Golf na Mauriciu

Zážitky Golfová dovolená

Golf. Sport králů, smetánky a byznysmenů. Skvělá golfová hřiště lze dnes nalézt takřka v každém koutu planety, ale jedna konkrétní země se stala skutečnou golfovou velmocí. Je jí Mauricius, ostrovní tropický ráj.

1450x674__Heritage Le Telfair Golf & Spa_

 

Golfová velmoc Mauricius

Golf má na Mauriciu dlouhou historii. Ve skutečnosti je tento ostrov totiž třetí zemí po Velké Británii a Indii, kde se začal golf hrát na profesionální úrovni. První zdejší klub otevřel již roku 1902, což z The Gymkhana Golf Club činí čtvrté nejstarší golfové hřiště světa.

Nejoblíbenější sport na Mauriciu

Dnes je golf jedním z nejoblíbenějších sportů na Mauriciu a také jedním z hlavních důvodů, proč je ostrov rok od roku populárnější destinací. Krásné počasí, panenská příroda a jedenáct golfových hřišť, z nichž osm čítá osmnáct jamek. Mnohá mauricijská hřiště navíc patří ke skutečné golfové špičce, nejen proto, že je navrhovali sami přední světoví hráči tohoto královského sportu, jakými jsou David Leadbetter, Bernard Langer či Ernie Els.

A protože je zde golf tak oblíbený, ujaly se správy jednotlivých hřišť i místní špičkové resorty. Proto můžete spojit vaši cestu za sportovním zážitkem s perfektní relaxací na běloskvoucích plážích a v rozsáhlých spa komplexech, které resorty nabízejí.

1032x554

 

Na golf u národního parku

Na ostrovním výběžku Le Morne se nachází Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa, Mauricius. Resort leží ve stínu ikonické hory Le Morne Brabant, přímo na nádherné pláži z bílého písku. Je obklopen tyrkysovou lagunou a je skutečným rájem pro nadšené golfisty, ale také pro rodiny s dětmi, kterým poskytuje pestrou paletu aktivit, včetně vynikajícího Kids Clubu. A k tomu si přidejte čtyři restaurace s výtečnou kuchyní a panenskou přírodu v podobě národního parku Black River Gorges.

PARADIS BEACHCOMBER

 

European Tour pro hosty zdarma

Na jihu ostrova, z druhé strany národního parku Black River Gorges, leží další golfový resort, Heritage Le Telfair Golf & Spa. Místní vynikající Seven Colours Spa, kde můžete odložit všechny své starosti, je perfektním místem pro odpočinek po dni stráveném na greenu. Na hotelovém hřišti se přitom pravidelně hrají turnaje European Tour, což je jasnou známkou opravdové kvality. A pro hosty je navíc zcela zdarma.

Heritage Le Telfair Golf & Spa

 

Pro malé i velké

V zátoce Blue Bay, uprostřed pohádkové laguny, leží další z golfových resortů, Shandrani Beachcomber Resort & Spa. Ten je ideálním místem k odpočinku pro celou rodinu, nejen díky svému skvělému All Inclusive programu. Dospělí ocení bohatý výběr procedur v místním spa, děti si zase užijí mnoho zábavy v dětském klubu Bob Marlin. A k tomu se přímo u hotelu, takřka na pláži, nachází malebné devítijamkové hřiště, které je součástí hotelu.

Shandrani Resort & Spa_golf-mauritius-beachcomber-hotels-1920x768

 

Prémiová 18jamková hřiště

Další skvělou volbou pro vaši golfovou dovolenou je luxusní resort LUX* Belle Mare, který se nachází ve stejnojmenné pobřežní vesničce. Na pláž je to skutečně blízko, a navíc zde na vás čeká obrovský bazén o rozloze 2000 m². Důležitá je však strategická poloha resortu. Můžete z něj totiž pohodlně vyrazit na The Links Golf Course ve vnitrozemí, Legend Golf Course, které leží přímo na pláži, a nakonec i na Ile Aux Cerfs, ostrůvek, na jehož jižní části se rozkládá vynikající hřiště o 38 hektarech. Ve všech případech jde o prémiová osmnáctijamková hřiště, na kterých se odehrál nejeden turnaj světové úrovně.

Legend Golf Course Mauricius

 

Vybrané hotely


Tipy na další zážitky

Velký americký road trip a golf

Velký americký road trip a golf

Na cestě po silnici 101 mezi legendárním Pebble Beach a Torrey Pines zažijete velký americký road trip spolu s nezapomenutelným golfem a luxusním ubytováním.

Objevte více
To nejlepší z golfu a Andalusie

To nejlepší z golfu a Andalusie

Obě hřiště na pobřeží Costa del Sol představují dokonalý evropský golfový zážitek, zejména v kombinaci s památkami, zvuky a hlavně chutí pravé Andalusie.

Objevte více
Exclusive Tours' GPA

Exclusive Tours' GPA

Prémiová série golfových turnajů konaná ve spolupráci s GPA, hraná na nejlepších resortech v České republice, na Slovenku a v Rakousku. Registrujte se!

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Kvalitní golfové resorty pro vás najdeme po celém světě a díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou s golfem i bez něj.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist