Doba covidová změnila mnohé a pokud bychom na ní hledali pozitiva, alespoň jedno tady je. Home office se stal novou pracovní normou, domov je ale tam, kde si ho vytvoříme. Co využít hotelových nabídek a svou kancelář na pár týdnů přesunout do Dubaje, na Maledivy nebo na Kanárské ostrovy? Budoucnost se jmenuje workation - pracovní dovolená.

Ještě před nedávnem byl home office vnímán pouze jako sofistikovanější výraz pro domácí zahálku. Copak je možné, abyste ještě v pyžamu ze svého obýváku odváděli stejně efektivní výkon jako v kanceláři? Navíc, když doma číhá tolik lákadel odvádějících pozornost od pracovní činnosti. Přestože jde o lákavý model, není pro každého, chytit se do pasti prokrastinace je snadné. Být produktivní na home office znamená nastavit si pevná pravidla a držet se jich. Další dimenzi představuje workation, termín je složeninou slov work a vacation neboli pracovní dovolená. Devět z deseti psychologů by vám ještě před pár měsíci tento koncept vymlouvalo, pokud máte nutkavou potřebu pracovat i na dovolené, vaší diagnózou je workholismus. To, co bylo před covidem tabu, se ale dnes jeví jako dobrý nápad. Proč nespojit příjemné s užitečným a nepřesunout svůj život na čas na jiné místo, kde bude příjemnější přečkat dobu, než pandemie pomine.

 

Načítám

Dubaj: Matka všech nej

Strávit letošní zimu v Dubaji dává smysl hned z několika důvodů. Jestliže je tento emirát pověstný svým důrazem na bezpečnost a kvalitu služeb, anticovidová opatření tuto snahu ještě povýšila, a protože na průměrnost se v Dubaji nehraje, pravidla zdravotní bezpečnosti jsou na maximu. Dubaj je držitelem certifikátu WTTC, který je vůbec prvním globálně platným bezpečnostním a hygienickým certifikátem, udělovaným Světovou radou pro cestování a turismus. Hotely, restaurace, obchody i světoznámé atrakce se hostům zaručují speciálně vytvořenou známkou "Safe Travels" a zdravotní inspektoři na plnění opatření přísně dohlížejí. Málokterá destinace na světě se může pochlubit tak pestrou nabídkou luxusního ubytování v kombinaci s exkluzivními zážitky, ale i do zlata oděná Dubaj v současnosti bojuje o návštěvníky. Nejvybranější hotelové resorty lákají na slevy při prodloužení doby pobytu a jako dezert přidávají další benefity jako například pokrytí nákladů spojených s covid testem při odjezdu. Armani Hotel Dubai se nachází na jedinečném místě, sofistikovaný luxus s rukopisem slavného návrháře zabírá celých jedenáct pater v nejvyšší budově světa, Burj Khalifa. Na kontě má mnoho prestižních ocenění, mezi nimi „World´s Leading Hotel“. Stačí patnáct minut jízdy autem od ikonické Burj Khalify  a na písečné pláži najdete sázku na kvalitu, kterou si můžete být jisti - Four Seasons Jumeirah. Sídlí zde i nejvyhledávanější noční klub světa, Provocateur. Minulý rok byl na ostrově Palm Jumeirah otevřen Emerald Palace Kempinski s dlouhou soukromou pláží a výhledem na velkoměsto. Dirigentem kuchyně je tady proslulý michelinský šéfkuchař Alain Ducasse. Pokud se na pracovní dovolenou přesouváte i s rodinou, doporučujeme Jumeirah - Jumeirah Beach, Mina A Salam nebo Al Naseem, jejichž součástí jsou vodní parky, které potěší nejen vaše ratolesti. Fantazie nemá v Dubaji limity. Dopoledne si zalyžujete, pak poobědváte v nejvyšším mrakodrapu a večer? Třeba přespíte v poušti. Al Maha Desert Resort & Spa, v komfortu luxusního rezortu můžete pozorovat hvězdy. Letecká společnost Emirates je navíc první na světě, která nabízí bezplatné celosvětové krytí vašich nákladů na zdravotní péči a karanténu v souvislosti s onemocněním COVID-19. Stačí si rezervovat let, a to nejen do Dubaje.

