Ostrovy v Indickém oceánu hodnotí naši klienti dlouhodobě jako jedny z nejoblíbenějších destinací. I díky bohatému podmořskému životu.

Během celého roku se zde setkáte s příjemným počasím a nádhernými plážemi s jemným pískem. Každému se v první řadě vybaví dovolená na pláži nebo šum oceánu, ve kterém stanete tváří v tvář pestrobarevnému světu korálů a ryb. Ne každý se však během dovolené spokojí s pouhou relaxací. Podívejte se, kterými aktivitami můžete svou dovolenou na Maledivách zpestřit.

Načítám

Maledivy jsou oblastí, jež typicky čelí dvěma sezónám – obě sice nabídnou příjemné teplé počasí a podmínky vhodné pro potápění a šnorchlování, během našeho léta však kvůli tamnímu mikroklimatu musíte počítat s větším rizikem přeháněk. Ale nemusíte se bát, že by vám celou dovolenou pršelo. Tyto korálové ostrovy se staly symbolem pro ideální odpočinkovou dovolenou v exotice, kterou si řada z nás spojuje především s relaxací. Vedle válení se na pláži a šnorchlování si můžete okořenit dovolenou i dalšími aktivitami, které se odehrávají hlavně ve vodě. A jelikož jste během svého pobytu omezeni hranicemi ostrova, který mnohdy obejdete dříve, než si váš partner přečte noviny, musíte se spoléhat na zázemí resortu.

Starou dobrou klasikou je objevování mořských hlubin či některý z rybářských výletů. Mořské hlubiny jsou zde velmi bohaté a místní personál natolik zkušený, že se málokdo vrátí bez trofeje. Svůj pobyt byste měli směřovat do období od prosince do srpna, kdy budete mít největší šanci ulovit některou z prestižních ryb, mezi které se řadí plachetník, černý a modrý marlin.

Načítám

Pokud se chcete potápět s mantami, doporučujeme Vám zjistit si vhodné období pro daný atol, či dokonce ostrov. Například v případě atolu Ari je až do dubna nejvíc mant na jeho západní straně, s přelomem měsíce se však přesouvají na východ atolu do laguny Dhigurah. Obecně je pak potápění na Maledivách nejlepší od prosince do července. Jestliže si chcete užít trochu adrenalinu, jistě vyzkoušíte vodní sporty. Některé hotely nabízejí zajímavosti, jakými jsou například malá ponorka nebo prosklené lodě. Pokud si chcete vyzkoušet flyboarding a vznášet se díky proudům vody tryskajících ze speciálních bot, zamiřte do resortu LUX* South Ari Atoll, který jako jediný na Maledivách tuto aktivitu nabízí.

Michaela Pipek, travel consultant

Michaela Pipek

travel consultant

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat