Když se řekne tradiční britská kuchyně, určitě vám na mysli vytanou speciality, jako jsou haggis, black pudding, fish and chips a samozřejmě sušenky a čaj s mlékem. Pro ty z vás, kterým představa plněného ovčího žaludku nepřijde úplně lákavá, však máme dobrou zprávu. Gastronomie v Londýně s těmito tradicemi nemá pranic společného. A proto jsme se rozhodli doporučit vám tři michelinské restaurace, pyšnící se tím nejvyšším možným oceněním – třemi hvězdami.

Restaurant Gordon Ramsay

Hned na úvod vám představíme klasiku Gordona Ramsayho, jednoho z nejslavnějších kuchařů současnosti. Restaurant Gordon Ramsay byl první restaurací, kterou Ramsay v roce 1998 otevřel sám za sebe a která si od roku 2001 drží nejvyšší gastronomické ocenění, tedy tři michelinské hvězdy.

Restaurace se specializuje na francouzskou kuchyni a pojme 44 hostů, přičemž je možné si ji rezervovat celou jen pro sebe. Můžete se těšit na velmi pestrou nabídku, od vegetariánských přes sezónní až po obědová menu, jež však svou náplní předčí všechny vaše představy. A pokud byste nechtěli degustovat, stačí si objednat z a la carte menu jednu z místních specialit, mezi které se řadí pečené holoubě s fenyklem a levandulí či krab královský na australských limetkách s kořeněným vývarem. A k tomu vás tu naučí i vařit.

Načítám

The Fat Duck

Jedinečný restaurant The Fat Duck se nenachází přímo v Londýně, nýbrž zhruba dvacet kilometrů na západ od něj, v malé vesničce jménem Bray. Jde o velmi komorní projekt, do kterého není jednoduché se dostat, jelikož pro návštěvu je třeba zakoupit si vstupenku na konkrétní datum a čas. Na každý měsíc je přitom k dispozici jen omezený počet vstupenek a rezervovat lze stoly pouze pro 2, 3, 4 a 6 osob. 

Pocit exkluzivity však není to jediné, čím vás zde oblaží. Šéfkuchař Heston Blumenthal je totiž velký experimentátor a perfekcionista, který si zakládá na neustálém posouvání hranic gastronomie. Proto se můžete těšit na výtečnou a velmi tajemnou molekulární kuchyni, u které vám z názvů jídel půjde hlava kolem. Rozhodně se však není čeho bát, protože ocenění „Nejlepší restaurant na světě“ se nerozdává jen tak pro nic za nic.

Načítám

Alain Ducasse at the Dorchester

Šéfkuchař Alain Ducasse nezná žádné překážky – v gastronomii ani v životě. Proto je také majitelem třemi hvězdami oceněné stejnojmenné restaurace v centru Londýna. Ta se soustředí na současnou francouzskou kuchyni a v její stálé nabídce vás čeká třeba soté z humra s lanýžovým kuřecím quenelle či jehnečí s hráškem a mátou. 

Avšak možností je zde nepřeberně a záleží jen na vás, jak velký máte hlad. Od toho se totiž bude odvíjet počet chodů, které můžete okusit. Mezi nimi i sezonní menu, která se mění s ročním obdobím. Momentálně je v nabídce Spring Menu, které vzdává hold čerstvým surovinám. Ochutnáte například zelený chřest z Provence s kaviárem. Pro vegetariány je připraveno speciální Jardin Menu. 

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat