Jaké jsou Maledivy?

Kdyby si mohl Robinson Crusoe vybrat místo ke ztroskotání, pravděpodobně by si to namířil rovnou na Maledivy. Spousta malých atolů nabízí skvělé zázemí k nerušenému odpočinku a každý je zde pánem svého času. Nezáleží na tom, zda se po probuzení rozhodnete strávit den na vlastní pláži, pod hladinou oceánu mezi hejny ryb, nebo v pohodlí své vily. Jedno je však jasné – volání o záchranu bude tou poslední věcí, na které zde budete mít pomyšlení.

Hlavní trumfy Malediv

  • Přenádherné písečné pláže s teplou vodou.
  • Bohaté korálové útesy vhodné ke šnorchlování
  • Skvělé místo pro bezprecedentní relaxaci
  • Velké soukromí, kdy si každý najde svůj kus pláže
  • Windsurfing, wakeboarding, flyboarding a mnoho dalších sportů

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/wtVgOxXTnu4

Jeden den na Maledivách

Ráno si necháte šéfkuchařem připravit snídani, po které vyrazíte na pláž. Ne nadarmo je Indický oceán populárním místem pro všechny milovníky potápění a šnorchlování. Po příjemném obědě si to pak namíříte do místního spa, kde se o vás postarají tak, že se vám pak nebude chtít odejít. Odpoledne můžete zasvětit vodním sportům, rybaření, nebo si v klidu užívat paprsků slunce. Večer pak pro vás personál v případě zájmu připraví romantickou večeři přímo na pláži. Při svitu měsíce si tak vychutnáte výtečné jídlo a společnost milované osoby.

Pro děti

Většina hotelů na Maledivách má svůj vlastní dětský klub, kde se bude vašim ratolestem plně věnovat hotelový personál a zabaví je na dlouhé hodiny. Dozví se o místní fauně a můžou vyrazit i za potápěním. Na malé hosty jsou připraveny i hotelové restaurace, v nichž najdete dětská menu. Díky tomu všemu rodičům odpadnou starosti s vymýšlením programu a budou se moci věnovat naplno jen sami sobě a užít si chvíle romantiky.

Pro milovníky přírody

Maledivy jsou proslulé svými bohatými korálovými útesy a nepřeberným množstvím míst k potápění a šnorchlování. Nasaďte si brýle, ponořte se pod hladinu mezi korály, jež bující životem, a pozorujte chaotickou změť pestrobarevných tropických rybek, mezi kterými ladně proplouvají plaší útesoví žraloci. Doporučujeme se odhodlat i do větších hloubek. Na takový výlet ale potřebujete potápěčskou výstroj a doprovod školeného profesionála, kterého ale nebude na Maledivách problém najít. Odměnou za odvahu vám budou nezapomenutelné zážitky. Při potápění se totiž můžete setkat s takovými mořskými velikány, jakými jsou například žraloci velrybí nebo manty obrovské.

Na líbánky

Pokud jste si právě řekli své ano, není na světě lepšího místa, kam to odjet řádně oslavit. Maledivy jsou pro líbánky jako stvořené. V místních resortech se o vás budou starat tak, že si budete připadat jako v bavlnce. Odpočinete si od všedního shonu a naplno se budete moci věnovat jeden druhému. Váš pobyt bude plný překvapení a malých pozorností, o které se postará hotelový personál. Taková událost se totiž koná jen jednou za život.

Praktické informace o Maledivách

Úředním jazykem je řeč Dihvehi, což je dialekt jazyka Sinhala, kterým hovoří obyvatelé Srí Lanky. Na většině míst se však domluvíte anglicky. Výhodou Malediv je fakt, že k pobytu nepotřebujete vyřizovat žádná víza, stačí rezervace v hotelu. Průměrná roční teplota na ostrovech se pohybuje kolem 28 °C, přičemž nejchladněji je v lednu, kdy je v průměru 27 °C. Maledivy mají velmi přísné zákony. Alkohol si zde nedáte jinde než v hotelových barech a restauracích a do země mají přísný zákaz vstupu všichni psi.

Gastronomie

Lokální maledivská kuchyně používá dvě hlavní přísady – kokosy a vše, co můžete ulovit ve vodách Indického oceánu, hlavně pak tuňáka a dary moře. Mezi tradiční jídla patří silná tuňáková polévka či curry, které se připravuje na mnoho různých způsobů. Těšte se především na kavaabu, uzeného tuňáka s kokosem, pálivými papričkami a žlutou čočkou mugu. V jednotlivých hotelech však nebudete ochuzeni ani o mezinárodní kuchyně.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.