Romantika na Havaji pětkrát jinak

Zážitky Romantika a nakupování

To, jak strávíte svoji dovolenou na Havaji, bude záležet hlavně na tom, na kterém ostrově zrovna budete. Jedno ale mají všechny společné – krásné pláže a naprosto pohodovou atmosféru.

1450x674_Havaj_51953894368_56ccf580a1_o

 

Luxusní romantická dovolená v ráji jen pro dva

Havajské ostrovy jsou bezpochyby spojované s romantickou dovolenou, nabídnout mohou ale daleko víc než jen krásné pláže a čisté moře.

1. Vrtulníkem nad vulkány

Vyrazte se svou drahou polovičku na návštěvu Hawai’i Volcanoes National park. Nachází se na ostrově Hawai’i neboli „The Big Island“, tvořeném pěti sopkami. Největší z nich, Mauna Loa, patří k těm nejaktivnějším sopkám na planetě. Vedle ní se tyčí Mauna Kea, která je ještě o něco impozantnější. Mauna Kea je dřímající vulkán, který již staletí nevybuchl, a zároveň nejvyšší hora na Zemi. Svou výškou předčí i Mount Everest, změříte-li ji od mořského dna.

Hawai’i Volcanoes national Park je protkán mnoha stezkami, kterými se dostanete do tajemných, místy až takřka magických, míst s neuvěřitelnými výhledy. Vskutku špičkový pohled na park a nezapomenutelný zážitek vás čeká ale v případě, že se rozhodnete obletět sopky vrtulníkem a na celou tu úžas vyvolávající scenérii se podívat ze vzduchu.

1032x554_Havaj_shutterstock_648678763

 

2. Romance Escape s Four Seasons Hualalai

Havajský Four Seasons Resort Hualalai připravil pro páry speciální zážitek, který je navržen zamilovaným na míru. Sada spa procedur Romance Escape vám umožní dát sbohem každodennímu shonu a nabije vás novou energií – fyzicky i emočně. Se svou drahou polovičkou se nejdříve smočíte skoro na hodinu do afrodiziakální koupele ve speciální vysoké vaně Hinoki. Pak vás mimo jiné bude čekat Island Glow tělový peeling nebo aromaterapeutická masáž se speciálními havajskými oleji a krémy, které jsou vyhrazeny pouze pro tyto procedury.

1032x554_Havaj_FOUR SEASONS RESORT HUALALAI

 

3. Objeďte ty nejkrásnější pláže v Porsche 356 Speedster z roku 1957

Ostrov Maui se honosí těmi nejkrásnějšími plážemi a silnicemi na Havaji. Mezi nimi zcela vyčnívá cesta do vísky Hana. Vlní se v délce 84 km a nabízí magické výhledy, vodopády a úzké zatáčky. Skutečně se jedná o nezapomenutelný zážitek. A k tomu máte zcela jedinečnou možnost celou stezku projet v nádherné replice jednoho z vozů, který udával směr automobilového průmyslu 20. století.

Je jím Porsche 356 Speedster z roku 1957. Tento kultovní kabriolet posune vaši projížďku o několik úrovní výše. Stačí vyrazit na cesty napříč plážemi Maui a sami poznáte, proč byl tento model tak populární. Vskutku existuje jen málo stylovějších aut.

1032x554_Havaj_shutterstock_650208829

 

4. Soukromý výlet pod hladinu

Havaj je rájem potápěčů a pyšní se mnoha krásnými lokacemi vhodnými k objevování podmořského života. Jednou z nejproslulejších, které byste se rozhodně neměli vyhnout, je kráter Molokini. Ten je domovem více než 200 druhů živočichů. Podobných míst je zde však mnohem více – například ostrov Lana’i s Hulopo’e, který se honosí titulem nejkrásnější pláže v USA.

Na Havaji můžete narazit na delfíny, velryby, manty obrovské, žraloky, nebo pestré korálové útesy. Pro opravdu romantický zážitek je důležité vyrazit z přístavu již za východu slunce a na palubě soukromé lodě si v poklidu užít snídani dřív, než narazíte na prvního delfína.

1032x554_Havaj_shutterstock_8816752

 

5. Noc na jachtě pod hvězdami

Svůj romantický den můžete zakončit pronájmem soukromé jachty, na jejíž palubě vyplujete na volné moře a v poklidu si užijete jeden druhého. Chybět samozřejmě nemůže výtečná večeře, kterou vám ochotně připraví šéfkuchař přímo na lodi.

A proč na jachtu? Havaj totiž patří k místům, kde je pohled na noční oblohu opravdu jedinečný. A když chcete minimalizovat už tak velmi nepatrné světelné znečištění, stojí za to vyrazit vstříc malebnému západu slunce, nechat se chvíli houpat na vlnách a pak pozorovat tisíce hvězd, které kdysi přivedly námořníky na tyto krásné ostrovy.

1032x554_Havaj_shutterstock_555630046

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Vítejte v „nejmenším hotelu“ na Maledivách

Vítejte v „nejmenším hotelu“ na Maledivách

Lodí vyplujete vstříc nekonečnému horizontu, ze kterého vyčnívá Ocean Pavilon a se skleničkou champagne si vychutnáte západ slunce jako nikdo jiný.

Objevte více
Vánoční nákupy v New Yorku

Vánoční nákupy v New Yorku

Užijte si vánoční atmosféru New Yorku v klidu, pohodě a luxusu a nechte se hýčkat v některém z přepychových hotelů. Pro vaši cestu zařídíme vše potřebné.

Objevte více
Cesta za vínem do Burgundska

Cesta za vínem do Burgundska

Až budete projíždět krásnou krajinou Burgundska, uvidíte široko daleko jen zelené vinice. Je to skvělý pocit užívat si soukromí a ničím nerušený klid.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Tropický ráj, jakým je Havaj, má velmi osobité kouzlo, které je pro romantickou dovolenou ve dvou zcela ideální. Projeďte se na koni či mule skrze národní park Kalaupapa, vyrazte na procházku k hřmícím vulkánům, odpočiňte si v hotelovém spa a po večeři na pláži pozorujte nekonečnou hvězdnou oblohu.“

Kateřina Ulmanová

Ticketing Manager & Travel Designér