Veronika Vaisová

„Myslím, že pobyty v hotelech, které nabízí kvalitní wellness procedury, by se měly dostat více do povědomí lidí. Mě osobně nejvíce láká kombinace wellness pobytu s lyžováním, jako tomu je například v Courchevelu v hotelu The Cheval Blanc. Jeden den na svahu a druhý den pod rukama maséra, kadeřníka či kosmetičky? To je pro mě ráj!"

Veronika Vaisová, travel designer

Dopřejte svému tělu příjemné a relaxační procedury, které vás zbaví stresu a vypětí. Nechejte se hýčkat v jednom z luxusních wellness hotelů a odpočívejte naplno. Nabízíme vám přehled těch nejlepších míst pro spojení sportu, pohodlí a kultury v Evropě.

Španělský top wellness hotel – luxusní péče na každém kroku

Nechejte o sebe pečovat profesionály v luxusním lázeňském resortu s výhledem na španělské pobřeží Costa Blanca. V hotelu Sha Wellness Clinic okusíte hojivé doteky přírodních procedur. Lázeňský komplex disponuje více než 6 000 m² vybavených prostor pro zlepšení zdraví a vytvoření pohodové atmosféry. Díky desítkám připravených relaxačních programů zbavíte své tělo únavy a stresu. Procedury v Sha Wellness jsou zaměřeny především na detoxikační léčbu, krásu a boj proti stárnutí. Sha Wellness Clinic spojuje západní a orientální relaxační metody.

Venkovní vyhřívané bazény, středomořské a tropické zahrady obklopující celý hotelový komplex, vodopády a pečlivě volené architektonické prvky tvoří příjemnou atmosféru a relaxační prostředí, ať se nacházíte v kterékoliv části resortu. Jistě vás uchvátí venkovní terasy s nádherným výhledem na Středozemní moře, zátoku a pohoří přírodního parku Sierra Helada. Přímo na terase si můžete vychutnat i samotné masáže a jednotlivé procedury. Okolí hotelu skýtá celou řadu příležitostí, jak využít váš volný čas. Užít si můžete jízdy na koni, golfu nebo se ponořit do výuky některého z populárních vodních sportů.

Načítám

Francouzský luxus a Givenchy Spa

Je-li pro vás symbolem skutečného odpočinku spojení sportu a wellness aktivit, pak si nenechte ujít návštěvu elegantního hotelu The Cheval Blanc Courchevel v samotném srdci francouzských Alp.

Ohromí vás nádherné horské prostředí, ve kterém se hotel nachází. Místní lyžařské středisko nabízí více než 600 km upravených sjezdových tratí. Nezapomenutelným zážitkem je také jízda na saních se psím spřežením napříč zasněženou krajinou.

Po aktivním odpočinku plném rozmanitých výhledů a sportovních zážitků se necháte rozmazlovat v neobvyklých Givenchy Spa. V exkluzivním odděleném prostoru Orchidée Salon vyhrazeném pro dvojice si užijete anti-aging péči o pleť pomocí přípravků značky Guerlain. O vaše vlasy se postará světoznámý vlasový stylista John Nollet, který své zkušenosti uplatňuje při tvorbě stylingu celé řady světových celebrit. Navštívíte-li The Cheval Blanc Courchevel, užijete si péče špičkových odborníků. A hýčkat své tělo můžete i po příjezdu domů. Přímo v hotelu si totiž můžete zakoupit veškeré produkty značky Louis Vuitton a Dior, které jsou využívány při jednotlivých místních procedurách.

Načítám

Objevování krás historického Říma

Na žebříčku nejlepších evropských wellness hotelů nezůstává pozadu ani Itálie. Hotel Rome Cavalieri, který je obklopen prostornými středomořskými zahradami na vrcholu kopce Monte Mario, vás nadchne nádherným výhledem na Řím a Vatikán. Honosný starořímsky laděný Grand Spa Club disponuje na ploše 2 500 m² celou řadou vnitřních a venkovních bazénů, velkolepými tureckými lázněmi a saunami. V relaxačních centrech s exkluzivními produkty La Prairie, jež jsou používány při ošetřeních obličeje a těla, okusíte skutečný luxus. V hotelu Rome Cavalieri si můžete vybrat z jedinečné škály procedur z celého světa a nechat se rozmazlovat odborníky na péči o tělo.

Aktivní odpočinek zažijete v kvalitně vybaveném fitness centru, na tenisových kurtech nebo při lekci jógy a pilatesu. Po sportovním výkonu pro vás bude jistě nezapomenutelným zážitkem návštěva střešní restaurace La Pergola, která je oceněna třemi hvězdami Michelin. Hotel Rome Cavalieri je výjimečný také velkou sbírkou starožitného nábytku, obrazů a vzácných gobelínů. Sbírka zahrnuje také tři cenná díla barokního malíře Tiepola.

Načítám

Italská romantika, gurmánský zážitek a zdravotní lázně

Toužíte-li spíše po odpočinku v blízkosti moře a zároveň máte chuť prožít něco neobvyklého, pak neváhejte a navštivte Capri Palace. Rozhodně zde nepřijdete o pravý gurmánský zážitek. Hotel provozuje restauraci Il Riccio, která se pyšní jednou michelinskou hvězdou, a elegantní dvouhvězdičkovou restauraci L’Olivo.

Kromě zážitku v podobě výborného jídla si v hotelu vychutnáte také pobyt v mezinárodně uznávaných lázních Capri Beauty Farm, které jsou opakovaně oceňovány jako nejlepší zdravotní spa na světě. Lázně se specializují na zkrášlující i zdravotní procedury. Doporučujeme vyzkoušet unikátní „Leg School“ – léčbu cévních onemocnění dolních končetin, kterou navrhl a patentoval Prof. Francesco Canonaco. Jeho metoda zahrnuje řadu vzájemně se doplňujících ošetření za pomocí bohatých účinných a vasco-aktivních látek. Dopřejete tak svým nohám zaslouženou péči a zároveň si odpočinete od všedních starostí.

Načítám

Wellness uprostřed portugalských vinic

Luxusní hotel Six Senses Duoro Valley uchvátí nejednoho návštěvníka svým nádherným výhledem. Stojí totiž na kopci uprostřed rozlehlých portugalských vinic, kterými se line řeka Duoro. Architektura hotelu ve stylu feng shui spojuje eleganci s historií místního regionu.

V prostorných lázních si dopřejete relaxu ve vyhřívaných bazénech, odborné vedení vám poskytnou fitness instruktoři a špičkoví terapeuti. Jednou z neobvyklých procedur, které stojí za to vyzkoušet, je speciální ošetření kůže na bázi hroznového vína a citrusových plodů.

Ať už se rozhodnete strávit dovolenou v kterémkoliv z výše uvedených wellness hotelů, čeká vás plnohodnotný odpočinek plný příjemných aktivit. Nechejte se s námi hýčkat v prostředí luxusních lázní a objevte kouzlo místní přírody a kulturních památek.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat