BLUE LAGOON, Island – Grindavík

Pohodlí a pohostinnost v srdci nadpozemské krajiny

V roce 1995, kdy výzkum potvrdil léčivé účinky geotermální mořské vody, uvedla společnost Blue Lagoon Ltd. na trh proslulou řadu péče o pleť. V roce 1999 následovalo otevření moderních denních lázní a v roce 2005 hotelové kliniky pro léčbu lupénky. Dnes, mnoho desetiletí poté, co se první zvědavé duše začaly pouštět do vody, rozkvetla BLUE LAGOON ze skromné zvědavosti v pramen zázraků.

O destinaci

V létě je Island ovládaný fenoménem zvaným "bílé noci", kdy je den téměř 24 hod. dlouhý, a nabízí tak nekonečné možnosti k objevování. V zimě se nad ním zase rozprostírá magický pohled na Aurora Borealis. Island je zkrátka jedinečným místem, které se nezapomenutelně vryje do srdcí všech dobrodruhů.

BLUE LAGOON se nachází uprostřed nekonečných mechem pokrytých lávových polí na poloostrově Reykjanes na jihozápadním cípu Islandu. Na poloostrově se nachází také hlavní islandské letiště Keflavík International Airport a města Keflavík a Grindavík.

1032x554 BLUE LAGOON, Island – Grindavík Retreat at Blue Lagoon_Lagoon Suite

 

Ubytování

BLUE LAGOON nabízí 2 možnosti ubytování, v hotelu Silica a v The Retreat Hotel. Hotel Silica se nachází pouhých 10 min. chůze od BLUE LAGOON. Nabízí vlastní soukromou lagunu, která je hostům k dispozici každý den. The Retreat at Blue Lagoon Iceland je oceňovaný luxusní resort zahrnující hotel s 60 apartmány, podzemní lázně, restauraci oceněnou michelinskou hvězdou a soukromou lagunu, která pochází ze stejných léčivých vod jako BLUE LAGOON. S výběrem ubytování vám rádi pomůžeme.

1032x554 BLUE LAGOON, Island – Grindavík Moss suite living room area

 

Restaurace

Vynikající gastronomie v Blue Lagoon Iceland vás zavede do gurmánské krajiny tradice, inovace, čistoty a svěžesti.

V roce 2023 byla restauraci Moss udělena prestižní michelinská hvězda, která ji posunula do nejvyššího patra islandské gastronomie a ocenila vizionářské gurmánské výtvory Aggiho a jeho oddaného týmu. Inovativní, vynalézavý, inspirativní Aggi Sverrisson nastoupil na pozici šéfkuchaře v restauraci Moss v roce 2022 a vnáší do neustále se měnících menu restaurace Moss vznešený smysl pro jednoduchost a dobrodružství a integruje asijské chutě, když proměňuje sezónní suroviny v nadčasové gurmánské zážitky. 

Čeká vás tu také islandské menu v gurmánské restauraci Lava Restaurant,  jejíž kuchyně je založená na nejlepších a nejčerstvějších místních surovinách, lahodné občerstvení a nápoje a nádherný výhled na BLUE LAGOON v Blue Café a lehké pochoutky ve Spa Restaurant.

1032x554 BLUE LAGOON, Island – Grindavík RT_MOSS_MENU_FOURMAGAZINE_CRL_0523-UNL_9

 

Aktivity

BLUE LAGOON nabízí kromě luxusního ubytování a gurmánské kuchyně hlavně léčivé vody a podzemní lázně a nespočet relaxačních a omlazujících kúr., a to díky geotermální mořské vodě, která je ze 70 % tvořena oceánskou vodou a ze 30 % sladkou vodou obohacenou o oxid křemičitý, řasy a minerály. S výběrem a rezervací terapií vám rádi pomůžeme.

1032x554 BLUE LAGOON, Island – Grindavík Retreat Spa

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Pro vaši dovolenou naplánujeme a zařídíme vše, aby byla přesně podle vašich představ a snů.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist