COMO Maalifushi, Maledivy – Thaa Atoll

Luxusní ubytování v japonském stylu

COMO Maalifushi je první a jediný resort, který byl otevřen na nedotčeném atolu Thaa v jižní části souostroví. Resort navrhl japonský architekt Koichiro Ikebuchi jako svůj první resort na Maledivách – s citlivým přístupem k přírodě a respektem ke kulturní autenticitě. Všechny pokoje, apartmá, vily nad vodou a rezidence jsou postaveny z vysokých trámů, teakových podlah, novozélandské borovice a kajanských doškových střech. Okna od podlahy ke stropu a velké paluby propojují prostory s přírodou, zatímco výzdoba interiérů ještě více přibližuje moře, písek a oblohu k srdci každého pokoje.

O destinaci

Maledivy, to je spousta malých atolů nabízejících skvělé zázemí k nerušenému odpočinku, kde je každý pánem svého času. Nezáleží na tom, zda se po probuzení rozhodnete strávit den na vlastní pláži, pod hladinou oceánu mezi hejny ryb, nebo v pohodlí své vily.

COMO Maalifushi je obecně velmi bohatý na podmořský život. Je položen přímo v srdci atolu Thaa, který je známý pro své rozmanité druhy ryb a žraloků. Z Malé se do Maalifushi dostanete za 60 min. prostřednictvím hydroplánu. 

1032x554 COMO Maalifushi Private_Picnic_Island_5

 

Ubytování

COMO Maalifushi nabízí ubytování v japonském stylu a působí velice světlým a uklidňujícím dojem s okolím plným zeleně a nebo naopak nad mořskou hladinou. Nabízí celkem 65 suitů a vilek a v každé z nich najdete i jídelní stůl, kam si můžete nechat zanést snídaní, oběd či večeři, mramorovou koupelnu a sprchu pod otevřeným nebem. Většina má také svůj vlastní prostorný bazén.

1032x554 COMO Maalifushi COMO_Residence_Balcony

 

Restaurace

Najdete zde 3 restaurace a bar. Madi podává po celý den maledivské i mezinárodní speciality a v restauraci Tai si naopak můžete pochutnat na tradičních japonských pokrmech. Relaxovat u drinku a dětského jídla můžete v open-air baru Thila. Na ostrově platí jedinečný výživový koncept s názvem COMO Shambhala Cuisine obsahující bio suroviny bohaté na živé enzymy, vitamíny a mořské minerály, které jsou zároveň chutné.

1032x554 COMO Maalifushi Canapes

 

Aktivity

Výskyt bohatého podmořského života je výsledkem kompletní image hotelu. V okolí hotelu totiž nejsou k dispozici motorové sporty, a ani váš hydroplán nepřistane přímo u ostrova na molu, jak to bývá zvykem, nicméně o kousek dál na otevřeném moři tak, aby nic nerušilo zdejší podvodní život. Tím se výrazně zvyšuje šance zahlédnout nepřeberný počet ryb a dalších živočichů. Hotel COMO Maalifushi a jeho Marine Biology Centre si velice zakládají na ochraně místního podmořského života. Po příjezdu se absolvuje cca hodinová přednáška o místním podvodním životě a všichni hosté jsou nabádáni, aby při šnorchlování měli oči na stopkách a pokud by narazili na hvězdici trnitou, která pojídá okolní korály a škodí jim, aby hned kontaktovali místní biology, kteří ji šetrně odstraní a přesunou ji dále za korálový útes. Sami se tedy budete moci angažovat při ochraně tohoto podmořského systému. Podniknout se tu dají také výlety za šnorchlováním s mořskými želvami či plavby za sledováním delfínů.

1032x554 COMO Maalifushi Pool_2

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Dovolenou na Maledivách vám připravíme na míru. Neváhejte nás kontaktovat.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader