Veronika Vaisová

„Neznám nikoho, kdo by se nevrátil z Barcelony nadšený. Každý lehce podlehne jejímu kouzlu. Je snadné hodit starosti za hlavu, stanete-li před Gaudího hravou architekturou. Co ale teprve, když narazíte na budovu asociace architektů na Plaça Nova! To, co zdobí její vchod, je jasným důkazem, že i dětské malůvky mohou být uměním, obzvlášť, když pochází přímo od Piccasa.“

Veronika Vaisová, travel designer

 

1. den: Barcelona z ptačí perpektivy

Prohlédněte si katalánskou metropoli svobodně jako ptáci – sedněte do helikoptéry a užívejte si nezvyklé pohledy třeba na slavnou katedrálu Sagrada Família, stěžejní dílo architekta Antonia Gaudího, které je rozestavěné už přes sto let, pak se přesuňte nad jeho vilu Casa Vincens nebo k emblematické Casa Milà, jedné z posledních staveb extravagantního architekta.

Z paluby svého stroje zhlédnete i další turistické památky a zajímavosti: symbol moderní Barcelony – věž Torre Agbar, olympijský stadion postavený pro letní hry v roce 1992, gigantický přístav jako současnou lodní křižovatku s odkazem na koloniální minulost země anebo Národní muzeum katalánského umění na vrchu Montjuic. Dopřejte si luxusní Barcelonu z ptačí perspektivy jako nikdo jiný.

Načítám

Dalším skvělým způsobem, jak stylově a luxusně relaxovat v Barceloně, je vydat se na moře. Vychutnejte si půvabné středomořské a městské panorama z pohodlí luxusní jachty.

Zajeďte si na pláže lemující pobřeží Costa Brava, objevte tichá a zapadlá zákoutí. V zátoce Cala Morisca si užijte nejkrásnější koupání i rozmanité vodní sporty. Lodí se také vydejte do půvabného města Sitges – centra španělského modernismu a pověstného místa setkávání umělců. Plavte se po středomořských vlnách ve velkém stylu obklopeni katalánskými delikatesami a šumivými víny.

Načítám

2. den: Adrenalin na hřišti i závodní dráze

Španělé jsou fotbalovým národem, Barcelona pak jejich Mekkou. Užijte si nezapomenutelný zápas ve VIP prostorech stadionu Camp Nou. Největší stadion v Evropě je domovem klubu FC Barcelona, kam na zápasy pravidelně vyráží až 100 000 fanoušků. Vidět naživo v akci takové hvězdy, jakými jsou Lionel Messi, Neymar nebo Luis Suárez, je zážitkem na celý život. A když fanoušci začnou pět chorály na svoji milovanou Barcu, běhá mráz po zádech i těm, kteří nejsou zarytými fanoušky fotbalu. Kdo nebyl na fotbale, nebyl v Barceloně.

Anebo vás místo rychlých nohou elitních fotbalistů lákají spíše rychlá kola? Ani to v Barceloně není problém. Sedněte do supersportu a na závodní dráze Circuit de Catalunya pořádně sešlápněte plynový pedál. Jeden z nejslavnějších okruhů světa otestuje i vaše řidičské schopnosti. Dráha, na které se vedle formule 1 jezdí i závody MotoGP, vítá Velkou cenu Španělska už od roku 1991. Na trati se šestnácti zatáčkami měřící 4 655 metrů drží rekord pilot Ferrari Kimi Räikkönen s časem 1:21.670. Překonáte ho?

Načítám

3. den: Nejlepší jídlo, pití i nákupy

Dovolená v metropoli se neobejde bez nákupů. Dárků, místních lahůdek nebo přírůstků do šatníku. Barcelona je domovem nejlepších obchodů a vyhlášených módních značek. Luxusní bulvár Passeig de Gracia, který je zároveň nejdražší španělskou ulicí, je naplněn butiky Chanel, Gucci, Armani, Louis Vuitton nebo Jimmy Choo. 

A pokud budete mít během nakupování náladu, dopřejte si trochu tradičního španělského tance a hudby. Barcelona nabízí spoustu možností, kde můžete vidět představení vášnivého flamenga. Kousek od Passeig de Gracia najdete Palacio del Flamenco, kde uvidíte tu nejlepší show.

Španělsko je také krajem vína, a tak se v katalánské metropoli vydejte do baru a sklípku Monvínic. Najdete tady více než 3 000 druhů vín, nejlepší značky a ročníky z celého světa, kterým samozřejmě vévodí produkce katalánských vinic. Zajistíme vám soukromou ochutnávku nejlepších značek a ročníků, prohlédnete si sklepy i velkorysou knihovnu. Užijte si neopakovatelnou atmosféru moderního baru i vyhlášené katalánské restaurace.

Načítám

V Barceloně nezapomeňte objevit skvělou kombinaci vynikajících tradičních specialit a mezinárodní kuchyně. Jednou z nejlepších restaurací, navíc oceněnou dvěma hvězdičkami Michelin, je ABaC. Je součástí luxusního hotelu, kde najdete po vyčerpávajících zážitcích a gurmánské tour relax v lázních, zahradě nebo stylově zařízených pokojích.

Kulinářské hody jistě prožijete také v El Celler de Can Roca, která se řadí mezi nejlepší restaurace na světě už více než deset let. Restaurace s legendární pohostinností je v Gironě nedaleko Barcelony. Vynikající kuchař, světový cukrářský mistr a milovník vína servírují večeře, ve kterých kombinuje katalánské ingredience se světovou kuchyní. Tři bratři, majitelé tohoto kulinářského ráje, jsou hrdí na tři michelinské hvězdy.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat