Uvnitř vil resortu Alila Uluwatu vás bude ovívat jemný vánek a ještě se vykoupete v jednom z nejkrásnějších bazénů světa.

Rajské Bali se pyšní úchvatnou přírodou s čarokrásnými plážemi, vynikajícími podmínkami pro surfování, potápění a v neposlední řadě i velmi přátelskými obyvateli. Celoročně krásné počasí a téměř stoprocentní vlhkost vzduchu ale může být pro některé cestovatele omezující.

Luxusní resort Alila Villas Uluwatu situovaný na jihu ostrova nabízí řešení.

Drink nad oceánem

Jedno z nejromantičtějších míst v celé Indonésii se pyšní exkluzivním výhledem na Indický oceán, který se rozprostírá, kam jen oko dohlédne. A má další přednosti, které přesvědčí i nejnáročnější cestovatele. Alila Villas Uluwatu je vůbec prvním ekologickým resortem v Indonésii a splňuje přísné normy Green Globe 21. Jeho moderní architektura od singapurského studia WOHA získala mnohá ocenění a Uluwatu se pravidelně umisťuje v žebříčcích nejkrásnějších staveb tropické Asie. Všechny budovy jsou otevřené a z přírodních materiálů – od dřeva po kámen. Vily i společenské prostory mají stropy z bambusu, takže v nich přirozeně cirkuluje vzduch a vás v každou denní i noční hodinu ovívá něžný mořský vánek. Každá z elegantních vil poskytuje dostatečné soukromí a luxus, každá má vlastní zahradu a soukromý bazén se slanou vodou, největší vilu obklopuje pozemek o rozloze 3 000 m2.

Dřevěný bar Caba je nejen architektonickým skvostem, ale i adrenalinovým zážitkem. Přesahuje totiž přes skalnatý výběžek, a tak máte pocit, že se vznášíte ve vzduchu. Svůj drink si užíváte 60 metrů nad oceánem, jehož vlny tolik milují surfaři. Hned vedle magického baru se na hraně útesu můžete osvěžit v bazénu, který je oceňován jako jeden z deseti nejzajímavějších „infinity poolů“ světa.

V elegantních interiérech Alila Villas Uluwatu se snoubí moderní styl s tradičními akcenty Bali. Zde jste obklopeni bezpečně známým luxusem a přitom na exotickém místě. Poznejte magii ostrova ležícího na dohled od rovníku.

Načítám

Čerstvé lusky vanilky i chilli papričky

Bali je jedním ze sedmnácti tisíc indonéských ostrovů a v jinak muslimském státě si udržel hinduistickou víru. Náboženství se prolíná celým ostrovem, kde je více chrámů a svatyní než obytných domů, a místní považují bohy a démony za přirozené obyvatele Bali. Klidné životní rozpoložení obyvatel a jejich výborný smysl pro humor jsou pro návštěvníky nakažlivé.

Ostrov sopečného původu má díky příznivým klimatickým podmínkám rozmanitou faunu a flóru. Většinu Bali pokrývá prales, kam si místní chodí pro citrónovou trávu, chilli papričky nebo čerstvé lusky vanilky. Hlavní plodinou ostrova je rýže, pěstuje se zde hned pět druhů. Exclusive Tours pro vás ve spolupráci s Alila Villas Uluwatu připraví výlety, během nichž zažijete nečekaná dobrodružství. Vaši dovolenou tak okořeníme unikátními zážitky. „Ať naši hosté hledají jakoukoli stránku ostrova, o jejíž existenci třeba dosud neměli ani ponětí, vždy navrhneme cestu tak, aby vyhovovala jejich vkusu a zálibám,“ říká Sean Brennan, ředitel Alila Villas Uluwatu.

Načítám

Protančíte celou noc 

Navštívíte obřady hinduistů, ostatně nedaleko resortu stojí jedna z nejposvátnějších památek Bali, chrám Uluwatu věnovaný duchům moře, poznáte práci místních zemědělců, objevíte tajemství ostrovního piva. A protože je Bali ostrovem tance, s profesionálním průvodcem poznáte jeho pravé kouzlo: tanec je vnímaný jako poklona bohům a složitá představení při ceremoniích nebo rodinných oslavách často trvají celou noc.

Součástí zážitků je i poznání místní kuchyně, která v domácích podmínkách kombinuje hlavně rýži s drůbežím nebo vepřovým masem a kokosovým mlékem. Kromě tradičních kurzů vaření můžete nahlédnout pod pokličku i kuchařům přímo ve Alila Villas Uluwatu. Zde se o luxusní jídelníček stará kuchařský mistr Stephane Simond. Tento Francouz kombinuje tradiční indonéskou kuchyni se západní inspirací.

 

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat