Matěj Polák

„Poznat všechny resorty na Maledivách by vám zabralo několik měsíců investigativní práce. Vybrat ty nejlepší pak několik dalších týdnů. A nebo se můžete podívat na námi doporučované a čas si ušetřit.“

Matěj Polák, travel designer

 

 

Magické Maledivy mají vždy co nabídnout: panenské pláže jako z pohádky, křišťálově čistou vodu a v ní úchvatný podmořský život, klid i spoustu zajímavých míst k vidění. Který z mnoha rekreačních resortů rozložených na 19 korálových atolech je však ten, který skutečně stojí za to? Vybrali jsme tři, které vás v tomto ohledu nemůžou zklamat.

Maledivy jsou zárukou nejkrásnější dovolené pod sluncem: na návštěvníky zde čeká romantická krajina v čele s půvabným pobřežím, perfektní služby i vstřícní domorodci.

Soneva Jani Medhufaru

Hledáte-li zaručený tip na kombinaci nejhezčích maledivských lokalit se špičkovým ubytováním a toužíte-li zároveň po něčem neokoukaném, zvolte zbrusu nový resort Soneva Jani Medhufaru. Komplex, jehož název je inspirovaný slůvkem soneva (znamenající v sanskrtu „moudrost"), se otevírá v listopadu 2016. Jedná se o čistou esenci luxusu a inovativního přístupu k ubytovacím službám.

Soneva Jani vyrostl na Medhufaru, největším z pětice ostrůvků na jihovýchodě atolu Noonu. Blížíte-li se sem hydroplánem ze 40 minut vzdáleného mezinárodního letiště v metropoli Male, jedná se na první pohled o malebnou lokalitu, jakých jsou v regionu desítky. Ovšem již při druhém pohledu je vám jasné, že tady se jedná více než o standardní maledivský resort.

Soneva Jani Medhufaru totiž povyšuje ubytování na Maledivách o další úroveň výš. Už to nejsou jenom komfortní chaty, ale luxusní naprosto stylové vily, které se od sebe liší pouze velikostí a dispozicemi. Moderní dvoupodlažní vodní vily či plážové bungalovy s privátním bazénem jsou zasazeny do laguny s křišťálově čistou vodou, lemované nedotčenými plážemi a hojnou tropickou vegetací. Dominuje tady naprostý klid.

Načítám

Je libo hvězdárna nebo kino?

Srdcem celého střediska je třípodlažní budova zvaná Gathering, ukrývající různá restaurační zařízení včetně vinného sklepa, wellness centrum s lázeňskou péčí, knihovnu, obchůdek a galerii. K dispozici je též dětské hřiště a spousta aktivit speciálně pro vaše ratolesti.

Hodně záležet si v Soneva Jani dávají i na stravě – kvalitní suroviny, báječná chuť a energetická vyváženost jsou základem. Proto nechybí ovocný bar s organickými zahradními saláty, čerstvě ulovené a grilované ryby, libové uzeniny ani sýry či sushi pro opravdové znalce. Široká nabídka zahrnuje také pizzu, speciality národní kuchyně, ohromnou vinotéku nebo bar nabízející koktejly, destiláty a likéry. Specialitou je bezplatná, ručně vyráběná čokoláda a více než padesátka druhů zmrzlin.

V luxusních vilách areálu Soneva Jani Medhufaru lze samozřejmě prožít celý pobyt na Maledivách, ale byla by to velká škoda. Zvláště, když resort ukrývá několik unikátních způsobů trávení volného času. Napadlo vás například někdy během dovolené pozorovat hvězdnou oblohu? Na Medhufaru to není problém, nad Maledivami je nebe vesmírnými obrazy doslova přeplněné, hlavně zásluhou zdejšího čistého ovzduší. Hotelová observatoř zajišťuje i komentované prohlídky a k tomu něco dobrého na zub.

Stejně originální je i zdejší letní kino Cinema Paradiso pravidelně promítající poklady světové kinematografie. Při jejich sledování bezstarostně ležíte v lehátku, popíjíte koktejl a díky sluchátkům ozvučení neruší okolní přírodu.

Netušených zážitků však na vás v resortu Soneva Jani Medhufaru čeká mnohem více. Může to být plavba tradiční maledivskou bárkou dhoni s pozorováním delfínů, výprava za poznáním tradičního života domorodců na ostrově Maghoodhoo či výlet lodí na četné blízké ostrovy jako Kudafari. Šnorchlování a potápění tady získává nový rozměr při odborném komentáři biologem. Nebo se můžete projít okolními rozlehlými tropickými zahradami.

