Michal Pátek

"Už jste byli na Maledivách? Ano? Tak to se tam určitě chcete podívat zas. A jestli ne, rozhodně byste to měli napravit. Oceán překypující opuštěnými ostrůvky je skvělým místem, kde vypnout a nechat o sebe pečovat ze všech směrů. Nekonečný horizont a všude kam se podíváte jen pláž, tu a tam palma. Ale takové nejsou všechny ostrovy, na mnohých z nich totiž za léta turistického ruchu vyrostly vskutku špičkové luxusní resorty. A proč, když už do jednoho pojedete, jich nenavštívit rovnou víc."

Michal Pátek, travel designer

Maledivy křížem krážem

Island-hopping. Termín pro cestování napříč mnoha nepříliš vzdálenými ostrovy. A Maledivy si o to přímo říkají. Strávíte tři dny v naprostém luxusu, stará se o vás osobní komorník, pochutnáte si na špičkové kuchyni několik metrů pod hladinou, a pak jen přeletíte hydroplánem, nebo se přeplavíte katamaránem, na další ostrov, kde to celé bude ještě lepší.

Travel designer Michal Pátek se vám rozhodl naplánovat tu nejvhodnější možnou cestu, s perfektními zastávkami, které byste podle něj určitě neměli minout. Z jihu na sever, od skvělého k naprostému vrcholu.

Načítám

První zastávku na vaší cestě maledivskými hotely představuje Constance Moofushi. 110 vilek roztroušených po bělostné pláži, obklopeny řídkým palmovým hájem. Výhodou jsou perfektní podmínky ke šnorchlování a kvalitní all inclusive program, se kterým už nemusíte nic dalšího řešit.

Dále se na vás těší Conrad Maldives Rangali Island Resort. Krásné místo, vhodné pro páry i rodiny s dětmi, kterým resort díky velikosti ostrova poskytuje dostatek soukromí. Nachází se zhruba třicet minut hydroplánem z letiště v Malé a čeká tu na vás luxusní a úplně první prosklená restaurace několik metrů pod mořskou hladinou.

Načítám

Předtím, než vyrazíte na severní ostrovy Malediv, byste rozhodně neměli vynechat Lily Beach Resort. Malebné pláže, skvělá místa k potápění a prémiový, či spíš platinový all inclusive program, do kterého je kromě všeho pití a jídla, co hrdlo ráčí, zahrnuty i různé exkurze, programy pro děti a fine dining v místních luxusních restauracích.

Four Seasons at Landaa Giraavaru je prvním z hotelů, ležícím v severní části Malediv. Leží v biosférické rezervaci UNESCO, má vlastního mořského biologa a výzkumné centrum, čtyři vynikající restaurace a svým hostům poskytuje přemíru soukromí. Zastavte se na pár dní s celou rodinou a vězte, že nejen vašim dětem se už nikdy nebude chtít domů.

Načítám

Blížíme se do finále. Velaa Private Island, nový, moderní resort s českým rukopisem, patří mezi naprosté špičky luxusního ubytování na Maledivách. Prozkoumejte mořské hlubiny v malé ponorce, odpočiňte si ve výtečném spa, povečeřte z pestré palety specialit, servírovaných takřka na hladině oceánu. O tohle všechno, a ještě mnohem více se vám rád postará váš osobní komorník.

Poslední zastávkou vaší cesty by měl rozhodně být resort Cheval Blanc Randheli. Francouzská elegance na takřka opuštěném ostrově. Místo výtečného jídla zde servírují hotová umělecká díla, vrchol představuje degustační menu o devíti chodech, v podobě fusion francouzské a maledivské kuchyně. Zatímco budete snídat na pláži, budou kolem vás proplouvat delfíni a mořské želvy. Osobní komorník je zde naprostou samozřejmostí a splní vše, co vám na očích uvidí. Prostě jako v pohádce.

Načítám

Pokud by se vám zalíbilo procestovat ty nejluxusnější hotely na Maledivách, kontaktujte nás, rádi sestavíme itinerář vaší cesty, zařídíme transfery a doporučíme ty, které budou nejlépe vyhovovat vašim představám a požadavkům. Vězte však, že aktuální výčet hotelů není rozhodně finální. Maledivy překypují luxusem a každý z resortů má svou osobnost, charisma a je vhodný pro jiný typ dovolené, tudíž je skutečně z čeho vybírat.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský