Tři golfové tipy na Kypru

Zážitky Aktivní odpočinek

Slunečné počasí, moře a rozlehlé trávníky.

1450x674 Kypr GOLF shutterstock_366835163

 

Prodloužený golfový víkend na Kypru

Vyrazit na prodloužený golfový víkend na Kypr můžete už začátkem léta, kdy u nás ještě není počasí úplně top. K tomu přímý let, moře, sluníčko a ve výsledku překvapivě dobrá golfová hřiště. Ideální nápad, jak si prodloužit golfovou sezónu. Mezi odpaly si užíváte výhledy na Středozemní moře, po skvělé hře ochutnáte místní speciality ve vyhlášené restauraci a večer uleháte naprosto spokojení.

 

Středomořský ráj Kypr

Kypr, třetí největší ostrov ve Středozemním moři, nabízí krásnou a rozmanitou krajinu, písečné pláže a v neposlední řadě také několik originálních golfových hřišť. Tento klenot východního Středomoří je považován za ostrov slunce a řecké bohyně Afrodity, která se podle legendy zrodila z mořské pěny. Na své si mimo golfu přijdou i milovníci památek, zdravého jídla a koupání v moři.

Díky přímému letu je Kypr snadno dostupný. Chytře kombinuje moře, slunce a rozlehlé trávníky. Hlavní golfová sezóna začíná v květnu a trvá až do listopadu. Od listopadu do dubna tu panuje klid a není tu mnoho návštěvníků, takže budete mít větší soukromí.

1032x554 Kypr shutterstock_283098791

 

  

Eléa Golf & Spa Resort

Eléa je ohromující 18jamkové hřiště podle návrhu známého Nicka Falda, který se snažil ničím nenarušit okolní přírodu. Nachází se v proslulé kyperské oblasti a nabízí prvotřídní golf ve výjimečném prostředí. Plocha je velmi rozhlehlá a všude naleznete olivovníky. Krajina je mírně kopcovitá a dělí se na 3 oblasti – během jedné hry tak můžete vyzkoušet 3 různé terény. První jamky vedou skrz plantáže rohovníku a zpestřují je vodní překážky. Ve druhé sekci hřiště připomíná poušť – je to krajina s ojedinělou vegetací. Poslední část tvoří několik skal a vápencových útvarů, které ztěžují přístup na green.

Po zábavné i náročné hře si odpočinete v příjemné klubovně, kde si pochutnáte ve zdejší výtečné restauraci na pokrmech moderní i tradiční středozemní kuchyně. Resort se brzy po svém vzniku umístil v žebříčku 10 nejlepších nových hřišť na světě, který sestavil server golf.com. Ubytujete se přímo v resortu v prostorném suitu nebo celé vile.

1032x554 Eléa Golf & Spa Resort Course-Pic

 

Aphrodite Hills

Zrenovované 18jamkové hřiště Aphrodite Hills se nachází 1 hod. a 15 min. od mezinárodního letiště. Toto mistrovské dílo s nádherným výhledem na moře a pobřeží leží na 2 náhorních plošinách v nadmořské výšce 300 m. Na 7. jamce odpálíte míček přes hlubokou strž mezi plošinami a zaradujete se, když přistane na greenu. Nebo se s ním rozloučíte, když zmizí na dně rokle. Hřiště je ideální pro milovníky golfových vozíků – jeho rozloha je tak velká, že je pro hru budete nutně potřebovat.

Hřiště navrhl známý architekt Cabell B. Robinson. Najdete na něm 2 cvičné plochy o rozloze 350 m, 4 jamkoviště s písečnými překážkami a 3 akademie pro začátečníky. Jsou zde 2 stálí profesionální instruktoři a klubovna s barem a restauracemi. Součástí resortu je i hotel Aphrodite Hills, kde se pohodlně ubytujete.

1032x554 Aphrodite Hills Golf -new-photo-eu-tour-17

 

  

Secret Valley Golf Club

Secret Valley Golf Club je prestižní hřiště nacházející se 18 km na východ od Pafosu, poblíž zátoky Petra tou Romiou, rodiště bohyně lásky Afrodity. Klub je součástí resortu Venus Rock, což je jedno z největších golfových zařízení v Evropě. Hřiště má 18 jamek a je zasazeno v malebném údolí s pěknými zahradami. Dlouhé vlnité úseky se střídají s kratšími a obtížnějšími. Překonáváte rokle, vodní překážky i stromořadí.

Nechybí klubovna s barem, restaurací, obchodem s golfovými doplňky, součástí nabídky klubu je i akademie s drivingem a video coaching pro zlepšení techniky. Venus Rock Resort má v nabídce exkluzivní pokoje a suity, některé s vlastním bazénem. Relaxovat můžete ve zdejším spa.

1032x554 Secret Valley Golf Club golf-portfolio-1

 

Tipy na podobné zážitky

Na hory helikoptérou

Na hory helikoptérou

Vyzkoušejte cestování helikoptérou! Budete cestovat v klidu a bez zbytečného čekání a odbavování. Můžete odletět doslova z vlastní zahrady a čeká vás jedinečný zážitek.

Objevte více
Lyžování ve Val d’Isère

Lyžování ve Val d’Isère

Lyžaři všech stylů a úrovní si tu na 300 km sjezdovek užijí řadu zimních sportů, a to včetně začátečníků a dětí. Kromě lyžování je toto středisko domovem skvělého nočního života, restaurací a úžasných prvotřídních hotelů.

Objevte více
Rakousko v zimě

Rakousko v zimě

Hlavními trumfy zimního Rakouska je dostatek sněhu, moderní a kvalitní lanovky, rodinná atmosféra a pohostinnost místních a vynikající dostupnost z ČR.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Pokud vás již nebude bavit sychravé počasí v Česku, nyní máte tip, kam vyrazit. Kontaktujte nás, vaši cestu naplánujeme do nejmenších detailů.“

Matěj Polák

Travel Designér