Načítám

Per Aquum Niyama

Dalším mimořádným maledivským resortem je Per Aquum Niyama, zabírající hned dva nevelké ostrovy Play a Chill na jihu atolu Dhaalu. Kromě toho, že si díky tomu můžete vybrat přesné místo pobytu, očekávejte nevšední kulinářské a lázeňské zážitky. Nadšeni budou novomanželé toužící po romantice s nádechem dobrodružství, aktivní páry i rodiny s dětmi.

K ubytování jsou připraveny vodní vily, plážové suity a dvoupokojové plážové bungalovy. Svým zpracováním a vybavením nezaostávají za žádným luxusním bydlením: každý prvek je propracován do posledního detailu, barvy jsou decentní, avšak oku lahodící, použité materiály se vzájemně nenásilně doplňují. Z jejich zařízení stojí za zmínku soukromý bazén i terasa, královská postel a koupelna umístěná z části pod širým nebem.

Perlou areálu Per Aquum Niyama je unikátní restaurant Subsix ukrytý šest metrů pod hladinou Indického oceánu. Abstraktní italské lustry osvětlují nádherný podmořský svět a zároveň nechávají vyniknout propracovanému interiéru, v němž každičký detail hraje nezastupitelnou roli v symfonii krásných barev, chutí a vůní.

Originalitou ovšem hýří i další gastronomická zařízení resortu. Rodinný restaurant Blu se zaměřuje na středomořskou kuchyni a výrobu zmrzliny, u velkého bazénu se nachází i restaurace Epicure vařící pokrmy z celého světa. Pouze lodí se dostanete do luxusního podniku Edge, který funguje na otevřeném oceánu a asijská avantgardní kuchyně se servíruje v restauraci Nest zavěšené v korunách stromů. Na africkou a jihoamerickou stravu se zaměřuje nonkomformní Tribal, chutné rychlé občerstvení dostanete v lahůdkách The Deli. Pestrou paletu doplňují bary Fahrenheit, Deli-In a plážová Dune.

V čele oddechových aktivit resortu Per Aquum Niyamaje stojí lázeňské a wellnessové centrum Lime Spa. O vaše zdraví a pohodu se tu stará dvojice léčebných svatyní s vlastní zahradou, venkovní vanou, dešťovou sprchou a lehátky, lipová zahrada se saunou a parní lázní, ponornými bazény a vířivkami nebo ovocný bar. Na programu jsou hodiny jógy, lázeňské rituály z celého světa (s produkty od Anne Semonin) a rodinné i dětské lázeňské procedury.

Načítám

Ayada Maldives

Abychom vám hlavu zamotali ještě více, představíme třetí maledivský resort, který však svým věhlasem a prestiží rozhodně není žádnou trojkou. A nemusí to ani potvrzovat celou řadou prestižních cen v různých anketách.

Areál Ayada Maldives, známý svými zahradami a tropickou zelení, najdete na jihu atolu Gaafu Dhaalu kousek od rovníku. Všechno je tady decentnější, ostrůvek Maguhdhuvaa, kde byl vybudován, obejdete beze spěchu po saténových písečných plážích v podstatě za chvilku a většina pásů pevniny na dohled je pustá. Kolem zdejších nedotčených korálových útesů se často prohánějí delfíni.

Vybrat si lze z mnoha prostorných vil a apartmánů s vlastním bazénem. Vodní vily na kůlech nad klidnou lagunou kryje tradiční došková střecha a plážové bungalovy zajišťují naprosté soukromí uprostřed palmové zeleně. Všepohlcující ticho narušuje pouze šumění Indického oceánu.

Šestice stravovacích provozů uspokojí i ty nejnáročnější a nejmlsnější jazýčky. Hlavní restaurant Magu připravuje průřez tím nejdelikátnějším ze světové kuchyně, romantický Ocean Breeze vítá své hosty přímo nad mořskou hladinou, stylový Kai se zaměřuje na čínskou gastronomii a gril Mizu servíruje tradiční japonské teppanyaki. Vytříbenou komorní atmosférou se pyšní restaurace Zero Degree, kde zde přímo na pláži funguje barbecue bistro Sea Salt. A sestavu poté doplňuje vinárna Ile de Joie s tureckou kavárnou Ottoman Lounge.

Zájemci o relaxaci najdou útočiště ve velkém lázeňském komplexu, který se může pochlubit tureckou lázní a osmičkou soukromých terapeutických vil. Sportovní možnosti zahrnují tenis, badminton, jógu a pilates nebo zumbu, nepřetržitě otevřenou posilovnu a samozřejmě celou řadu vodních aktivit.

Okolí Ayada Maldives je ideální pro pestrou paletu výletů – k dominantním aktivitám se řadí potápění a šnorchlování, surfování či jízda člunem. Populární jsou i zdejší svatby v exotické zahradě. Konají se těsně před západem slunce v jedné z nejkrásnějších soukromých svatebních kaplí na Maledivách nebo v plážovém altánu.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.