Nechejte vstoupit oceán do celého svého těla

Zážitky Dovolená na pláži

Na ostrově Bali zažijete maximální spojení s Indickým oceánem.

1450x674 Alila Villas Uluwatu uluwatu-gallery22-1024x684

 

Uvnitř vil resortu Alila Uluwatu vás bude ovívat jemný vánek a ještě se vykoupete v jednom z nejkrásnějších bazénů světa.

Rajské Bali se pyšní úchvatnou přírodou s čarokrásnými plážemi, vynikajícími podmínkami pro surfování, potápění a v neposlední řadě i velmi přátelskými obyvateli. Celoročně krásné počasí a téměř stoprocentní vlhkost vzduchu ale může být pro některé cestovatele omezující. Luxusní resort Alila Villas Uluwatu situovaný na jihu ostrova nabízí řešení.

 

Drink nad oceánem

Jedno z nejromantičtějších míst v celé Indonésii se pyšní exkluzivním výhledem na Indický oceán, který se rozprostírá, kam jen oko dohlédne. A má další přednosti, které přesvědčí i nejnáročnější cestovatele. Alila Villas Uluwatu je vůbec prvním ekologickým resortem v Indonésii a splňuje přísné normy Green Globe 21. Jeho moderní architektura od singapurského studia WOHA získala mnohá ocenění a Uluwatu se pravidelně umisťuje v žebříčcích nejkrásnějších staveb tropické Asie. Všechny budovy jsou otevřené a z přírodních materiálů – od dřeva po kámen. Vily i společenské prostory mají stropy z bambusu, takže v nich přirozeně cirkuluje vzduch a vás v každou denní i noční hodinu ovívá něžný mořský vánek. Každá z elegantních vil poskytuje dostatečné soukromí a luxus, každá má vlastní zahradu a soukromý bazén se slanou vodou, největší vilu obklopuje pozemek o rozloze 3000 m².

Dřevěný bar Caba je nejen architektonickým skvostem, ale i adrenalinovým zážitkem. Přesahuje totiž přes skalnatý výběžek, a tak máte pocit, že se vznášíte ve vzduchu. Svůj drink si užíváte 60 m nad oceánem, jehož vlny tolik milují surfaři. Hned vedle magického baru se na hraně útesu můžete osvěžit v bazénu, který je oceňován jako jeden z deseti nejzajímavějších „infinity poolů“ světa.

V elegantních interiérech Alila Villas Uluwatu se snoubí moderní styl s tradičními akcenty Bali. Zde jste obklopeni bezpečně známým luxusem a přitom na exotickém místě. Poznejte magii ostrova ležícího na dohled od rovníku.

1032x554 Alila Villas Uluwatu uluwatu-gallery5-1024x577

 

  

Čerstvé lusky vanilky i chilli papričky

Bali je jedním ze sedmnácti tisíc indonéských ostrovů a v jinak muslimském státě si udržel hinduistickou víru. Náboženství se prolíná celým ostrovem, kde je více chrámů a svatyní než obytných domů, a místní považují bohy a démony za přirozené obyvatele Bali. Klidné životní rozpoložení obyvatel a jejich výborný smysl pro humor jsou pro návštěvníky nakažlivé.

Ostrov sopečného původu má díky příznivým klimatickým podmínkám rozmanitou faunu a flóru. Většinu Bali pokrývá prales, kam si místní chodí pro citrónovou trávu, chilli papričky nebo čerstvé lusky vanilky. Hlavní plodinou ostrova je rýže, pěstuje se zde hned 5 druhů. Exclusive Tours pro vás ve spolupráci s Alila Villas Uluwatu připraví výlety, během nichž zažijete nečekaná dobrodružství. Vaši dovolenou tak okořeníme unikátními zážitky. „Ať naši hosté hledají jakoukoli stránku ostrova, o jejíž existenci třeba dosud neměli ani ponětí, vždy navrhneme cestu tak, aby vyhovovala jejich vkusu a zálibám,“ říká Sean Brennan, ředitel Alila Villas Uluwatu.

1032x554 Alila Villas Uluwatu uluwatu-gallery3-1024x587-1

 

Protančíte celou noc

Navštívíte obřady hinduistů, ostatně nedaleko resortu stojí jedna z nejposvátnějších památek Bali, chrám Uluwatu věnovaný duchům moře, poznáte práci místních zemědělců, objevíte tajemství ostrovního piva. A protože je Bali ostrovem tance, s profesionálním průvodcem poznáte jeho pravé kouzlo: tanec je vnímaný jako poklona bohům a složitá představení při ceremoniích nebo rodinných oslavách často trvají celou noc.

Součástí zážitků je i poznání místní kuchyně, která v domácích podmínkách kombinuje hlavně rýži s drůbežím nebo vepřovým masem a kokosovým mlékem. Kromě tradičních kurzů vaření můžete nahlédnout pod pokličku i kuchařům přímo ve Alila Villas Uluwatu. Zde se o luxusní jídelníček stará kuchařský mistr Stephane Simond. Tento Francouz kombinuje tradiční indonéskou kuchyni se západní inspirací.

1032x554 Alila Villas Uluwatu uluwatu-gallery31-1024x818-1

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Utečte před zimou do Karibiku

Utečte před zimou do Karibiku

Těžko vyzdvihovat některý z ostrovů a prohlásit jej za ráj, který je nutné navštívit. Každý si může zamilovat jiný, ať již pro jeho kulturní bohatství, klidné pláže či výtečné podmínky k provozování vodních sportů.

Objevte více
Proč objevit luxusní Thajsko

Proč objevit luxusní Thajsko

Poznejte Thajsko jako nároční cestovatelé v luxusních resortech. Přinášíme vám tipy na tři resorty pro nezapomenutelnou odpočinkovou i poznávací dovolenou.

Objevte více
5 ostrovů, které lákají na Seychely

5 ostrovů, které lákají na Seychely

Všechny ostrovy jsou ideální volbou pro relaxaci, vodní sporty i poznávání podmořského světa, svatební cestu a romantickou i rodinnou dovolenou. Každý je ale něčím jedinečný.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši dovolenou snů připravíme na míru téměř kdekoliv na světě. Neváhejte nás kontaktovat.“

Matěj Polák

Private Travel Designer