Matěj Polák

„Už jste byli na Maledivách? Ano? Tak to se tam určitě chcete podívat zase. Oceán překypující opuštěnými ostrůvky je skvělým místem, kde vypnout a nechat o sebe ve všech směrech pečovat. Nekonečný horizont a všude kam se podíváte jen pláž, tu a tam palma. Takové ale nejsou všechny ostrovy, na mnohých z nich totiž za léta turistického ruchu vyrostly vskutku špičkové luxusní resorty. A proč jich, když už do jednoho pojedete, nenavštívit rovnou víc."

Matěj Polák, travel designer

 

Maledivy křížem krážem

Island-hopping. Termín pro cestování napříč mnoha nepříliš vzdálenými ostrovy. A Maledivy si o to přímo říkají. Strávíte tři dny v naprostém luxusu, stará se o vás osobní komorník, pochutnáte si na špičkové kuchyni v restauracích několik metrů pod hladinou a pak jen přeletíte hydroplánem, nebo se přeplavíte katamaránem, na další ostrov, kde to celé bude ještě lepší.

Načítám

První zastávku vaší cestě maledivskými hotely představuje Conrad Maldives Rangali Island Resort. Krásné místo vhodné pro páry i rodiny s dětmi, kterým resort díky velikosti ostrova poskytuje dostatek soukromí. Nachází se zhruba třicet minut hydroplánem z letiště v Malé a čeká tu na vás luxusní a úplně první prosklená restaurace několik metrů pod mořskou hladinou.

Načítám

Předtím, než vyrazíte na severní ostrovy Malediv, byste rozhodně neměli vynechat Lily Beach Resort. Malebné pláže, skvělá místa k potápění a prémiový, či spíš platinový all inclusive program, do kterého jsou kromě všeho pití a jídla zahrnuty i různé exkurze, programy pro děti a fine dining v místních luxusních restauracích.

Four Seasons at Landaa Giraavaru je prvním z hotelů, ležícím v severní části Malediv. Leží v biosférické rezervaci UNESCO, má vlastního mořského biologa, výzkumné centrum i vynikající restaurace a svým hostům poskytuje přemíru soukromí. Zastavte se sem na pár dní s celou rodinou a vězte, že nejen vašim dětem se nebude chtít domů.

Načítám

Blížíme se do finále. Velaa Private Island, moderní resort s českým rukopisem, patří k naprosté špičce luxusního ubytování na Maledivách. Prozkoumejte mořské hlubiny v malé ponorce, odpočiňte si ve výtečném spa, povečeřte pestré speciality, servírované takřka na hladině oceánu. O tohle všechno, a ještě mnohem více, se vám rád postará váš osobní komorník.

Poslední zastávkou vaší cesty by měl rozhodně být resort Cheval Blanc Randheli. Francouzská elegance na takřka opuštěném ostrově. Místo výtečného jídla zde servírují hotová umělecká díla, vrchol představuje degustační menu o devíti chodech v podobě fusion francouzské a maledivské kuchyně. Zatímco budete snídat na pláži, budou kolem vás proplouvat delfíni a mořské želvy. Osobní komorník je zde naprostou samozřejmostí a splní vše, co vám na očích uvidí. 

Načítám

Pokud by se vám zatoužilo procestovat ty nejluxusnější hotely na Maledivách, kontaktujte nás, rádi sestavíme itinerář vaší cesty, zařídíme transfery a doporučíme ty, které budou nejlépe vyhovovat vašim představám a požadavkům. Vězte však, že aktuální výčet hotelů není rozhodně finální. Maledivy překypují luxusem a každý z resortů má svou osobnost, charisma a je vhodný pro jiný typ dovolené, tudíž je skutečně z čeho vybírat.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.