Proč se tam vydat?

Ať už jste dobrodruzi, máte rádi spíše klidnější cestování daleko od ostatních turistů, cestujete s celou rodinou nebo se svým protějškem, ve Spojených státech si tak jako tak přijdete na své. Americký kontinent nabízí celou řadu míst, které Evropané dosud neobjevili, a nevídanou škálu zážitků a aktivit. Vydejte se s námi na po USA a objevte další nádherná místa této obrovské a rozmanité země.

Hlavní trumfy

  • Divoká, nedotčená příroda
  • Velké zábavní parky pro celou rodinu
  • Tepající velkoměsta
  • Obrovská škála zážitků

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/4Ot0T4iCXfM

Pro milovníky přírody

Pokud rádi trávíte dovolenou v přírodě a nejradši byste se ve svém volném čase jen kochali překrásnými scenériemi, pak pro vás budou Spojené státy naprostým rájem. Zdejší rozmanité území, které se rozprostírá na několika podnebných pásech, nabízí nespočet možností pro obdivné pozorování přírody. Můžete se vydat na treky do hor, na procházky do zalesněných národních parků i o něco holejších pouští a polopouští. Úžasné pohledy se vám naskytnou také při roadtripu po východním i západním pobřeží. Najdete zde také spoustu geologických zajímavostí, jakými jsou například Grand Canyon či gejzíry v národním parku Yellowstone. Pestrá flora s sebou nese také výborné podmínky k pozorování široké škály živočichů. Na Aljašce spatříte mědvědy či velryby, ve Wyomingu bizony, v Texasu kolibříky a ve Washingtonu se můžete setkat s orlem bělohlavým, národním symbolem USA.

Pro aktivní dovolenou 

Ve Spojených státech je 60 národních parků, kde na adrenalinové nadšence čekají divoké řeky, vysoké skály a náročné cyklistické stezky a na kdejaké vodní ploše jsou v nabídce plavby v kanoi či kajaku. Nebo se prostě jen můžete procházet a vstřebávat tu nádheru. Do těch nejznámějších parků jako Yellowstone, Yosemite a Death Valley se dostanete jednoduše autem. Máte-li však omezený čas na cestování, přijde vám vhod helikoptéra. Narazíte zde také na skvělé podmínky pro lyžování, které se s těmi evropskými nedají srovnat. Americký prašan si můžete vyzkoušet v Aspenu či Jackson Hole. A co takhle zkusit si na týden, jaké to je být kovbojem na ranči, kde si kromě projížďky na koních také zastřílíte z různých typů zbraní?

Pro rodiny s dětmi

Ať už máte doma menší ratolesti či odrostlejší puberťáky, dovolenou ve Spojených státech potěšíte každého. S celou rodinou skvěle zrelaxujete při objevování zdejší přírody, ale také zažijete spoustu zábavy při návštěvách sportovních utkání či zábavních parků. Starším dětem se bude zaručeně líbit v Universal Studios v Los Angeles, kde při projížďce skutečnými filmovými kulisami nahlédnou do zákulisí natáčení světoznámých filmů. Pro menší děti je zase skvělou volbou Disney World na Floridě, který nabízí nepřeberné množství atrakcí od těch klidných, kde se ocitnete v příběhu pohádky, až po ty adrenalinové, kdy budete viset bokem nad vodopádem a čekat, až se váš vozík vydá dolů. Ubytovat se můžete ve Four Seasons Orlando, kde si budete moct užívat relax v bazénu pouze pro dospělé, zatímco vaše děti se zabaví v hotelovém dětském klubu

Pro nadšence do kultury a historie

Spojené státy nemají dlouhou historii, ale bohatě si to vynahrazují kulturním děním v pulzujících velkoměstech. V New Yorku na vás samozřejmě čeká slavná Brodway nebo The Museum of Modern Art neboli MoMA. V Los Angeles se ponoříte do filmového světa Hollywoodu. Ve Washingtonu zase najdete jednu z nejvýznamnějších kulturních institucí, Smithsonian Institution se svými 18 muzei a 142 milióny exponátů, Kennedy Art Center,  Library of Congress nebo U.S. Holocaust Memorial Museum.

Praktické informace

Nejlepším obdobím, kdy se vypravit do USA, je od jara až podzimu. Do 90 dnů dovolené nepotřebujete víza, vy i vaše děti musíte však vyplnit vyplnit speciální registrační formulář ESTA. Panují také přísné kontroly pasažérů i toho, co vezou s sebou. Nemusíte si ovšem dělat starosti, se vším vám rádi pomůžeme. Až překročíte hranice, čeká vás otevřený a nenucený přístup místních, kteří vám rádi se vším pomohou. Žádná speciální očkování pro vaši cestu nejsou potřeba.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.