Načítám

Maledivy: Ráj, kde chcete ztroskotat

Pracovní stůl s inspirativním výhledem na oceán, osobní asistent k vašim službám, non stop občerstvení a praní prádla v ceně. To není inzerát na nejlepší job vaší kariéry, ale aktuální nabídka resortu Nautilus na Maledivách. Pokud by Robinson Crusoe hledal kancelář, asi by se mu zamlouvalo otevřít svůj počítač na soukromém ostrově, kde jsou luxusní vily ukryté v džungli. Vítejte v resortu Soneva Fushi. Zatímco vy pracujete obklopeni panenskou přírodou, vaše děti dálkově studují nebo se zabaví programy v dětském klubu pod vedením profesionálů. A od mořských biologů, astronomů a dalších odborníků se o přírodě dozvědí víc než během hodin prosezených v lavici. Soukromé ostrovy jsou ideální volbou v době, kdy je nezbytný sociální distanc. Chcete pracovat a relaxovat v soukromém ráji? Coco Prive na maledivském ostrově Hithi poskytuje absolutní soukromí. V pěti vilách a master suite se může ubytovat maximálně dvanáct lidí. Z letiště se sem dostanete za deset minut hydroplánem nebo stačí využít převozu jachtou. Zas tak úplně opuštění ale nebudete, o váš komfort se postará početný personál.

Načítám

Kanárské ostrovy: Strážcem majáku

Vzdálenou kancelář nemusíte mít nutně na druhém konci světa, myšlenku workation lze příjemně naplnit i kousek od Evropy. Kanárské ostrovy, to je sedm ostrovů v Atlantském oceánu, na nichž svítí slunce po celý rok. Průměrná zimní teplota je devatenáct stupňů, a to je také dobrý důvod, proč se tady schovat nejen před covidem, ale i před mrazem. Na jihozápadě ostrova Tenerife, s výhledy na Atlantik a sousední ostrov Gomera, leží exkluzivní rezort The Ritz Carlton Abama. Je uhnízděný na vrcholu útesu s výtahem vedoucím na krásnou pláž. Hotel je skvělou volbou pro foodies, vybírat si mohou z deseti restaurací včetně Kabuki oceněné michelinskou hvězdou za inovativní přístup k japonské kuchyni. V těsné blízkosti se nachází tenisová akademie a unikátní osmnáctijamkové golfové hřiště, jehož tvůrcem je proslulý architekt Dave Thomas. Děti se zabaví v klubu Ritz Kids, největším v Evropě, jehož součástí je environmentální program oceánografa Jeana-Michela Cousteau. 

Originální skrýší před světem je sto padesát let starý maják Punta Cumplida na ostrově La Palma. Prošel nákladnou renovací a dnes slouží jako hotel se stylovými suitami a bazénem. Maják pojme maximálně osm lidí a rezervovat si ho můžete jen sami pro sebe. Vaši samotu může narušit jen donáška snídaně, pokud si to budete přát. Jako strážce majáku můžete z výšky 34 metrů pozorovat vlny bijící o skalnaté pobřeží. Z vrchu se rázem všechny starosti budou zdát malé, včetně viru, který otočil naše životy vzhůru nohama.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Vybrali jsme pro vás

10 důvodů, proč se na zimu vrátit do Dubaje

Vydejte se s námi do „zlatého města“, kde není nic nemožné

Detail zážitku

Maledivy: Který resort je pro vás ten pravý

LUX* South Ari Atoll, Lily Beach nebo Four Seasons?

Detail zážitku

5 důvodů, proč se musíte vrátit na Maledivy

Nové resorty, luxusní jachty i nezapomenutelné zážitky

Detail zážitku

Vítejte v nejmenším hotelu na Maledivách

Ocean Pavilon splní vaše nejtajnější sny

Detail zážitku

Aktivní odpočinek v ráji na Maledivách

Luxus pro Robinsona Crusoea nabízí resort Six Senses

Detail zážitku

Potápějte se na Maledivách

Bohatý život pod hladinou Indického oceánu

Detail zážitku

Doporučujeme 4 resorty ve Španělsku

Skvělé hotely na Malorce a Baleárech

Detail zážitku

Nejlepší vily s bazénem na Maledivách

Ve kterém resortu se nejlépe ochladíte?

Detail zážitku

Prodloužený víkend v Dubaji

Podívali jsme se do těch nejoblíbenějších dubajských resortů

Detail zážitku

Magické Maledivy

Detail zážitku

Po ostrovech Malediv

Vyrazte napříč nejlepšími maledivskými resorty

Detail zážitku

Dubaj

Detail zážitku

Španělsko

Detail zážitku

S rodinou na Maledivy

Detail zážitku

Dubaj – město, o kterém se mluví

Ráj luxusu, nakupování, vynikajícího jídla a nočního života

Detail zážitku

Nejlepší All Inclusive na Maledivách

Detail zážitku

St. Regis Vommuli na Maledivách

Detail zážitku

Maledivy

Luxusní dovolená na Malediváach

Detail zážitku

Spojené arabské emiráty

Detail zážitku

Jumeirah Al Naseem - Dubaj

Luxusní a příjemný jako mořský vánek

Detail zážitku

Maledivy: Cheval Blanc, nebo Velaa?

Doporučujeme to nejlepší z maledivských ostrovů

Detail zážitku

Workation

Udělejte si kancelář v exotickém ráji

Detail zážitku