Petr Udavský

„Vyrazit na prodloužený golfový víkend na Kypr mne napadlo letos začátkem léta, kdy u nás ještě nebylo počasí úplně top. K tomu přímý let, moře, sluníčko a ve výsledku překvapivě dobrá golfová hřiště. Za mě ideální nápad, jak si prodloužit golfovou sezónu. Mezi odpaly si užíváte výhledy na Středozemní moře, po skvělé hře ochutnáte místní speciality ve vyhlášené restauraci a večer uleháte naprosto spokojení.“

Petr Udavský, chief travel consultant

 

Středomořský ráj

Kypr, třetí největší ostrov ve Středozemním moři, nabízí krásnou a rozmanitou krajinu, písečné pláže a v neposlední řadě také několik originálních golfových hřišť. Tento klenot východního Středomoří je považován za ostrov slunce a řecké bohyně Afrodity, která se podle legendy zrodila z mořské pěny. Na své si mimo golfu přijdou i milovníci památek, zdravého jídla a koupání v moři.

Díky přímému letu je Kypr snadno dostupný. Chytře kombinuje moře, slunce a rozlehlé trávníky. Hlavní golfová sezóna začíná v květnu a trvá až do listopadu. Od listopadu do dubna tu panuje klid a není tu mnoho návštěvníků, takže budete mít větší soukromí.

Načítám

Eléa Golf & Spa Resort

Elea je ohromující 18jamkové hřiště podle návrhu známého Nicka Falda, který se snažil ničím nenarušit okolní přírodu. Nachází se v proslulé kyperské oblasti a nabízí prvotřídní golf ve výjimečném prostředí. Plocha je velmi rozhlehlá a všude naleznete olivovníky. Krajina je mírně kopcovitá a dělí se na tři oblasti – během jedné hry tak můžete vyzkoušet tři různé terény. První jamky vedou skrz plantáže rohovníku a zpestřují je vodní překážky. Ve druhé sekci hřiště připomíná poušť – je to krajina s ojedinělou vegetací. Poslední část tvoří několik skal a vápencových útvarů, které ztěžují přístup na green.

Po zábavné i náročné hře si odpočinete v příjemné klubovně, kde si pochutnáte ve zdejší výtečné restauraci na pokrmech moderní i tradiční středozemní kuchyně. Resort se brzy po svém vzniku umístil v žebříčku 10 nejlepších nových hřišť na světě, který sestavil server golf.com. Ubytujete se přímo v resortu v prostorném suitu nebo celé vile.

Načítám

Aphrodite Hills

Zrenovované 18jamkové hřiště Aphrodite Hills se nachází hodinu a patnáct minut od mezinárodního letiště. Toto mistrovské dílo s nádherným výhledem na moře a pobřeží leží na dvou náhorních plošinách v nadmořské výšce 300 metrů. Na sedmé jamce odpálíte míček přes hlubokou strž mezi plošinami a zaradujete se, když přistane na greenu. Nebo se s ním rozloučíte, když zmizí na dně rokle. Hřiště je ideální pro milovníky golfových vozíků – jeho rozloha je tak velká, že je pro hru budete nutně potřebovat.

Hřiště navrhl známý architekt Cabell B. Robinson. Najdete na něm dvě cvičné plochy o rozloze 350 metrů, 4 jamkoviště s písečnými překážkami a 3 akademie pro začátečníky. Jsou zde 2 stálí profesionální instruktoři a klubovna s barem a restauracemi. Součástí resortu je i hotel Aphrodite Hills, kde se pohodlně ubytujete.

Načítám

Secret Valley Golf Club

Secret Valley Golf Club je prestižní hřiště nacházející se 18 km na východ od Pafosu, poblíž zátoky Petra tou Romiou, rodiště bohyně lásky Afrodity. Klub je součástí resortu Venus Rock, což je jedno z největších golfových zařízení v Evropě. Hřiště má 18 jamek a je zasazeno v malebném údolí s pěknými zahradami. Dlouhé vlnité úseky se střídají s kratšími a obtížnějšími. Překonáváte rokle, vodní překážky i stromořadí.

Nechybí klubovna s barem, restaurací, obchodem s golfovými doplňky, součástí nabídky klubu je i akademie s drivingem a video coaching pro zlepšení techniky. Venus Rock Resort má v nabídce exkluzivní pokoje a suity, některé s vlastním bazénem. Relaxovat můžete ve zdejším spa.

Načítám

Pokud vás již nebude bavit sychravé počasí v Česku, nyní máte tip, kam vyrazit. Letecky jste na Kypru z Prahy za pouhé 3 hodiny. Jediné, o čem budete muset rozhodnout, bude to, zda si vezmete vlastní náčiní, nebo si ho zapůjčíte přímo na místě.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský