4 havajské ostrovy pro 4 skvělé dovolené

Zážitky Dovolená na pláži

Když hledáte panenskou přírodu, plážovou dovolenou, vodní sporty anebo rušný noční život, Havaj je tím pravým místem.

 

Havaj

 

Utečte před zimou na ostrovy v Tichém oceánu

Vybrali jsme pro vás 4 ostrovy, každý z nich je jedinečný a rozmanitý. Na Maui si užijete nádherné pláže a vodopády, na Big Islandu budete obdivovat aktivní sopku s vytékající lávou, na Oahu se pobavíte v rušném městě a božský klid pak najdete na ostrově Kauai.

Kouzla přírody na ostrově Big Island

Příroda na největším z havajských ostrovů Big Island má pro vás připravenou show, jakou jen tak někde neuvidíte – horké zářící červené a pomerančové magma bublá z vulkanického kráteru. Láva mizí ve vlnách oceánu a cestou ji provázejí výbuchy páry. Toto unikátní divadlo režíruje stále aktivní sopka Kilauea. Sledujte ho z paluby lodi nebo vrtulníku, odkud se naskytne úchvatný pohled na celý ostrov.

Waipio Valley Havaj shutterstock_89947195

 

 

Nejaktivnější sopka Mauna Loa

Big Island je nejrůznorodějším ze všech havajských ostrovů. Neplodné pastviny a lávová pole střídají svěží džungle, zelenající se vrchy a hory pokryté sněhem, na nádherných plážích se zase můžete oddávat všem možným vodním i podvodním sportům. Údolí králů Waipio Valley, které bývalo v dětství domovem Kamehameha I., je hodno svého názvu – útesy se tyčí do výšky přes 600 m, dramatickou tropickou krajinou se proplétají řeky a vodopády. Vrcholem je vodopád Hiilawe Falls, z něhož voda kaskádovitě padá do více než 400metrové hloubky. Vydejte se sem ráno, kdy je velká šance vidět duhu. Všechny ostrovní krásy korunuje nejaktivnější sopka Mauna Loa, která měří od mořského dna až k vrcholu zhruba 10 km.

Mauna Loa Havaj shutterstock_648678763

 

Za vodopády na ostrov Maui

Místní lidé tvrdí: "Maui ne ka oi." Tedy: "Maui je nejlepší.“ Pokud nechcete do rušného města, ale ani netoužíte po samotě, je pro vás tento ostrov ideálním místem. Maui dominují dva obří vulkány, najdete tady také nádherné pláže s jemným pískem, exotické deštné pralesy, dramatické útesy a plantáže cukrové třtiny. Na své si tady přijdou milovníci vodních sportů, nadšení potápěči mohou objevovat divy podvodní říše. Jednou z nejkrásnějších pláží je Ho'okipa Beach.

Maui  Havaj shutterstock_199347944

 

Přírodní skvosty ostrova

Z prosluněné pláže se vydejte na fenomenální výlet po Hana Highway. Přes 100 km dlouhá úzká cesta je světovou atrakcí. Během jízdy narazíte na přírodní skvosty ostrova – od překrásných vodopádů po bujné tropické pralesy. Navštivte Národní park Haleakala neboli „dům slunce“, kde najdete jednu ze dvou spících sopek na ostrově. Vydejte se tam na výlet pěšky nebo na kole – tamní turistické stezky jsou dokonalé. Ve vašem itineráři by neměl chybět ani další skvost, kterým se Maui může pochlubit – skalní vrchol Lao Needle s neuvěřitelnými panoramatickými výhledy.

Maui Národní park Haleakala Havaj  shutterstock_250964704

 

Město s rušnou pláží na ostrově Oahu

Máte rádi atmosféru pulsujících měst, dobré ubytování, restaurace a bary? Pak je ostrov Oahu stvořen přesně pro vás. Centrem všeho dění je hlavní a největší město Havaje Honolulu. V rodišti prezidenta Baracka Obamy žije bezmála 400 tisíc obyvatel a město je známé svým bohatým kulturním i nočním životem. Navštivte Polynéské kulturní centrum, kde najdete vše o historii a zvycích havajských obyvatel, v přístavu Pearl Harbor v památníku USS Arizona Memorial se pak dozvíte detaily tragického útoku Japonců na nepřipravené americké vojáky v roce 1941. Památník postavili Američané nad potopeným vrakem lodi USS Arizona.

Oahu Hawaj shutterstock_273157790

 

Waikiki Beach

Na věhlasné Waikiki Beach na Oahu s bílým pískem, tyrkysovými vodami, zářivými skálami a úchvatným západem slunce si užijte vodní sporty. V rodišti windsurfingu se naučte proplouvat vlnami, vydejte se na cestu katamaránem podél západního pobřeží, obdivujte dramatické pohoří a šnorchlujte mezi útesy s želvami a delfíny.

shutterstock_408595489

 

Romantický ráj na ostrově Kauai

Nejstarší z havajských ostrovů je klidný, svěží a romantický. Sopečné půdy jsou ideálním prostředím pro obrovskou škálu fantasticky barevných, planě rostoucích květin, které se tu uchytily i na skálách. Hlavní výhodou ostrova je, že se na většinu míst dostanete pouze pěšky. Proto si zabalte pořádnou turistickou výbavu a vydejte se na nejkrásnější stezky světa. Odměna za tu trochu námahy je královská – nádherné přírodní scenerie, vodopády, kaňony a panenské pláže.

Kauai Havaj shutterstock_265782305

 

Ostrovní dobrodružství

Vydejte se prozkoumat stezku po pobřeží Na Pali a obdivujte kaňon Waimea, který popsal Mark Twain jako "The Grand Canyon Pacifiku“. Udělejte si výlet lodí nebo na kajaku po 32 km dlouhé řece Wailua a cestou si užijte 2 vodopády – Opaekaa Falls a Wailua Falls. Sjeďte na kajaku Kalihiwai Stream, klidné údolí deštného pralesa ponořené do tropických zvuků a vůní. Během treků přes zelenající se lesy se budete cítit jako Indiana Jones – a nebudete daleko od pravdy, protože film Dobyvatelé ztracené archy se natáčel právě na Kauai.

Kauai Na Pali Havaj shutterstock_155402291

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Maledivy: Cheval Blanc, nebo Velaa?

Maledivy: Cheval Blanc, nebo Velaa?

2 resorty, jejichž kvalita a ambice převyšují na Maledivách ostatní. Pro nejnáročnější cestovatele je otázka jasná: Cheval Blanc, nebo Velaa? Poradíme vám.

Objevte více
Nechejte vstoupit oceán do celého svého těla

Nechejte vstoupit oceán do celého svého těla

Celoročně krásné počasí a téměř 100% vlhkost vzduchu na Bali může být pro některé cestovatele omezující. Luxusní resort Alila Villas Uluwatu nabízí řešení.

Objevte více
Proč objevit luxusní Thajsko

Proč objevit luxusní Thajsko

Poznejte Thajsko jako nároční cestovatelé v luxusních resortech. Přinášíme vám tipy na tři resorty pro nezapomenutelnou odpočinkovou i poznávací dovolenou.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poradíme vám, který z havajských ostrovů je pro vás tím pravým a který vám váš cestovatelský sen splní.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer