Ostrovy v Indickém oceánu hodnotí naši klienti dlouhodobě jako jedny z nejoblíbenějších destinací, a to díky bohatému podmořskému životu.

Během celého roku se na Maledivách zde setkáte s příjemným počasím a nádhernými plážemi. Dovolenou si však můžete zpestřit také opravdovým zážitkem – potápěním. Nahlédněte pod hladinu Indického oceánu a nechte se okouzlit pestrou podívanou, které se vám dostane. 

 

Načítám

Maledivy jsou oblastí, jež typicky čelí dvěma sezónám – obě sice nabídnou příjemné teplé počasí a podmínky vhodné pro potápění a šnorchlování, během našeho léta však kvůli tamnímu mikroklimatu musíte počítat s větším rizikem přeháněk.  

Exotické korálové ostrovy se staly symbolem ideální odpočinkové dovolené v exotice. Ne všichni se ale spokojí pouze s relaxem u moře a chtějí ho proložit zajímavým zážitkem. A vzhledem k tomu, že kolikrát cestovalé pobývají na ostrovech, které jeden obejde dřív, než si partner přečte noviny, poskytují resorty pro své hosty pestrý výběr aktivit. A potápění rozhodně patří k těm nejoblíbenějším.  

Načítám

To, že je jedním ze symbolů Malediv tuňák žlutoploutvý, rozhodně vypovídá o pestrosti zdejších vod. Křišťálově čisté moře těchto ostrovů skrývá bohatý podmořský život a barevné útesy. Potápěči se mohou v teplých vodách Indického oceánu kochat mimo jiné mořskými houbami a jemným korálem, který roste přichycen na kamenech. 

Opravdovým zážitkem je ale možnost narazit při potápění na mantu obrovskou. Tato paryba je ikonická svým vzhledem a pohybem, který připomíná ptačí let. V dospělosti dosahuje až 1 600 kg a její úctyhodná velikost vyvolává v potápěčích tichý respekt. Na Maledivách je najdete ve vodách poblíž ostrova Addu Atoll, během roku ale migrují za potravou. V období od dubna do října se tedy nachází spíše na východě od atollu, zbylé měsíce pak na jeho západě. 

Další nezapomenutelné setkání mohou cestovatelé zažít poblíž Arri Atoll, kde se vyskytuje největší druh žraloka na světě – žralok velrybí. Nemusíte se však bát, díky tomu, že se jeho potrava skládá především z planktonu a malých rybek, od něj člověku nehrozí žádné nebezpečí. Průměrně se jeho délka pohybuje okolo 10 m a jeho zbarvení ho výrazně odlišuje od ostatních žraločích druhů. Obvykle plave poblíž hladiny moře a jeho pomalé tempo je ideální na pořázení krásných fotek.

Načítám

Potápěčský zážitek ale není pouze o mořských tvorech, s resortem One&Only Reethi Rah se můžete pod vodou vypravit ke ztroskotanému remorkéru. Loď se v místních vodách potopila v roce 1988 a díky jejímu umístění blízko podmořského útesu je cesta k lodi relativně jednoduchá. 

V Amilla Fushi zase navštívíte tajemný útvar útesů, kterému se říká Blue Hole. Zkušení potápěči se mohou vydat do jejích hlubin a na vlastní oči se tak přesvědčit, co se tam skrývá. 

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat