoušejte cestování helikoptérou!

Vybrat si můžete z několika modelů helikoptér, které se liší hlavně kapacitou a maximálním doletem, jenž musíte zohlednit v závislosti na vytoužené destinaci. Představíme vám tři vrtulníky amerického výrobce Bell Helicopter Textron. Všechny zmíněné typy disponují turbínovými motory, se kterými létají i dopravní letadla Boeing či Airbus.

Bell 206

Nejmenší je Bell 206, jenž pojme celkem 5 lidí včetně pilota. Jedná se o jednomotorový stroj s dvoulistým rotorem, který jste jistě viděli v mnoha (nejen) amerických filmech. Díky své všestrannosti je to vůbec nejpoužívanější typ vrtulníku na světě a jistě stojí za zmínku, že v roce 1982 jako úplně první vrtulník absolvoval cestu kolem světa. Průměrná cestovní rychlost je 190 km/h a maximální dolet činí 690 km.

Na hory helikoptérou_bell-206-1

 

Bell 407

Pokud se chystáte cestovat s více lidmi či zkrátka vyžadujete více místa, možná zvolíte tento lehký, avšak o něco větší model. Kabina pojme celkem 7 lidí včetně pilota, čtyřlistý rotor je poháněn jedním motorem. Vrtulník navíc disponuje košem na lyže i na jiné větší náklady. Cestovní rychlost je 225 km/h (s košem na lyže o něco méně), maximální dolet je 624 km.

Na hory helikoptérou_bell-407

 

Bell 429

Královskou variantu představuje Bell 429, který má kapacitu 8 míst včetně pilota. Jedná se o jediný dvoumotorový vrtulník v této flotile. Je schopný tzv. letu podle přístrojů, který vám umožní vyrazit do oblak i za méně příznivých meteorologických podmínek. Bell 429 se může pochlubit cestovní rychlostí 245 km/h a doletem až 760 km.

Na hory helikoptérou_bell-429

 

Kouzlo vrtulníkové přepravy

Vzdálenost, kterou je možno bez mezipřistání urazit, se s letadly pochopitelně nedá srovnat. Pokud byste tedy chtěli vyrazit do některého ze vzdálenějších středisek například ve Švýcarsku, je třeba vzdálenost konkrétní destinace zohlednit při výběru typu helikoptéry. Kouzlo vrtulníkové přepravy spočívá v tom, že lze za denního světla vyrazit na cestu z vlastní zahrady. Cestujte v klidu, bez zbytečného čekání a odbavování. Ačkoliv každý hotel nedisponuje vlastním heliportem, v bližším okolí se většinou najde vhodná přistávací plocha.

1032x554_Na hory helikoptérou_shutterstock_1096997756

 

Střediska dostupná helikoptérou

Proslulý hotel Kempinski Das Tirol leží jen pár kilometrů od Kitzbühelu. Přistání s vrtulníkem je možné ve 20 min. vzdáleném městě St. Johann. Rakouský Schloss Fuschl Spa Resort má vlastní heliport. Vrtulník může přistát 10 min. od hotelu Gasthof Post Lech, který již 80 let v duchu místních tradic spravuje rodina Moosbruggerových. Německý Kempinski Hotel Berchtesgaden v létě disponuje vlastním heliportem, v zimních měsících můžete přistát ve 30 min. vzdáleném Salcburku. Další zajímavou variantou je švýcarský The Chedi, do nějž se z nejbližšího helipadu dostanete do 20 min. Arosa Kulm Hotel má helipad vzdálený pouze 10 min. A italský Hotel Villa Cordevigo u břehu Gardského jezera má možnost přistání přímo na hotelovém prostranství.

Horských středisek, kam byste se mohli vydat vrtulníkem, je ale mnohem více.

Na hory helikoptérou_kempinski-hotel-berchetsgarten

 

Tipy na další zážitky

Francie v zimě

Francie v zimě

Hlavními trumfy zimní Francie jsou výjimečně rozsáhlé a rozmanité sjezdovky, propojenost skiareálů, velké množství ski-in ski-out resortů a vynikající gastronomie.

Objevte více
Itálie v zimě

Itálie v zimě

Hlavní trumfy zimní Itálie jsou stále výborně upravené sjezdovky, slunečné počasí, nádherná příroda, prvotřídní gastronomie a obrovská nabídka relaxace a wellness.

Objevte více
Švýcarsko v zimě

Švýcarsko v zimě

V zimě je Švýcarsko rájem lyžařů. Upravené sjezdovky, čerstvý prašan a krásná zimní střediska, která poskytují hodiny zábavy.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Horských středisek, kam byste se mohli vydat vrtulníkem, existuje celá řada. S výběrem helikoptéry a ubytování pro vaši dovolenou snů vám samozřejmě rádi poradíme.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer