Písčité pláže, horské masivy, kulturní památky i golfová hřiště s vlnitým terénem – Španělsko, ovlivněné africkým kontinentem a zejména maorskou kulturou, je ideálním místem pro letní dovolenou.

Doporučujeme zajímavé hotely jak na Pyrenejském poloostrově, tak na Kanárských a Baleárských ostrovech, které jsou pod správou této historické námořní velmoci.

Kempinski Hotel Bahía 

Okolí města Marbella na jižním pobřeží kontinentálního Španělska milují hlavně golfisté. Na více než deseti hřištích v dojezdové vzdálenosti hrají hosté hotelu za zvýhodněných podmínek. Krásné pláže kolem Marbelly, které se táhnou třicet kilometrů daleko, poskytují pozvolný přístup k moři, takže jsou vhodné pro děti.

Tento hotel je přímo u písčité pláže, pěstěné zahrady navíc ukrývají tři bazény. O děti se postarají v dětském klubu, bohaté snídaňové bufety zahrnují čerstvé ovoce i sladkosti pro nejmenší. Ze široké škály pokojů a suit doporučujeme Poniente Suite. Velký vnitřní prostor zahrnuje kuchyňku a jídelnu, na venkovní obrovské terase jsou i postele.

Alminar, jedna ze čtyř hotelových restaurací, nabízí fine dining zážitky. Ve druhé, poblíž pláže, se obědy a večeře podávají pod palmami – stačí odběhnout od lehátek a slunečníků. Vizuální zážitek: za jasného počasí je z blízkých kopců vidět až do Afriky.

Načítám

La Residencia 

Resortu se familiárně říká La Res, má svou tradici. Spadá pod řetězec Belmond a rozléhá se na úpatí pohoří Serra de Tramuntana v severozápadní části ostrova Mallorca. Výtečný servis je šitý na míru hlavně párům.

Celkem 62 pokojů a suit je umístěno ve dvou světlých kamenných budovách. Již základní pokoje nabízejí dostatek prostoru pro dvě osoby. Komfortní ubytování umocňuje dřevěný nábytek a umělecké dekorace. Suity, vybavené mramorovou koupelnou, mohou mít i velkou vyhlídkovou terasu s bazénem. Pro více osob je vhodná tříložnicová vila s vlastní kuchyní.

Lokace ve vnitrozemí umožňuje objevovat kouzlo mallorského venkova. V resortu jsou lázně, tenisové kurty, konají se zde lekce jógy, tai-chi a rovněž zde můžete absolvovat některý z uměleckých kurzů. Do blízké vesničky k moři odtud jezdí pravidelný shuttle. Jinak se hosté svlažují hlavně v bazénu, kde přes léto funguje venkovní restaurace s lehkými jídly a koktejly. Chloubou je ovšem El Olivo, hotelová fine dining restaurace s mnoha oceněními. V à la carte nabídce nechybí ani vegetariánské pokrmy.

Načítám

Grand Hotel Bahía del Duque Resort 

Tenerife je největší ze sedmi Kanárských ostrovů, který nikdy nebyl spojen s pevninou. Nabízí faunu a flóru odlišnou od té na africkém kontinentu a mnoho endemických druhů. Navíc také nejvyšší horu Španělska – Pico de Teide (3718 m n. m.). Na jižním pobřeží doporučujeme resort s architektonickými prvky typické kanárské vesnice.

Zahrady ji rozdělují na dvě části – hlavní Bahía del Duque a klidnější Casas Ducales. Ubytování v hlavní části volí spíše rodiny s dětmi (náš tip: dvouložnicové suity Family), párům více vyhovují luxusnější a privátnější pokoje a suity v Casas Ducales, kde jsou poskytovány i prémiové služby. Nejnáročnější hosté vybírají mezi prezidentským apartmá a některou z vil, které mají velkou terasu s vyhřívaným bazénem a svého butlera.

Na jedné straně resort nabízí dětský klub i dětská menu, na druhé straně jej oceňují romantické páry. Mezi devíti restauracemi a bary s nabídkou italské, asijské i kanárské kuchyně si totiž exkluzivitu a klidnou atmosféru zachovává například lokální restaurace Las Aguas, vyhrazená jen pro dospělé. Na písčité pláži, samozřejmě vybavené lehátky a slunečníky, se symbolicky podávají středomořské speciality, zejména z darů moře.

Aktivní pobyt umožňují tenisové kurty, fitcentrum, vodní sporty a golf – do vzdálenosti 20 km najdete dvě 18jamková hřiště a přímo v areálu je navíc malá devítka na trénink patování. Hotelové lázně nabízejí mimo jiné kliniku Michala Novotného, bývalého fyzioterapeuta ATP.

Načítám

Marbella Club Hotel 

Představte si jedno golfové hřiště za humny a další dvě do 20 minut jízdy. Celoročně otevřený beachclub, kdy jen pěší zóna odděluje vaše pokoje od plážového baru, centra vodních sportů a lehátek a slunečníků. A koňské stáje, díky jejichž prvotřídnímu servisu můžete poznat andaluskou krajinu v sedle koně nebo si vyzkoušet skákání přes překážky.

Takový hotel je na jižním pobřeží Španělska, mezi městy Marbella a Puerto Banús. Pro páry jsou velikostně dostačující pokoje a suity, rodiny s dětmi nebo větší skupiny ocení tří- až pětiložnicové vily s vyhřívaným bazénem. Zahrady plné palem a subtropických rostlin ukrývají dva bazény. Hotelové lázně Thalasso byly v letošním roce zrekonstruovány a poskytují jak tradiční masáže, tak komplexnější procedury.

V několika restauracích ochutnáte lokální, asijskou i libanonskou kuchyni. Jedna z restaurací je v golfovém klubu, kde si vychutnáte krásnou přírodu i pohodlnou hru s dostatečnými intervaly mezi jednotlivými hracími časy. Hosté hotelu mohou využít rezervaci tee time a transfer bez poplatku. Zážitkem je také gurmánský The Grill, restaurace vhodná pro romantické večeře. Menu obměňuje pětkrát do roka a během lovecké sezony překvapuje zvěřinovými specialitami.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat