Velký americký road trip a golf

Zážitky Golfová dovolená

Na cestě po silnici 101 mezi legendárním Pebble Beach a Torrey Pines, kde Tiger Woods vyhrál své poslední US Open, zažijete velkolepý americký road trip spolu nezapomenutelným golfem.

1450x674 cover Torrey Pines Velký americký road trip a golf | Exclusive Tours 50-Best-Route+101-1

 

Mezi dvěma kultovními hřišti

Silnice 101, která lemuje východní pobřeží Tichého oceánu a táhne se v délce 1300 km od Los Angeles na jihu až po Tumwater ve státě Washington na severu a po cestě vede přes San Francisco a Portland, je jednou z nejznámějších amerických dálnic. A pak je tu golf. Jeden malý kousek jižní poloviny dálnice, poměrně krátká, ale velkolepá 7hodinová cesta, spojuje 2 největší golfová hřiště, Pebble Beach a Torrey Pines, obě bývalá hřiště US Open, která byla svědkem vítězství Tigera Woodse.

Kde budete bydlet

The Lodge at Pebble Beach

Hotel The Lodge s výhledem na 18. jamku je proslulý napříč golfovými hřišti a nabízí výhled nejen na 18. jamku, ale také na oceán, upravené zahrady a dokonce i na 1. jamku, a to v pokojích od dvoulůžkových pokojů s manželskou postelí velikosti king až po apartmá o rozloze 1125 m² a chaty se 4 ložnicemi.

The Lodge at Torrey Pines

Dřevem obložená chata působí dojmem památky, ale pochází z doby před něco málo více než 20 lety, má všechny luxusní prvky, které byste očekávali od americké pětihvězdy (oceněné lázně, bazén a kuchyni), přičemž při jedné z cen pokojů je k dispozici i přístup na 18. jamku hřiště Torrey Pines.

Kde budete bydlet Velký americký road trip a golf | Exclusive Tours Velký americký road trip a golf | Exclusive Tours 50-Best-Route+101-6

 

Kde budete hrát

Kromě Pebble Beach a Torrey Pines je v oblasti spousta prvotřídních hřišť, včetně Spyglass Hill, které navrhl Robert Trent Jones starší, a The Links at Spanish Bay, dílo Roberta Trenta Jonese mladšího.
Kde budete hrát Velký americký road trip a golf | Exclusive Tours 50-Best-Route+101-9

 

Pebble Beach

Pebble Beach, které leží jen 2 hod. jižně od San Francisca, je trvale hodnoceno jako nejlepší veřejné hřiště v USA a patří mezi 10 nejlepších na světě. Poprvé se zde US Open konalo v roce 1972, kdy titul získal Jack Nicklaus, a naposledy v roce 2019, přičemž mezi těmito 4 turnaji zvítězil Tom Watson (1982) a Woods v roce 2000 s 15 údery.

Pebble Beach je zasazeno na vrcholcích skalnatých mysů s nerušeným výhledem na Pacifik a i ti, kteří hráli na nejlepších hřištích světa, byli zasaženi. Nicklaus o hřišti řekl: "Kdybych měl hrát už jen 1 kolo, vybral bych si právě Pebble Beach. Toto hřiště jsem si zamiloval od první chvíle, kdy jsem ho viděl. Je možná nejlepší na světě."

Pebble Beach Velký americký road trip a golf | Exclusive Tours  50-Best-Route+101-5

 

Torrey Pines

Aby toho nebylo málo, Torrey Pines v San Diegu má vlastní úchvatné prostředí na vrcholku útesu a také zde Woods zažil mistrovství, i když mnohem těsněji, když v roce 2008 vyhrál play-off nad Roccem Mediatem, a nedávno, v roce 2021, zde vyhrál svůj první major Španěl Jon Rahm.
Torrey Pines Velký americký road trip a golf | Exclusive Tours  torrey-pines-north-10-aerial-sunset-72ppi-2000x1522

 

Velký americký road trip

Cestu mezi oběma městy si musíte vychutnat, protože zahrnuje i Big Sur – pojmenovaný španělskými osadníky –, což je hornatá divočina, která odjakživa přitahovala tvůrce hledající inspiraci. Je snadné pochopit, proč inspirovala Jacka Kerouaca a Henryho Millera, když se proplétáte 90kilometrovým úsekem klikaté, útesy objímající dálnice mezi sekvojovými lesy, přes mosty, které jako by popíraly zákony gravitace a techniky, a s velkým oceánem, který vás sleduje na každém kroku. V zemi, která miluje roadtripy, patří tento výlet k těm nejlepším, ať už kvůli přírodě, těm, kteří ho absolvovali před vámi, a samozřejmě kvůli golfu.
Road trip Velký americký road trip a golf | Exclusive Tours 50-Best-Route+101-2

 

Co ještě musíte zažít

Kromě Big Sur je tu nespočet dalších neodolatelných možností výletů, které si můžete odškrtnout ze svého bucket listu. V neposlední řadě je to i návštěva Los Angeles, vzdáleného necelé 2 hod. jízdy severně od Torrey Pines.
Big Sur Velký americký road trip a golf | Exclusive Tours

 

Tipy na další zážitky

The Masters, Kiawah Island

The Masters, Kiawah Island

Čeká vás 6 nocí v luxusním 5* hotelu The Sanctuary na ostrově Kiawah Island, 3 green fees, čtvrtek a neděle na The Masters a transfery soukromým letadlem.

Objevte více
To nejlepší z golfu a Andalusie

To nejlepší z golfu a Andalusie

Obě hřiště na pobřeží Costa del Sol představují dokonalý evropský golfový zážitek, zejména v kombinaci s památkami, zvuky a hlavně chutí pravé Andalusie.

Objevte více
Hra na nejznámějších skotských golfových hřištích

Hra na nejznámějších skotských golfových hřištích

Zahrajte si na nejznámějších skotských golfových hřištích a pak se vraťte do luxusního Turin Castle, hradu ze 17. stol., kde na váš čeká soukromý personál.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Kvalitní golfové resorty pro vás najdeme po celém světě a díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou s golfem i bez něj.“

Veronika Robin

Chief Sales Officer