1450x800

Rudolf Burda

Je sochař a sklářský výtvarník a výrazná osobnost současné světové umělecké scény. Má instalace po celém světě, a ještě víc děl v muzejních a soukromých sbírkách od Hongkongu a Kuala Lumpuru přes Miami a New York až po Mnichov a Paříž. Tvoří ze skla a nerezu, od malých objektů po devítimetrové a mnohatunové instalace.

Silver Snow Globe

Tento geometricky dokonalý skleněný objekt s názvem Silver Snow Globe byl vyrobený v limitované edici 100 kusů, výhradně pro vážené klienty Exclusive Tours, a tak se i Vy můžete těšit z precizně zpracovaného českého křišťálového skla evokujícího klid, jednoduchost a rovnováhu. Vaši jedinečnou signovanou Silver Snow Globe doprovází samozřejmě certifikát autenticity, který potvrzuje pravost tohoto uměleckého díla.

A proč jsme o vytvoření dárku pro Vás požádali právě sochaře Rudolfa Burdu?

Protože při své tvorbě prochází podobným procesem jako my. Po pečlivých přípravách vzniká něco krásného a dokonalého, co vám bude dělat radost už napořád, stejně tak, jako vzpomínky z dovolených, které je nám ctí pro Vás plánovat a realizovat.

1032x688 Silver Snow Globe

 

„Moje umění je jako sněhová koule.“

"Svůj hlavní zájem dělím mezi sklo a nerezovou ocel. Sklo proto, že je v něm trojrozměrný prostor, proniká jím světlo, slunce. Je to magický materiál, který české sklářství zpracovává tisíc let. Už jen tím, jak vzniká když koukáte do pánve s roztavenou hmotou, máte pocit, že sledujete zrod vesmíru. Bublá to, mele se, točí a je to něco neuvěřitelně krásného a zároveň nebezpečného. Jsem minimalista, mám rád abstraktní geometrii, jednoduchost a absolutní čistotu, snažím se sklo oprostit od jakýchkoliv ornamentů a jít úplně na dřeň. Rád jako příměr používám slepičí vejce, to je vrchol jednoduchosti, kde nelze nic přidat ani ubrat. A nerez? Vystudoval jsem šperkařskou školu, kde jsme víc dělali s černým železem, které mne ale po čase začalo svazovat, omezovat a nudit. Proto jsem přešel na matný a leštěný nerez, který je fascinující tím, že je v podstatě nezničitelný. Socha z nerezu tu bude ve stejné podobě i za tisíc let. A nejspíš i za milion, pokud se lidé budou chovat rozumně."

Rudolf Burda (*1973) pro zimní vydání cestovatelského magazínu Exclusive Tours 2022

1032x688 Rudolf Burda

 

        

Soul Of The Moon

„V roce 2021 mi můj kamarád Yemi A.D., který moji uměleckou tvorbu miluje, zavolal a požádal mě, jestli bych mu mohl navrhnout a vyrobit jedinečný skleněný objekt, který by chtěl jako dárek do sbírky věnovat japonskému miliardáři a sběrateli umění jménem Yusaku Maezawa, muži, který dnes stojí za projektem dearMoon a který právě Yemiho vybral do týmu, který se této kosmické mise zúčastní.

Jsem moc rád, že moje láska k vesmíru, který je pro mou tvorbu zásadní inspirací, se mohla promítnout do tohoto unikátního masterpiece, a moc mě těší, že mé dílo je zastoupené v tak prestižní sbírce, jakou sbírka Yusaku Maezawa bezesporu je, a já jsem tak mohl přispěl k českému úspěchu v tak veliké konkurenci.“

Toto dílo je vyrobené z několika vrstev českého křišťálu a bílého opálového skla, jeho interiér je ručně vystříbřený unikátní technologií a povrch je omatován. Objekt nechal Rudolf Burda nakonec na podstavci na své zahradě u ateliéru celou noc nasvítit úplňkem měsíce, aby s ním skvěle souzněl a dílo "nabil svojí magickou energií."

 
1032x688 Soul Of The Moon