Proč se tam vydat

Amalfitana, ve zvukomalebné italštině Costiera amalfitana neboli Amalfitánské pobřeží je právem jedním z nejnavštěvovanějších míst Itálie. Součást světového dědictví, Amalfitana se rozkládá od Sorrentského poloostrova až k městu Salernu, kde objevíte klasický středozemní mix nádherné přírody, tisícileté kultury i historie a skvělého jídla. Amalfitana vás navíc dostane svou neopakovatelnou, romantickou atmosférou. 

 

Hlavní trumfy Amalfitana

  • Pár hodin od ČR
  • Unikátní krajina
  • Místní delikatesy
  • Mix kultury, historie a přírody
  • Pohodová atmosféra a přívětivost

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/fCsSLb11RUQ

Jeden den na Amalfitánském pobřeží

Na pobřeží Amalfitana, jako v celé Itálii, můžete být během jednoho dne vším. Gurmánem, který si labužnicky vychutná lahůdky špičkové italské kuchyně. Archeologem, který zkoumá antické ruiny. Průzkumníkem, který objevuje dechberoucí výhledy a nádhernou krajinu. Námořníkem, který se vydá na výpravu kolem místních ostrovů. A večer unaveným cestovatelem, který nad sklenkou výborného drinku s výhledem na moře rudé od západu slunce vzpomíná na vše, co ten den zažil.

Pro děti

Narozdíl od zbytku Itálie, Amalfitana není vzhledem k náročnému terénu úplně vhodná pro ty nejmenší děti. I tak tu ale najdete několik pětihvězdičkových hotelů se speciálním rodinným servisem, především v okolí pobřežního města Positano nebo městečka Ravello. Dobrou volbou jsou privátní vily, jen pozor na jejich dostupnost. Se staršími dětmi si užijete exkurze po okolí, například trajektem na sladký ostrov Capri nebo do slavných starověkých Pompejí.

Pro milovníky kultury a historie

Na strmých útesech Amalfitánského pobřeží leží přilepená na skále malebná, historická městečka s unikátní atmosférou. K nejznámějším patří Amalfi a Positano. Za návštěvu stojí ovšem i Ravello nebo Praiano. Každý kout skrývá  opravdové historické poklady: od archeologických vykopávek v Pompejích a Herculaneu po starořecký chrámový komplex v Paestum. V létě si užijete současné festivaly s dlouhou tradicí jako Festa di Sant’Anna na ostrově Ischia nebo se můžete podívat do zákulisí výroby zdejšího tradičního papíru.

Pro milovníky přírody

Amalfitánské pobřeží je jako obrovská terasa zavěšená mezi kobaltově modrým mořem a svahy pohoří Lattari, s řadou údolí a výběžků mezi zátokami, plážemi a terasami, kde se pěstují citrusy, hrozny a olivy. Celá výjimečná krajina je zapsaná na světovém dědictvím UNESCO. Najdete tu turistické stezky s dechberoucími, panoramatickými výhledy, přírodní rezervace s živoucími fosiliemi miliardy let starých rostlin nebo nádherně upravené zahrady ve Villa Rufolo či Villa Cimbrone.

Gastronomie

Stejně jako ve zbytku Itálie, i v Amalfitana ochutnáte to nejlepší ze světové kuchyně. Světoznámé italské delikatesy jako těstoviny, pizza, šunka nebo sýry jen čekají, až si je dáte. K tomu ochutnáte speciality typické právě pro tuto oblast. Pěstují se tu citrony, které si dáte se zdejšími plody moře, například s výbornou opečenou olihní na zelenině. Sladkou tečkou na závěr můžou být načechrané, smažené deserty s citrónovou kůrou nebo proslulé cannoli, duté těstoviny plněné sladkou ricottou.

Praktické informace

Vzhledem k členství v Evropské unii je Itálie velmi dostupnou zemí. Není nutné zařizovat žádná víza a platí se zde eurem. Navíc je od ČR vzdálená jen několik hodin cesty. Na Amalfitánské pobřeží se nejsnadněji dostanete z letiště v Neapoli. Kvůli náročnému terénu doporučujeme využít při místní dopravě hotelový servis spíše než si pronajímat auto. Nejlépe se zde budete mít v létě, kdy vládne teplé počasí a nejméně prší.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.