Z vaší „lóže“ vám neunikne nic důležitého. Nastupte do horkovzdušného balónu a spojte se s nekonečným horizontem, modrou oblohou a magickou zemí.

Na safari uvidíte zvířecí divadlo
Národní park Serengeti, Tanzanie

Vidět naživo velkou pětku – slona, nosorožce, buvola, lva a levharta – je životním zážitkem. Naplánujte si svůj pobyt na čas velké migrace. Miliony zvířat se vydávají za potravou a začíná jejich putování mezi životem a smrtí. Vzneste se nad savanu a pozorujte i tisícihlavá stáda gazel a zeber, za kterými se hladově plíží smečka lvů... Jedinečné divadlo se vám v koši horkovzdušného balónu rozprostře jako na dlani, bezpečně a přehledně.

Načítám

Se skleničkou v ruce si prohlédnete renesanční zámky
Údolí řeky Loiry, Francie

Francouzská aristokracie věděla, proč si svá letní sídla stavěla kolem Loiry. Malebný kraj jen 200 kilometrů jižně od Paříže je plný řek, zelených údolí, luk a vinic. A domovem více než 800 zámků a panství. Dodnes na jejich stezkách jezdí kočáry tažené koňmi a z lesů se ozývá štěkot loveckých psů. Na „palubě“ balónu si budete moci z výšky vychutnat mnoho oblíbených letovisek, jako jsou Château de Chenonceau, Blois nebo Château de Chaumont – nejlépe se skleničkou pinot noir v ruce.

Načítám

Vyhnete se turistům v čarokrásné krajině
Kappadokie, Turecko

V Turecku vám bohužel létající koberec nenabídneme, ale pohled z ptačí perspektivy rozhodně ano. A to rovnou na místě, které si o přelet přímo říká. Kappadokie je totiž tak různorodý kraj, že ho ze země poznáte jenom napůl. Měsíční krajinu střídají bílé skály, ze kterých vystupují roztodivné útvary se skrytými skalními domy, v údolí řeky pak roste bujná zeleň. Místo, které je zapsáno na seznam UNESCO, je oblíbeným turistickým cílem – v koši svého balónu se však davům lidí vyhnete.

Načítám

Dotknete se masivů Alp
Gstaad, Švýcarsko

Zažít švýcarské Alpy při treku nebo na lyžích je vždycky velkým zážitkem, ale možnosti „dotknout“ se horských masivů se nic nevyrovná. Vzneste se nad Gstaad, vyhlášené luxusní letovisko u Ženevského jezera. Využijte nejdříve všech výhod, které město nabízí, od obchodů prvotřídních značek po ubytování v legendárním Gstaad Palace, a pak se nechte omámit čistým vzduchem, v létě ochlazujícím a v zimě namrzlým. Balóny se nad Alpami vznášejí po celý rok.

Načítám

Albuquerque, Nové Mexiko, USA

Až se stanete zkušenými „balonáři“, nenechte si ujít nejslavnější festival ve Spojených státech – Baloon Fiesta. Letos se koná od 1. do 9. října a jako každoročně se nad hory, prérie a pouště vznesou desítky pestrobarevných balónů. Budou soutěžit v přesnosti přistání na cíl, ale vítězství zde není to nejdůležitější. V Albuquerque se oslavuje hlavně svoboda létání. Tu si můžete užít i mimo Baloon Fiestu, Nové Mexiko se totiž pyšní až 300 slunečnými dny v roce doprovozenými příjemným větrem.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.