Michal Pátek

"Golf. Sport králů, smetánky a byznysmenů. Skvělá golfová hřiště lze dnes nalézt takřka v každém koutu planety, ale jedna konkrétní země se stala skutečnou golfovou velmocí. Je jí Mauricius, ostrovní tropický ráj."

Michal Pátek, travel designer

Golf má na Mauriciu dlouhou historii. Ve skutečnosti je tento ostrov totiž třetí zemí po Velké Británii a Indii, kde se začal golf hrát na profesionální úrovni. První zdejší klub otevřel již roku 1902, což z The Gymkhana Golf Club činí čtvrté nejstarší golfové hřiště světa.

Dnes je golf jedním z nejoblíbenějších sportů na Mauriciu a také jedním z hlavních důvodů, proč je ostrov rok od roku populárnější destinací. Krásné počasí, panenská příroda a jedenáct golfových hřišť, z nichž osm čítá osmnáct jamek. Mnohá mauricijská hřiště navíc patří ke skutečné golfové špičce, nejen proto, že je navrhovali sami přední světoví hráči tohoto královského sportu, jakými jsou David Leadbetter, Bernard Langer či Ernie Els.

A protože je zde golf tak oblíbený, ujaly se správy jednotlivých hřišť i místní špičkové resorty. Proto můžete spojit vaši cestu za sportovním zážitkem s perfektní relaxací na běloskvoucích plážích a v rozsáhlých spa komplexech, které resorty nabízejí.

Načítám

Na golf u národního parku

Na ostrovním výběžku Le Morne se nachází Paradis Hotel & Golf Club. Resort leží ve stínu ikonické hory Le Morne Brabant, přímo na nádherné pláži z bílého písku. Je obklopen tyrkysovou lagunou a je skutečným rájem pro nadšené golfisty, ale také pro rodiny s dětmi, kterým poskytuje pestrou paletu aktivit, včetně vynikajícího Kids Clubu. A k tomu si přidejte čtyři restaurace s výtečnou kuchyní a panenskou přírodu v podobě národního parku Black River Gorges.

Na jihu ostrova, z druhé strany národního parku Black River Gorges leží další golfový resort, Heritage Le Telfair Golf & Spa. Místní vynikající Seven Colours Spa, kde můžete odložit všechny své starosti, je perfektním místem pro odpočinek po dni stráveném na greenu. Na hotelovém hřišti se přitom pravidelně hrají turnaje European Tour, což je jasnou známkou opravdové kvality. A pro hosty je navíc zcela zdarma.

Načítám

Pro malé i velké

V zátoce Blue Bay, uprostřed pohádkové laguny, leží další z golfových resortů, Shandrani Resort & Spa. Ten je ideálním místem k odpočinku pro celou rodinu, nejen díky svému skvělému All Incusive programu. Dospělí ocení bohatý výběr procedur v místním spa, děti si zase užijí mnoho zábavy v dětském klubu Bob Marlin. A k tomu se přímo u hotelu, takřka na pláži, nachází malebné devítijamkové hřiště, které je součástí hotelu.

Další skvělou volbou pro vaši golfovou dovolenou je luxusní resort LUX* Belle Mare, který se nachází ve stejnojmenné pobřežní vesničce. Na pláž je to skutečně blízko, a navíc zde na vás čeká obrovský bazén o rozloze 2000 m2. Důležitá je však strategická poloha resortu. Můžete z něj totiž pohodlně vyrazit na The Links Golf Course ve vnitrozemí, Legend Golf Course, které leží přímo na pláži, a nakonec i na Ile Aux Cerfs, ostrůvek, na jehož jižní části se rozkládá vynikající hřiště o 38 hektarech. Ve všech případech jde o prémiová osmnáctijamková hřiště, na kterých se odehrál nejeden turnaj světové úrovně.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský