Amalfitana

Zážitky Prodloužený víkend

Amalfi Coast neboli Amalfitánské pobřeží

1450x674 Amalfi Coast neboli Amalfitánské pobřeží s Exclusive Tours shutterstock_376017433

 

Luxusní dovolená jen pár hodin od ČR

Amalfitana, ve zvukomalebné italštině Costiera amalfitana neboli Amalfitánské pobřeží je právem jedním z nejnavštěvovanějších míst Itálie. Součást světového dědictví, Amalfitana se rozkládá od Sorrentského poloostrova až k městu Salernu, kde objevíte klasický středozemní mix nádherné přírody, tisícileté kultury i historie a skvělého jídla. Amalfitana vás navíc dostane svou neopakovatelnou, romantickou atmosférou. 

 

Jeden den na Amalfitánském pobřeží

Na pobřeží Amalfitana, jako v celé Itálii, můžete být během jednoho dne vším. Gurmánem, který si labužnicky vychutná lahůdky špičkové italské kuchyně. Archeologem, který zkoumá antické ruiny. Průzkumníkem, který objevuje dechberoucí výhledy a nádhernou krajinu. Námořníkem, který se vydá na výpravu kolem místních ostrovů. A večer unaveným cestovatelem, který nad sklenkou výborného drinku s výhledem na moře rudé od západu slunce vzpomíná na vše, co ten den zažil.

1032x554 Amalfi Coast neboli Amalfitánské pobřeží s Exclusive Tours shutterstock_714346477

 

  

Pro děti

Narozdíl od zbytku Itálie, Amalfitana není vzhledem k náročnému terénu úplně vhodná pro ty nejmenší děti. I tak tu ale najdete několik pětihvězdičkových hotelů se speciálním rodinným servisem, především v okolí pobřežního města Positano nebo městečka Ravello. Dobrou volbou jsou privátní vily, jen pozor na jejich dostupnost. Se staršími dětmi si užijete exkurze po okolí, například trajektem na sladký ostrov Capri nebo do slavných starověkých Pompejí.

1032x554 Amalfi Coast neboli Amalfitánské pobřeží s Exclusive Tours shutterstock_575348965

 

Pro milovníky kultury a historie

Na strmých útesech Amalfitánského pobřeží leží přilepená na skále malebná, historická městečka s unikátní atmosférou. K nejznámějším patří Amalfi a Positano. Za návštěvu stojí ovšem i Ravello nebo Praiano. Každý kout skrývá  opravdové historické poklady: od archeologických vykopávek v Pompejích a Herculaneu po starořecký chrámový komplex v Paestum. V létě si užijete současné festivaly s dlouhou tradicí jako Festa di Sant’Anna na ostrově Ischia nebo se můžete podívat do zákulisí výroby zdejšího tradičního papíru.

1032x554 Amalfi Coast neboli Amalfitánské pobřeží s Exclusive Tours shutterstock_647696563

 

  

Pro milovníky přírody

Amalfitánské pobřeží je jako obrovská terasa zavěšená mezi kobaltově modrým mořem a svahy pohoří Lattari, s řadou údolí a výběžků mezi zátokami, plážemi a terasami, kde se pěstují citrusy, hrozny a olivy. Celá výjimečná krajina je zapsaná na světovém dědictvím UNESCO. Najdete tu turistické stezky s dechberoucími, panoramatickými výhledy, přírodní rezervace s živoucími fosiliemi miliardy let starých rostlin nebo nádherně upravené zahrady ve Villa Rufolo či Villa Cimbrone.

1032x554 Amalfi Coast neboli Amalfitánské pobřeží s Exclusive Tours shutterstock_309143975

 

Gastronomie

Stejně jako ve zbytku Itálie, i v Amalfitana ochutnáte to nejlepší ze světové kuchyně. Světoznámé italské delikatesy jako těstoviny, pizza, šunka nebo sýry jen čekají, až si je dáte. K tomu ochutnáte speciality typické právě pro tuto oblast. Pěstují se tu citrony, které si dáte se zdejšími plody moře, například s výbornou opečenou olihní na zelenině. Sladkou tečkou na závěr můžou být načechrané, smažené deserty s citrónovou kůrou nebo proslulé cannoli, duté těstoviny plněné sladkou ricottou.

1032x554 Amalfi Coast neboli Amalfitánské pobřeží s Exclusive Tours shutterstock_633229862

 

  

Praktické informace

Vzhledem k členství v Evropské unii je Itálie velmi dostupnou zemí. Není nutné zařizovat žádná víza a platí se zde eurem. Navíc je od ČR vzdálená jen několik hodin cesty. Na Amalfitánské pobřeží se nejsnadněji dostanete z letiště v Neapoli. Kvůli náročnému terénu doporučujeme využít při místní dopravě hotelový servis spíše než si pronajímat auto. Nejlépe se zde budete mít v létě, kdy vládne teplé počasí a nejméně prší.

1032x554 Amalfi Coast neboli Amalfitánské pobřeží s Exclusive Tours shutterstock_495932812

 

Tipy na další zážitky

Prodloužený víkend u italských jezer

Prodloužený víkend u italských jezer

Objevte okolí italských jezer a staňte se na chvíli místním aristokratem. Třeba Villa d'Este z 16. století je považována za jeden z nejlepších hotelů světa.

Objevte více
Dubaj

Dubaj

Ležet na pláži, nakupovat, odpočívat, ochutnávat špičkovou gastronomii z celého světa, oddávat se kultuře, objevovat poušť, hrát golf, sázet na koně i lyžovat. Dubaj vyjde vstříc každému milovníku luxusu a pohodlí.

Objevte více
Vánoční nákupy v New Yorku

Vánoční nákupy v New Yorku

Užijte si vánoční atmosféru New Yorku v klidu, pohodě a luxusu a nechte se hýčkat v některém z přepychových hotelů. Pro vaši cestu zařídíme vše potřebné.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Rádi vám připravíme nabídku na míru. Neváhejte nás kontaktovat.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist